PiotrLis

M 36.30H - opadanie hederu

Polecane posty

PiotrLis    0

Witam

Kupiłem DF M36.30 z 91r. Już czerwiec więc pora go przygotować do żniw i tu zonk. Podnoszenie i opuszczanie hederu "na pusto" działa bez problemu, ale z obciążeniem - sam powoli opada, po 30 sek jest już na ziemi. Jakieś pomysły co do możliwej przyczyny?

Pozdrawiam 

AlaCapone    5014

Najprawdopodobnie uszczelnienie siłownika do wymiany lub rozdzielacz do przeglądu.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

karol210    12

Tak jak kolega pisze wyżej,u mnie myślałem że rozdzielacz puszcza a jednak siłowniki puszczały

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrLis    0

Siłowniki chyba jednak zostawię na koniec, bo mają tylko jeden wąż zasilający - może się mylę ale jakby przepuszczały to tylko na zewnątrz, a wycieków nie widzę. W sekcji rozdzielacza są dwa elektrozawory. Od strony powrotnego jeszcze otwór z śrubą na imbus a pod nią sprężyna dociskająca biały plastik. Poprzedni właściciel twierdzi że "coś" robił z tą sprężyną. Dla testu zamontowałem sztywniejszą, jak i całkowicie ją usunąłem - nie widzę żadnej różnicy w działaniu. Ktoś może wie od czego ta sprężyna i plastik?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez toobek
      Witam. Mam pytanie do użytkowników kombajnu Fahr M900. Wczoraj kosiłem pszenicę i mam bardzo dużo kawałków słomy w zbiorniku. Wiatr ustawiony na 5 i nic nie dawał. Dolne sito 11 mm górne otwarte 1/3. Co należało by zrobić żeby nie było tyle słomy. To mój pierwszy sezon z kombajnem dlatego takie pytanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
      Dodam jeszcze że na górnych sitach na początku sit bliżej bębna młucącego jest dość dużo słomy. jest pękania między żaluzje. A prawie na całych górnych sitach dużo kłosków które się poblokowały między żaluzjami sita
    • Przez Dominator80
      Co myślicie o tym kombajnie? Jaki ma heder i czy jest komfortowy ?
    • Przez grego
      Jak ustawiacie deutze? Mam M35.80, górne i dolne sita żaluzjowe, niby ustawiam podobnie jak w bizonie, ale w rzepaku wydaje mi sie, że sporo gubił, choć robiłem różne kombinacje, instrukcje też mam, ale nie bardzo po tym szło ustawić. Oczywiście całkowite zamknięcie wiatru pomagało, ale leciał syf. W pszenicy nieco jest przyklejonych plewek do ziarenek, ale to raczej wina pszenicy, bo jest dość wcześnie.
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Tak jak w tytule proszę użytkowników o opinie tych kombajnów, jak z awaryjnością, dostępem części, omlotem, wydajnością i spalaniem? Czy warto sobie zaprzątać głowę takim modelem czy lepiej coś innego w podobnych pieniądzach. Pracował by na ok 100ha. Części w porównaniu do innych marek są w zbliżonych cenach? Proszę o wszystkie o tym kombajnie. Zmiana byłaby z Dominator 86.
    • Przez Amigos
      Witam, proszę o opinie kombajnu Deutz Fahr 2680, jaką wydajność, dostęp części, spalanie? Heder miał tylko 3,6 czy występowały z większym? Ogólnie czy warto brać pod uwagę zakup takiego kombajnu czy lepiej rozglądać się za innym? 
      P. S zakup byłby po zniwach lub na wiosne.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj