kaczorek

Ile koni mechanicznych mają zetory..?

Polecane posty

jaro    166

Może różne opinie biorą się stąd iż w testach podawana jest moc na WOM-różniąca się było nie było od mocy mierzonej dajmy na to na kole zamachowym-swego czasu mój ciągnik podłączany był do hamowni no i w przypadku takim przyjmuje się iż moc na WOM-ie jest niższa o ok. 10 % od mocy mierzonej na kole zamachowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

zaciekawiło mnie to o czym piszecie Ja 6miesięcy temu byłem crafterem 50 na hamowni w krakowskim v-filtry stan silnika szczelność głowicy W dowodzie pisze w kilowatach np 100kw = 136 km PROSTE ;) techu Samochód miał w dowodzie napisane 100kw to jest 136km Na hamowni wyszło mniej więc mnie to zaciekawiło Własciciel wytłumaczył ze to wina filtra powietrza albo paliwa Co prawda poliwo było z beczki i kto wie jakie Filtr wymieniony zostal Auto ma teraz 165km i takiego kopa ze po słowackich górach załadowany nie dał sie żadnej osobówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas200    0

Borat to Ty masz taki full wypas haha ale nie chcem Cie martwic te modele sa wyposazone w to samo takze kazdy ma takie same wyposazenie ;) i zetor 7711 ma 62 konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

tak tak 77xx ma około 65 km a c-360 ma 52km wedlug polskich instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak 5211 ma 50KM a 77xx ma 62kM a co z modelami 62 i 72 gdzie one się mieszczą bo zetor chyba nie wypuścił ciągników w których poszczególne modele różnią się mocą o ok 5kM

 

Edit

tak czytając ten temat to już chyba wiem skąd w zetorach tak nadzwyczajna siła jak na moc jaką posiadają oraz wysoki apetyt na paliwo, bo przecież 77xx mając te 62 konie pali jak by miał 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kurcze chyba gafę walnełem z tymi 5kM

 

a ten link chyba już nie raz był w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

przepisze dokładnie z książki ;przepisy obsługi; 52xx-31kw 62xx-39kw 72xx-43kw 77xx-46,5kw mierzone na wom przy 540 obr/min ,na zachód były mierzone na silniku i to jest już inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dodaj do tego ok 10 kM na straty na mocy i wyjdzie moc na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

wazna jest moc ta która ciągam sprzęt,czyli na wom, i z stąd się biorą zażarte dyskusje,handlarze podają tą wyższa moc a ludzie chcą w to wieżyc że mają takie rakiety.

 

PS.W nowych zetorach jest już podawana moc tradycyjnie w DIN i w ISO.Dopiero teraz co niektórzy producenci i dilerzy będą mogli mieszać w głowach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

o i to jak szczerze mówiąc jakbym miał nowy ciągnik kupić to chyba bym musiał przed zakupem na hamownie się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ewentualnie wypytać się o wszystkie dane i według jakich norm mierzone i by pewności nie było.Razem z kumplem pul dnia studiowaliśmy polskie i te z zachodu książki żeby dojść do tego wniosku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

norma normą ale ja i tak wolałbym hamownie, zwłaszcza po pewnej sytuacji która miała miejsce u pewnego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

co się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kupił 100kM ciągnik który nie radził sobie z maszynami od starego 95kM po przebadaniu na hamowni okazało się że wykazuje trochę ponad 80kM gdy stary dalej wykazywał ponad 90, dodam że ten ciągnik to nie był żaden z tańszych tylko z koncernu z najdroższymi ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

to był nowy czy używany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak powiem znajomemu to mi nie uwierzy że takie rzeczy się dzieją.Diler poczuwał się jakoś do odpowiedzialności ? :) Skąd ten diler ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

5211 ,a 45km lub 48km ostatnie wersje 51km

6211 58kmok

7211 62.5km

7711 65km do 70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj