Skocz do zawartości
pawel-r1234

Problem z ustawieniem przewracarki karuzelowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel-r1234    0

Witam,

Mam problem z ustawieniem przewracarki, mianowicie z każdym przewracaniem wracam ze złamanymi zębami. Moje pytanie brzmi: jak ustawić pająka, aby zęby się nie łamały? ( dodam, że przypinam go do Ursusa C330)

Z góry dziękuję

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel-r1234    0

Niestety tak :(

Śruba jest cała skręcona

Jakby ktoś mógł mi powiedzieć wszystko po kolei, jak skręcona śruba, jaka wysokość podnośnika itp.

.

Przy tego typu maszynach na podnośniku opuszczamy w dół a wysokość regulujemy tylko śrubą odkręcając ją tak aby zęby szły nad ziemią. Maszyny musi kręcić się bez problemu ręką, po wysprzęgleniu powinna zrobić jeszcze parę obrotów.

grzegorzc360    21

A ja mam pytanie jak ustawić roztrzasacz. żeby nie trzepalo siana do sąsiada, karuzela na 6 zębów, przy karuzeli na 5 nie miałem tego problemu

A ja mam pytanie jak ustawić roztrzasacz. żeby nie trzepalo siana do sąsiada, karuzela na 6 zębów, przy karuzeli na 5 nie miałem tego problemu

Jeżeli Twój przetrząsacz ma możliwość ustawienia kółek tak aby pracowały w pozycji skręconej, to przy objeździe dookoła skręcasz kółka i wtedy rzuca do środka pola. Jeśli nie ma takiej możliwości to przejazd dookoła musisz jechać na niskiej prędkości obrotowej wałka.

robi57362    56

witam wiem że trochę nie na temat ale nie chce zakładac nowego tematu a mianowicie posiadam przetrzasarke z zębami które ciągle w pracy się przedstawiają to znaczy odchylaja do tylu . wiem że nowsze mają trochę inne zęby czy pasowały by do mojej

MF675ursus    77
Napisano (edytowany)

Przez przypadek zakupiłem takie zęby (2 szt.). Przy dłuższych śrubach dało radę je zamontować, z tym że nie jesteś w stanie dobrze dociągnąć śruby (bo miejsce gdzie ma być śruba jest cofnięte względem tych "sprężyn") dociągając tak naprawdę nie masz pewnego punktu podparcia przez co po jakimś czasie zęby się luzują i obracają względem własnej osi (nie są zwrócone przodem do kierunku wirowania tylko bokiem, idzie jeden za drugim) także takie kombinacjami nic nie zdziałasz. Ja powkładałem przy starych zębach między śrubę a ramię pająka kawałek mocnego drewna wyprofilowanego z każdej strony w literę C tak aby mógł się zaprzeć między zęby a ramię pająka, od tej pory się nie odchylają.

Edytowano przez MF675ursus

Kr3ciQ    0

Witam mam problem z przetrząsaczem 4 karuzelowym firmy jar-met. Chodzi o to, że jak przerzucam trawę z pokosu po skoszeniu to źle mi ją przerzuca, powinno trawę rzucać tez na boki żeby cały obszar był zajęty, a u mnie rozrzuca tam jak idzie przetrząsacz i potem zostają takie pasy trawy, przez co trawa nie suszy się dobrze. W czym tkwi problem? :)

kiken    0

Witam mam problem z dobrym ustawieniem pająka  już od nowego była taka zasada im lepsza trawa  tym gorzej rozrzuca robił wałek lub kubki pośrodku  zamiast równo rozrzucić. Dodam że jest 5 ramienny , czy pomogło by 6 ramion, czy może inny kąt pracy maszyny brat ustawia tak że sprężyny haczą o łąkę, której jest ok. 2,5 ha więc nie chcemy wpędzać się w koszty na drogie maszyny , pozdrawiam 

zetorki12    2053

Pomoże tylko wymiana na "normalną" . Właśnie dlatego jest tania , że to dziadostwo .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debrzyna
      Czy ktoś posiada taka przetrząsarkę i podzieliłby sie wiadomościami na jej temat

• Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje zgrabiarki karuzelowej zagranicznej produkcji, jakiej firmy polecacie, czy lepiej jedna karuzela czy dwie, ile ramion na tej karuzeli najlepiej, tak w cenie do 12-13 tys. Przeglądąłem w Niemczech strony i trafiłem na coś takiego, ile waszym zdaniem warto jest zapłacić za taką zgrabiarkę 

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Mam do wydania 15 tys i chcę za to kupić zgrabiarkę. Czy lepiej będzie nabyć nowego Samasza 4.10 m ( http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/zgrabiarki/zgrabiarki-1-karuzelowe?table=2#zakladki ) czy może np taką Krone KS DUO ( http://allegro.pl/zgrabiarka-krone-i2079350829.html )?
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez zetor7745
      Po wczorajszych przezyciach przy sianokosach z zgabiarka gwiazdowa mamy zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i tu pytanie do ich uzytkownikow czy ladnie zgrabiają?? i jakiej firmy polecacie?

Ja mam juz upatrzona jest to firmy Pöttinger EUROTOP 421 N
      http://www.poettinger.at/landtechnik/schwa...amp;produkt=150