marianek128

Ciagniki JCB

Polecane posty

marianek128    0

Witam,

panowie co sadzicie na temat ciagnikow JCB.

Ostatnio podejrzalem takiego Fastraca 4160 u znajomego na farmie w UK i to swietna, wygodna, mocna maszyna.

Czy ktos z was uzywa taka maszyne od nowosci? Jakie to ceny? Czy ktos wie czemu sa tak malo popularne u nas w kraju?

 

Pozdrawiam

Marian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

osobiście nie mam, sąsiad ma tyle że już kilka dobrych lat... ciągniki fakt wygodne, do transportu bardzo dobre, chociaż u sąsiada zauważyłem jeden poważny mankament... niby mają moc ale... zawsze tym samym pługiem orał zetorem 7340, jak zaczepił go do fastraca około 120 kM to szału nie było... nie dał rady szybciej orać (pług z zabezpieczeniami sprężynowymi, rozstawu korpusów nie powiem, skiby 4), trochę mnie to dziwiło zwłaszcza że to jednak trochę przepaść w mocy około 40 kM lub więcej, podobne obserwacje mają inni sąsiedzi. także może u nas nie rozpowszechnione bo mało kto potrzebuje ciągników typowo transportowych. ale to tylko taka opinia z obserwacji jedynie więc mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Znajomy ma, taki traktory nie nadaja se za bardzo do orki ciezko sie nimi orze tak mi mówił bo maja równej wielkosci koła na przedniej osi i tylnej, to podobno jest powód że w orce sie nie sprawdzaja, i ceny czesci podobno to koszmar, maja dużo przełożen i skomplikowaną skrzynie biegów do naprawy tak tylko słyszałem ale konfort jazdy i w transporcie super 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Fastruck to dziecko stworzone do latania a nie do orania.

 

Jest to ciągnik o normalnej mocy jak inne, ale nie do najcięższych zadań, do prasy, do przyczepy do lżejszych maszyn

 

Miałem takiego z 92 roku wówczas skrzynia była prosta 3 zakresy po 6 biegów i do tyłu też 6. Jak był sprawny nie mial luzów to ganiał do 65, ale wówczas palił, realnie jeździło się do 50, co dziś nie robi szału bo dziś Deutzem mogę jak zdejmę blokadę.

nowe JCB są do 80 ale to nowe a nowe to cena kosmoś powyżej 400 tyś za 130 koni więć kosmos.

 

Generalne fajna maszyna jak do transportu do przyczep beczki itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Orają też, pooglądajcie sobie filmiki na YT.

 

Rozkład masy mają 50 na 50. Czy coś podobnie więc jest bardzo korzystny. Obie osie nie zależnie amortyzowane, więc bardzo komfortowy na nierównościach i na drodze i na polu, więc ciągnik nie tylko do transportu.

 

Niestety silnik Cumminsa montowany w starszych seriach nie grzeszy oszczędnością paliwa, nie wiem jak w nowych bo montują silniki SISU.

 

Model 4160 jest dostępny krótki czas. Chyba z rok, więc za dużo nie będzie opinii. To jest na bazie starszej serii 2XXX która miała 4 koła skrętne, nowa seria 4xxx też ma tą opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

No do orki to się nie nadają ja kopię szpadlem pola bo jest szybciej , jak ciągam prasę wielkogabarytową to kumpel ją kolbą kręci bo jest mocniejszy . LUDZIE !!!! ogarnijcie się trochę moja maszyna ma 160KM i dorówna w polu każdemu ciągnikowi tej samej mocy ,a nawet go obskoczy ! To ciągnik jak każdy inny tyle że lepszy i droższy , a wy wyjeżdżacie z zetorem   :) :) :) Jak ktoś jest ciekaw opińji użytkownika to zapraszam do mnie będzie mógł się przejechać i zobaczy co ta maszyna potrafi w polu ps na youtube są moje filmy z orki siewu i inne z udziałem jcb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ciekaw jestem jakim pługiem i na jakiej ziemi orzesz, to co widzę u sąsiada to normalnie wszyscy się śmieją że dużo słabszym ciągnikiem orze szybciej niż "fastem", w dodatku ten sąsiad już od dwóch lat chce go sprzedać i chętnych zwyczajnie brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ziemia 3i4 pług rabe werk 5skib półzawieszany obracalny o szerokości 2.25m  prędkość 10km /h przy 1750obr na silniku głębokość orki około 25-28cm i szukam 6  kompletu aby dokręcić i zwiększyć wydajność orki .A ten twój "sąsiad" to grzebie kołami wali dymem z komina czy może na postojowym gazie orze ? Oraz jaki numer jego maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Ja nie powiem złego słowa o fastraku.. Stary bo stary 96r. model 1135 4WS kupiony z myślą do rozsiewacza zawieszanego 3tony. Próbowałem też nim orać ale musiałem pług pożyczyć i orało się przecudnie, tzn. pług 4x45 jechał bez problemów z prędkością 7km/h (u nas szybciej się nie jeździ!!!). Fastrak ma opcję 4WS (2osie skrętne) więc zawracanie bez cofania-trzeba było się nauczyć pług szybko obracać! Próbę orki wykonałem jak go kupiłem aby sprawdzić co potrafi, więcej nie orałem gdyż nie mam do niego pługa ale jak się trafi kupić/wydzierżawić małe kawałki to na pewno zainwestuję w pług.

Z rozsiewaczem jeździ śmiało 25km/h(czasami dawka nawozu nie pozwala na taką prędkość), na wiosnę nie przekraczam 20km/h gdyż po przekroczeniu rozłącza skrętną tylną ośkę i na końcach pola zawracając tylne koła mocno niszczą uprawy a jak działa skręt to niweluje wyrywanie "boczne" upraw. 

Do transportu też sobie nieźle radzi z ciężarem 33t brutto. W porównaniu z Axionem 850 na zmianę odwoziły zboże z 60ha tylko axion miał 35t brutto to do fastraka zalałem 140l a do axiona 250l.

używam fastraka do mulczera czołowo-bocznego i obkaszam brzegi pól z trawy i strome zbocza(wręcz nie wywrotny). Dodatkowo rębaka skorpiona 250 napędza i wszędzie dzięki zwrotności wjedzie. 

Z siewnikiem punktowym MONIKA GASPARDO 6rzędowym z nawożeniem świetnie się jeździ.

Podnośnik tylny ma udźwig porównywalny do ciągników 200km gdyż jak potrzebuję przestawić maszyny ciężkie to robię to fastrakiem. Przedni podnośnik też mocny tylko zawieszenie przodu sprężynowe i przy ciężkich maszynach trochę nisko podnosi.

WOM 540/1000 przód i tył z czego przedni ma oba kierunki obrotów więc zaczepienie rozsiewacza na przód nie ma problemu.

Klima działa rewelacyjnie.

Kilku sąsiadów miało go wypożyczonego i żaden złego słowa nie powiedział wręcz był zaskoczony pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ziemia 3i4 pług rabe werk 5skib półzawieszany obracalny o szerokości 2.25m  prędkość 10km /h przy 1750obr na silniku głębokość orki około 25-28cm i szukam 6  kompletu aby dokręcić i zwiększyć wydajność orki .A ten twój "sąsiad" to grzebie kołami wali dymem z komina czy może na postojowym gazie orze ? Oraz jaki numer jego maszyny ?

numeru nie wiem, jak zerknę to powiem :) w każdym razie w trakcie jazdy nie widać jakichś problemów typu "walenie dymu z komina", orze czwórkami zagonowymi zapewne 4x40, niby ziemia ciężka mocno gliniasta ale mimo wszystko na prawdę widać problem, cóż raczej z takim pługiem i przy takiej masie ciągnika to raczej nie powinien się grzebać raczej z samej logiki. nie wiem, może ma mało przełożeń i pozostaje mu powolna orka, w każdym razie wlecze się niesamowicie a jak szybciej próbuje to po prostu się dusi, w samym transporcie widziałem na co go było stać i pod tym względem złego słowa nie powiem, dwie przyczepy ósemki wypakowane obornikiem ciągnął bez większych problemów a koleiny zostawały gdzieś tak po 40 cm, może i trochę głębsze na takim bagnistym terenie a on jechał dalej bez większych problemów.

 

Jak ma pewnie zajechany sprzęt to pewnie nie daje rady czy nie może sprzedać.

nie chodzi o to że zajechany tylko ogólnie brak chętnych, nawet nikt nie przyjedzie obejrzeć a rozgłoszone jest dobrze i po większej okolicy. no i tutaj to jedyny fastrac w okolicy, jedyny jaki kiedykolwiek widziałem po większej okolicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

W najgorszej wersji będzie 36 przełożeń do przodu więc będzie z czego wybrać w przedziale 6-8km/h trochę przełożeń , a w moich stronach to się mówi tak "maszyna gwizda tylko operator piz*a " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

witam

zastanawiam się nad kupnem fastrcka właśnie do transportu (przyczepa z hds), prasa rolująca i odśnieżanie w zasadzie nic innego nie będzie robił mowa tylko o używanym ze względu na budżet do 130 tys. na allegro jest kilka z przebiegiem ok 6 tys. mtg.  na co zwracać uwagę i jakie ogólne usterki w tych maszynach występują

ciągnikiem będę robił ok 1 tys. mtg. rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Jak już to 3185 bo w transporcie potrzeba więcej mocy niż w rolnictwie , a kupno używki to loteria !!! i nie ma na to rady . Jak trafisz na fajny egzemplarz będziesz bardzo zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

a jak wygląda spalanie na codzień jeżdze froterrą i nie jest tak źle ale zetor dostaje po d*pie w transporcie i dlatego myślę nad czymś mocniejszym i z lepszą amotryzacją bo po całym dniu jazdy po naszych drogach jestem dosyć zmęczony dlatego myślałem o tym 135 konnym żeby mi nie palił strasznie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Witam mam pytanie do użytkowników fastraca , jaka jest widoczność przy podczepianiu na dolny zaczep bo mi wydaje się że jedna osoba to ma trudności przy takich manewrach 

No i jeszcze jedno może ktoś wie coś na temat tego egzemplarza  ID ogłoszenia: 182902991


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Widoczność na dolny zaczep jest żadna chyba że nasz szyję jak inspektor Gdżet ;) wystarczy jednak zamontowanie lustra albo kamerki i jest ok. Co do tego z ogłoszenia to wymyty i odmalowany więc bez oględzin na miejscu nic nie da się powiedzieć oprócz tego że to wersja angielska bez zaczepu przesuwnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Oj chyba w tym Łochowie to coś kręcą , kilka dni temu  byłem obejrzeć ten ciągnik to powiedzieli że pojechał do Warszawy na wynajmie( bo również wynajmują fastraki), dziś dzwonię rozmawiam z kim innym i okazuje się że jest świeżo sprowadzony jeszcze nie zarejestrowany i stoi na lakierni bo lubią sprzedawać sprzęty ładne  :)

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj