Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa 2023
adamc330    142

Witam niedawno skończyłem kwalifikowany kurs zawodowy R3 i moje pytanie kieruje do osób które też skończyły taki kurs, czy musiał ktoś płacić za przystąpienie do egzaminu z OKE ????.

Podczas odbioru zaświadczenie o ukończeniu kursu R3 szkoła zażyczyła sobie opłaty w sekretariacie lub wpłacenie na konto szkoły pieniędzy, bardzo mnie to zdziwiło że nie kazali płacić prosto na konto OKE tylko na konto szkoły.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja nie skończyłem jeszcze ale tak trzeba za to zapłacić z tego co pamiętam chyba 150 ale pewien nie jestem czy dokładnie tyle


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Dzięki to i tak mniej bo u mnie życzą sobie 200 zł. Może ktoś jeszcze się wypowie ?


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Też egzamin teoretyczny z r3 miałam 8 wrzesnia  i za free a od 1 pażdziernika zaczną sie praktyczne egazaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak sobie z tym poradziłaś? Bo żona też jest zapisana ale nie wróżymy jej świetlanej przyszłości przy ustawianiu pługa czy podczepianiu sadzarki... Mam nadzieję że utworzą kierunek dla podyplomowych z rol. tak by było najlepiej dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Nawet dobrze  na codzień robie maszynami i ciagnikami na gospo to tak mniej wiecej wiedziałam co jak sie ustawia :) .Ale wiesz na tych kursach  od dziewczyn nie wymagają żeby wszystko było ustawione perfect  :) Więc twoja żona powinna sobie poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No też mi się tak zdaje. I słyszałem że jak jedna nie umiała sadzarki ustawić czy coś to dali jej motykę i kazali z 10 m rządka rozkopać.

A jakiś pajac się trafił od techniki (bo ja tez się zapisałem dla niepoznaki a mam wyższe rolnicze) i na ,,sprawdzianie,, kazał mi próbę kręconą zrobić w siewniku UNIA polonez i wszystko zrobiłem perfekt bo takim siałem już dużo wcześniej niż ta śmieszna szkoła sobie kupiła - on mów źle... no dobra ok, co się będę kłócił z frajerem. Znaczniki ustaw - zrobiłem... źle.

 

Rzucił instr. obsługi c-360 i kosa mówi jakie trzeba dać ustawienia obroty, bieg i przesuwa na rozsiewaczu aby na 1 ha wysiać tyle i tyle. Patrzę, patrzę mówię tak. On mówi źle i w tym  momencie nie wytrzymałem gdyby nie moja żona bym mu przyj...bał w mordę. Ale ochłonąłem i pytam więc jak pan by to ustawił. Mówi tak i tak, wziąłem zeszyt i przykładam do tabeli, pytam czy pan jest ślepy czy ja jestem ślepy jest jak byk napisane. Trochę się zmieszał stwierdził że źle patrzę i to inaczej się sprawdza, ale jak już nie potrafił wyjaśnić.

 

Chamstwa nie zniosłem i wyszedłem. Raczej nam się nie uśmiecha tam wracać jeszcze na rok do koleś chyba ma jakieś problemy z tym że ktoś dostał 100 tys na MR i teraz musi sobie papierek wyrobić i ciągle straszy że nikt nie zaliczy egzaminu. Myślę że utworzą tą podyplomówkę. Magistra żona zrobiła to i o krowach ze dwa egzaminy napisze, aby tylko grupa się zebrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A jeśli chodzi o kwalifikacje R3 to trzeba chodzić do szkoły na te 860 godzin czy przymykają oko i da się pójść na test teoretyczny i praktyczny bez odbycia tego kursu w szkole który trwa półtorej roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Zalezy gdzie ale u mnie to niby chcą żebyś miał zaliczony każdy przedmiot. 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ty też do miętnego chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Prawda jest taka że szkoła na pewno dostaje kasę z Unii od ucznia i choćbyś na zajęciach nie pokazał się ani razu to tak Ci wszystko napiszą że chodziłeś na zajęcia i bez problemu podejdziesz do egzaminu a kwestia czy zdasz czy nie to już Twoja sprawa. U mnie na 40 osób w dzienniku przez cały rok przewinęło się ze 20 osób a do egzaminu podeszli wszyscy całe 40 osób.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

To ty też do miętnego chodzisz?

 

Ja chodzę do mińska mazowieckiego bo kiedy szukałem dla siebie w miętnym jeszcze nie prowadzili takich kursów ale pół roku później zaczeli, stwierdziłem że nie warto się przenosić


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Zapytam troche z innej beczki, czy znane są wam przypadki że ktoś "dopisał się" do kursu w trakcie jego trwania? Trochę mi się spoznilo, a do września jeszcze troche


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

a nie da się tak załatwić tego r3 odpłatnie aby nie chodzić do tej szkoły ? nie ma nikt znajomości


ile sie czeka ne ten egzamin  potwierdzający kwalifikacje zawodową r3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co sobie gitary zawracać tym R3. Sfrustrowani pracownicy szkół publicznych, utrwaleni w jedynej postawie ukazywanej na co dzień niesfornym uczniom zawodówek i techników, nie przejawiają chęci sprawnego wyuczenia kursantów kursu R3 po jak najmniejszej linii oporu, stroszą piórka i chcą chociaż raz wybić się na wyżyny swych ambicji, przez co nie zawsze wychodzą z twarzą po konfrontacji wiedzy równy z równym.

 

Na podyplomówce pełen luz. Od razu oznajmili że przez 10 zjazdów nie są w stanie wyprodukować kwalifikowanego rolnika, potraktują to jako rodzaj swoistego szkolenia gdyż doskonale zdają sobię sprawę z jakich przyczyn całe towarzystwo się u nich znalazło. A owe towarzystwo składa się z prawników, marketingowców, socjologów, pedagogów logistyków itd. Właśnie ruszyły pierwsze zjazdy i taka sama sytuacja w 2 placówka z których posiadam informacje. Myślę że w pozostałych identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tylko problem jest taki, że na podyplomówkę każdy nie pojdzie, a na R3 juz tak


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, ale niektórym którzy mają taką możliwość przychodzą takie pomysły do głowy, jak np. mojej żonie. A dlatego że kurs R3 był za darmo, podyplomówka ponad 3000 zł, kurs R3 był 25km, podyplomówka jest 60 km. I właśnie do takich osób piszę radę, że nie ma co sobie gitary zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Podsumowując.
Czy znacie jakieś punkty na Mazowszu, w których można odbyć kurs R3?

Czy wie ktoś coś na temat kursu R3 przez internet że szkoły w Przasnysz? Odbył już ktoś tam kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Kiedy, gdzie i do kiedy trzeba się zapisać na egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Wiem że jest w mińsku maz bo tam robiłem i w garwolinie.

Na egzaminy w styczniu i lutym już za późno a na czerwcową sesje było chyba do 11 grudnia ale pewien nie jestem 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Rafał11
      Witam. Składałem wniosek o premie na młodego rolnika i chcialbym się dowiedzieć czy są jakieś juz decyzje jeżeli nie to kiedy to się rozstrzygnie
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
    • Przez SardynaTV
      Witam. Jak wygląda sprawa w odluczeniu podatku Vat za maszyny kupione z dofinansowania Młody rolnik ? Można odliczyć czy raczej nie .Są tutaj jacyś praktycy ? Za pomoc bardzo dziękuję!
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was kożystał z premi młody rolnik w 2018 roku. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zmiany w porównaniu do ubiegłych lat, jakie warunki trzeba s nopełniać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj