Gość christoff13

MF440 - wyłączanie napędu hedera

Polecane posty

Gość christoff13   
Gość christoff13

Jak działa wyłączanie napędu hedera w MF440? Do czego powinien dochodzić prąd z przełącznika na desce rozdzielczej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Pewnie do elektro-zaworu  bo z tego co kojarzę tam jest napęd hydrauliczny?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christoff13   
Gość christoff13

Zgadza się, tylko gdzie jest ten elektrozawór? Kupiłem ten kombajn 2 tygodnie temu i przełącznik od rozłączania napędu nie działa, część elektryki rozmontowana i chciałbym wiedzieć dokąd powinno być przekazane napięcie z przełącznika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No jesli napęd hydrauliczny to  na silnik hydrauliczny więc pewnie gdzieś w pobliżu silnika jest zawór, poprostu prześledź drogę przewodów od hydrauliki


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christoff13   
Gość christoff13

W moim przypadku są dwie rzeczy, które nie działają, wyłączanie napędu hedera oraz regulacja prędkości obrotowej motowideł. O ile z motowidłami wiem o co chodzi, przy hederze jest pompa i regulator, do którego dochodzą przewody, od przełącznika, to z wyłączaniem napędu hedera mam problem, jest jeden przewód w którym pojawia się napięcie przy przełączaniu, ale nie mam pojęcia do czego go podpiąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Elektrozawór to przecież zwykła cewka więc szukaj czegoś takiego bo nie sądze aby było to rozwiązane w inny sposób


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christoff13   
Gość christoff13

Gdzie jest ten elektrozawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

A tego to nie wiem dokładnie ale mówie Ci jeszcze raz zobacz drogę przewodów od samej pompy aż do silnika najprawdopodobniej jeśli niema go koło silnika hydraulicznego to szukaj gdzieś w okolicy kabiny zobacz czy przechodzą przez nią przewody i tam szukaj


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzichu80    1

z prawej strony na kole chyba od młocarni oglądałem Kiedyś 440stke i gość mówił że przyblokował śrubami na stałe bo mu padł ten elektrozawór. Kupiłem 506 i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

po prawej stronie mlocarni jest elektromagnes przy kole pasowym do napedu gardzieli i tam jest podpiety kabel od wlocznika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gasnica
      Siemka bracia. Mam ten sprzecior od 4 miechów i od początku miałem problem z wył. przedniego napędu :angry: mianowicie jak jest zimny (a czasem nawet jest rozgrzany) to za Boga nie idzie wyłonczyć go. Co z tym zrobić? Słyszałem że można jakoś bezpośrednio podłaczyć pod elektromagnes ten wyłącznik ale gdzie jest ten elektromagnes? A tak to super ciągniczek:) polecam każdemu. Malo pali, zwrotny, idealny do tura i swoje zrobi:) super
    • Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj