Gość BestZetor

Nowy 6-cylindrowy Zetor Crystal

Polecane posty

romek6340    221

Ale i tak się chowa przy naszym Ursusie U-4150 .

 

Może i będzie się chować tylko najpierw niech podadzą ostateczną specyfikację Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Tylko, że Zetor Crystal nie będzie konkurował z Ursusem U-4150, bo jest on 4-cylindrowy. Jak już to może Ursus U-6150 (jeśli taki zaprezentują).

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zetor będzie niedługo u dilerów stał na placach, a o ursusie ,,ni widu ni słychu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Zetora planują sprzedawać jeszcze tego lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Nareszcie będzie dźwięk jak się należy z tych  6 cyl ,a nie jak dotychczas z 4 .

Cena pewnie koło 300tyś brutto za najmniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

A czekajcie . Czesi mogą mieć problemy z nami ponieważ marka CRYSTAL została zarezerwowana przez nas bo produkujemy ciągniki marki CRYSTAL . Nie będzie im się to opłacać .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Tylko, że Zetor Crystal nie będzie konkurował z Ursusem U-4150, bo jest on 4-cylindrowy. Jak już to może Ursus U-6150 (jeśli taki zaprezentują).

Po pierwsze to ursus miał 6 cylindrowego diesla od Valtry tylko zamienili na 4 cylindrowego Deutza bo spełnia normy Tier 4Final . więc chcąc nie chcąc i tak Zetor konkuruje z naszym Ursusem U-4150 


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelmanLS    4

A powiem wam tyle, Zetor to były dobre,ale dawniej... Jak były ZTS'y bo to było robione z Ursuskiem  i te normalne typu 5211/7211/7245/7745 itp. To według mnie były najlepsze Zetorki,a te co teraz wychodzą nowe... To nie dał bym nawet złotówki... 

Edytowano przez PawelmanLS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Składak taki, a pewnie będzie w cenie NH na dobrym wyposażeniu... 

Tonący brzytwy sie chwyta, a typowe Zdziski-rolniki nakupią jak napaleni, a później bedzie zawodził jak major.


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ale i tak się chowa przy naszym Ursusie U-4150 .

Gdyby ten Ursus (z pełnym szacunkiem do marki i doświadczeniem z jej ciągnikami) jeszcze istniał... Jest w produktach Ursusa na stronie internetowej kilka lat, a tak jak napisał Stig "ni widu, ni słychu". Ty Valtra przeczytasz info o nim i się cieszysz i porównujesz. Może powiesz jeszcze, że Ursus U-4150 jest lepszy od John Deere 6130R ? 

Niech go najpierw zaprezentują, to zobaczymy jaki okaże się on.

Poza tym to jest temat o nowym Crystalu.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Osobiście jestem za rozwojem i promocją polskiej marki i taką bym wybrał w pierwszej kolejności.

Przechodząc do konkretów to może ktoś łaskawie sprecyzować co rozumiecie przez słowo "składak"? Projektują ciągnik i korzystają z podzespołów innych producentów- ok, składak. Robią ze swoich tylko, że użyte w innych modelach tej marki- składak. Przecież nikt nie będzie specjalnie do każdego modelu ciągnika projektował i zmieniał wszystko od nowa skoro to co ma się sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Z tym zetorem to pepiczki już jakieś 10 lat się bujali... Kombinowali ze swoim silnikiem 6 , a i tyle lat potrzebowali aby dojść do wniosku , że wstawią nie swój silnik... To nie mogli tak od razu ??

Co do awaryjności- co wy się spodziewacie... Jak w Zetorze siedzą skośnooki,bo zetor już nie jest w 100% czeski... Jak byście nie wiedzieli... ;)

Cena-piszecie, że ok 300 tys... jak bym miał tyle wydać, to dołożyłbym ok 50 tyś i kupił coś lepszego  ;)  Mam nadzieję ,że Ursus będzie tańszy od Zetora... ;) Bo za produkt w większej części made in China, dawać 300 tyś to znacznie za dużo.. ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Zgodzę się z kolegą który napisał że to 6 garowa Fortera. Major to bieda w uj w podstawowym wyposażeniu bez obciążników już lepszy komfort w kabinie miały pewnie zetory serii xx11/45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

BestZetor mów co chcesz ale ja wiem swoje. Pominąć to nie wiem czy znasz taką markę Polską CRYSTAL Traktor. My tą nazwę już dawno wykupiliśmy i zobaczysz że CRYSTAL Traktor w niedługim czasie postawi im sprawę o bez prawne użycie nazwy CRYSTAL do swojego produktu . I tą sprawę wygramy . Jakim prawem Czesi użyli tej nazwy .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelmanLS    4

Krótko: Nowe Zetory to bieda ;)

Jeszcze dobre były...Ale te starsze Zetory typu 5211/7211/7245/7745 itp.  :)

A teraz wolał bym kupić Ursusa nowego :P .

Edytowano przez PawelmanLS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Zetor z Crystalem Orionem też przegrywa pod każdymi względami . Silnik Zetora Deutz 6 cyl. 163 KM - Silnik Crystal Valtra 6 cyl. 158 KM , TUZ Zetora HitchTronic Bosch ile kg podnosi i jaką ma kategorie nie piszą - TUZ Crystal EHR Bosch Walterscheid III lub IV kat 9200 Kg . Także ma godnego przeciwnika drugiego z Polski


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Po pierwsze silnik w polskim Orionie to nie Valtra, a Sisu. Po drugie wystraczy poszukać informacji o Zetorze, bo ma on TUZ kat.III i podnosi 85kN (8667kg). Po trzecie spotkać w naszym kraju Crystal'a Orion'a to cud.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nikt w nim nawet 4 liter nie posadził a i tak wiedzą że lipa, będzie się sypał. Każdy ciągnik to składak bez względu na naklejkę na masce.

Co do Crystala polskiego to za dobrych opinii nie ma ale na żywo jeszcze go nigdy nie widziałem.

Ps. Żeby nie było gdybym miał wybór to też bym raczej Zetka nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Ach te wypowiedzi wszystko wiedzących dzieciaków fanów zetora śmieszni jesteście :P

Oriona ciężko spotkać bo to drogi ciągnik ~250 netto podstawa 158 km oglądałem te ciągniki wyglądają solidnie trochę takie czołgi robocze bo są strasznie masywne ;-) Silnik sisu był Valtry teraz należy do AGCO czyli i tak jeden ch*j :)

Zetor fajnie wygląda ale to nadal zetor i szkoda myśleć o jego kupnie. Jeżeli będzie kosztował powyżej 200 netto nikt o zdrowych zmysłach nie powinien być tak głupi żeby to kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Bełkot, tego nie da się czytać. Więc teraz pewne fakty:

Zetor w 1968 rozpoczął produkcję serii CRYSTAL.

W roku 1998 skończył się 30 letni okres ochronny dla używania nazwy Crystal na ciągnikach

Słowacka firma HTC czyli właściciel Zetora w 2014 zarejestrowała nazwę "ZETOR CRYSTAL" a niedawno także "ZETOR SUPER"

Nikt w Polsce nie zarejestrował nazwy Crystal jak można wyszukać na stronie: http://www.wipo.int/branddb/en/

Jak na razie Ursusy U-4150 jak i U-6150 to ciągniki widmo. Każdy o nich słyszał ale nikt ich nie widział.

Nowy Zetor Crystal dzieli przekładnię i tylny most z Forterrą HD

@FINN skąd wiesz o tej skośnookości w Zetorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Kabina w Zetorze kiepska słabe wyciszenie, mam Proxime z 2009 i widzę że w nowym Zetorze ta sama kabina jest, a za to co robią czesi z naszą żywnością lepiej kupić Ursusa, w sumie Niemcy też rzucają kłody pod nogi. wracając do Zetorów uciekła im konkurencja a te 4 cylindrowe silniki w Forterach chodzą głośno jak klekoty, już dawno powinni wstawić 6 .

Kupiłem Proxime  8441 bo kosztowała brutto 100 tyś to była dobra cena, ale teraz za 135 nie kupił bym jej , wybrał bym coś innego

Zetor niebawem będzie konkurował z belarusem, bo reszta czyli NH, Case Valtra, JD, Fendt daleko z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W Zetorach z ostatnich kilku lat główne problemy to wysokie spalanie w lekkich pracach i kłopoty ze skrzynią i sprzęgłem.

A siniki chodzą jak klekoty bo są na rotacyjnej pompie wtryskowej i dzięki temu nie są wrażliwe na słabe paliwo i są tańsze w naprawie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj