Skocz do zawartości
Rolnik_Szuka

Zewnętrzne sterowanie podnośnikiem (Zetor 5211 - 7745)

Polecane posty

Rolnik_Szuka    70

Najnowszy wynalazek :) Sterowanie podnośnikiem z zewnątrz w 7211 ;)   Działa w pełnym zakresie wysokości. Dźwignia jest krótka ale przełożenie powoduje, że działa lekko. Zaczepianie maszyn naprawdę stało się łatwiejsze... (bez zbędnej gimnastyki, czyli wsiadaniu i wysiadaniu po to aby wyregulować podnośnik) Jeśli ktoś chce to mogę mu zrobić (pasuje do wszystkich z kabiną bk 6011 - 5211,7211,5245,7245,7711,7745), gotowe elementy łatwo zamontować. Bez demontażu żadnych elementów traktora. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać!.

post-153555-0-96553000-1433338538_thumb.jpg post-153555-0-79835300-1433338547_thumb.jpg

post-153555-0-72159500-1433338554_thumb.jpg post-153555-0-59654100-1433338560_thumb.jpg

• Like 1

Rolnik_Szuka    70

O kosztach mówić ciężko... Wszystkie materiały już posiadałem. Co do zrobienia to trochę zamieszania było :P Ściągaliśmy całą podłogę wraz z fotelem żeby pomierzyć dokładnie długości oraz kąty jakie mają być. Trochę gwintowania oraz spawania :P Trzeba było tak zrobić żeby oddziaływać jak najmniejszą siłą na prowadnicę tych wszystkich cięgieł od sterowania podnośnikiem. Próby sterowania pod złym kątem kończą się dużym oporem, który aż przegina całą "rurę" z której wychodzą dźwignie do sterowania podnośnikiem w kabinie.  Teraz przy odpowiednich podgięciach i kątach wszystko funkcjonuje lekko i nie przekrzywia niepotrzebnie dźwigni w kabinie. Zobaczcie filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0ylHsC024&feature=youtu.be

Edytowano przez Rolnik_Szuka

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    676

W nowszych zetorach taka wajcha jest założona oryginalnie.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najprościej zrobić to elektrycznie. Nie wystają żadne wajchy, i sterowanie może być po obu stronach ciągnika.

DarekD    59

najprościej wypadałoby opisać bo Twój post niczego nie wnosi :D

• Like 1

nowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez daras77
      Witam.Panowie zauważyłem wczoraj że coś nie bardzo działa u mnie ehr a konkretnie przy pracy z agregatem nie mogłem ustawić odpowiedniej głębokości.Chodzi o to że po opuszczeniu agregatu to duże pokrętło na panelu od regulacji głębokości działa bardzo mało precyzyjnie.Wpoprzednich latach wystarczył minimalny ruch pokrętła i od razu widoczna była reakcja,teraz tak nie jest a na dodatek podczas jazdy kontrolki na panelu"góra","dół"dosłownie wariują.Jeszcze jedno,nie wiem może ma to jakiś związek,ale zauważyłem że przy mocowaniu cięgieł podnośnika do tylnego mostu,przy swożniach,są jakieś metalowe "puszki" od których odchodzą przewody elektryczne.U mnie przy prawym cięgle ta puszka jest urwana,wisi i wystaje z niej kabel.Dzięki z góry za pomoc
    • Przez adas157
      Witam jaki ma udzwig podnosnik w mf 3070 i czy ma dociazanie z Góry dziekuje
    • Przez mesomorph
      Witam.
      Mam problem, nie podnosi mi do konca, silownik nie wychodzi na maxa, jedynie jak nacisne przycisk ten na zewnatrz to wtedy jest ok... co moglo sie zepsuc?