Polecane posty

szymong1234    37

Witam.

Zastanawiam się poważnie nad zakupem brony talerzowej do uprawy przedsiewnej. Miała by ona mieć szerokość około 4.5m.

Na razie orientowałem się co do ceny brony talerzowej Mandam i Rolex. Rolex jest sporo tańszy (około 10 tyś) ale praktycznie nic o nim nie wiem. Różnica między mandam i rolex jest taka że mandam ma tylko 4 m albo 5 m szerokości ale jest na zabezpieczeniach sprężynowych a rolex ma 4.5 m ale jest na zabezpieczeniach gumowych. Moje pytanie brzmi czy warto zapłacić więcej za mandam czy też warto zaryzykować rolex lub może polecicie inne talerzówki lub powiecie coś o firmie rolex. Pod uwagę brałem jeszcze talerzówki firmy bury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

A może grano-system sam mam 4,5m od 3 lat zrobilem nią ponad 200hektarow i nie widać śladów zużycia. w mojej okolicy robią te wszystkie wynalazki. Grano, Agro-masz,Rolex i jeszcze 10 innych firm:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też właśnie  zamawiam bronę 5 metrów. Niestety Mandam  zrobi mi ją na koniec sierpnia i nie zbyt podobają mi się kąty ustawienia talerzy 24x12 , kuzyn ma i więcej niż 11 km nie pojedzie bo zapycha się. A  ciągnik ponad 200 km.

Zamawiam prawdopodobnie Agro-masza, kąt 10x17 z talerzami z tymi większymi wycięciami okrągłymi, bo mają większą wypukłość, nie te w   trójkąt bo są płytkie. Będą za mało odwracać ziemię. Termin 2-3 tygodnie.

Wał  to tandem., rurowy i płaskownikowy.

Będzie wykorzystywana do podorywki i może uprawa.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Sporo czasu zastanawiałem się ofertą firmy BURY. Ich talerzówka ma zmienny kont ustawienia talerzy. Pomyśl nad tym. 

Talerzówki tej firmy uchodzą za jedne z najlepszych polskich talerzówek ( chociażby wiele pozytywnych opini na agrofoto ).

Moja ma być u mnie do 15 sierpnia ale jak się nie wyrobią albo będzie potrzebna mi wcześniej to dealer powiedział że podeśle coś na testy do czasu aż nie przywiozą mojej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na jakiej zasadzie działa ten zmienny kont ustawienia talerzy. Nigdy o tym nie słyszałem.

Całe belki  to w prawie każda ma ustawiane. w prwawo-lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z ROLEXEM .... przywieźli mi talerzówkę i pojechali wszystko cacy dopóki nie pojechałem w pole... zrobiłem około 1,5 - 2 ha i coś jest nie tak wysiadam patrze i nie ma 2 talerzy są same ośki !!! Po 10 minutach poszukiwań znalazłem. Na warsztacie okazało się że jeszcze 6 talerzy jest luźnych !!! po 2 ha rozleciała się ;/ do tego zadzwoniłem do fabryki a oni się wypieli bo nie miałem faktury zakupowej... czyli wymiana na własny koszt... dajcie spokój taką sobie oszczędność zrobiłem że już jest sprzedana  miesiąc temu poszła za miód pewnie następny na nią klnie  a ja cieszę się już nową G-System zrobiła już w tym roku 50 ha i praktycznie tyle co farba zeszła z talerzy :) pozdrawiam miłośników tanizny... Czy wam też w fabryce mówią że talerze nie są polskie tylko jakieś francuskie czy włoskie ?? to są polskie zwykłe talerze... a piasty? brak słów... Następna fabryka która sprzedaje nie sprawdzony sprzęt... no z czegoś ta "atrakcyjna" czytaj "haczyk" cena się bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

 po 2 ha rozleciała się ;/

Możesz opisać co konkretnie się stało?

 

Ja mam Rolexa i jestem bardzo zadowolony. Atrakcyjna cena mnie przyciągła. Przed wypłatą gotówki sprawdziłem ją dokładnie w poszukiwaniu ewentualnych usterek i luzów i nic nie znalazłem. Przed wyjazdem w pole przesmarowałem konkretnie i posprawdzałem czy śruby po dokręcane bo jednak wiadomo że niska cena może pociągać za sobą niską jakość. Teraz zapinam i robię taką robotę, że nawet sąsiedzi myślą o wymianie grubera na agregat talerzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamos012
      Witam. Mam do Was drodzy rolnicy pytanie ponieważ mam zamiar zakupić bronę talerzową 1.6 do ciągnika C_ 360 ,pytanie mianowicie jest takie czy lepiej zakupić taką bronę z 2 rzędami wycietych talerzy czy może lepiej taką jak jest w standardzie czyli przód wycięty a tył okrągły. Proszę doradzcie 😀
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj