masiak28

problem z wysypem do zboża New Holland Clayson 8050

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masiak28    0

Witam 

 

parę dni temu zakupiliśmy kombajn New Holland Clayson 8050 - maszyna naprawdę lalka ale podczas oględzin przed kupnem zawsze coś się przeoczy. Mianowicie chodzi o wysyp zboża podajnikiem - po rozłożeniu rury i włączeniu wysypu w jednym miejscu ślimak trze o ściankę rury i to bardzo mocno, nie słychać tego ale blacha robi się bardzo gorąca. Pytanie to czy jest to wina łożyska na ślimaku przez co ślimak nie jest w odpowiednim położeniu czy coś innego ? Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć - poniżej fotka w którym miejscu ociera

nie wiem jak z naprawą tego czy będzie to prosto zrobić czy nie - jeżeli ktoś ma jakieś sensowne rady i pomysłu to bardzo proszę o info, a może miał ktoś taki problem? z góry dzięki za pomoc

 

65422c480138a510m.jpg

 

Edytowano przez masiak28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

ciężko stwierdzić, sprawdź łożyska, krzyżaki, bo to włąsnie w tamtych okolicach sie ślimaki łamią, moze tam coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

no będę musiał odkręcić rurę i sprawdzić co i jak. Na razie odkręcałem tylko tą klapkę aby zobaczyć co się dzieje i faktycznie ślimak jedną stroną trze o blachą może jest gdzieś pęknięcie i delikatnie się opuścił albo łożyska wyrobione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

po odkręcaj te dekielki na rurze one są do smarowania krzyżaków i pomiędzy dwoma krzyżakami jest w obudowie duże łożysko które ma za zadanie trzymać ślimaki idealnie na środku rury i prawdopodobnie rozleciało się u ciebie łożysko dlatego jest tarcie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

no to będzie zajęcie na długi weekend :) dzięki chłopaki za pomoc wiem gdzie szukać :) dam znać jak już będzie po robocie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Te blaszki zdjąć, potem rurą odjechać do tyłu i podwiesić na sznurkach żeby jej nie zdejmować.

Sprawdzić łożyska, krzyżaki itp.

My spawaliśmy ten kielich bo poprzednikowi trochę przyrdzewiał i całość rozkładaliśmy w zeszłym roku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

czyli rozkręcać wszystko na złożonym leju ? nie rozkładać go ? będę odkręcał rurę tutaj na łączeniu z kielichem tak jak widać na fotce powyżej tam zaraz jest łożysko tak wynika z katalogu części - potem następne jest na końcu u jeszcze jedno wcześniej jeszcze przed krzyżakiem w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

my rozkręcaliśmy na złożonym, nie chciało się nam męczyć.

Tylko pamiętaj gdzie które śruby szły i potem ustaw czujnik otwartej rury (u mnie on działa).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

ale to odkręcaliście na łączeniu leja z kielichem czy cały kielich przy zbiorniku ? wiesz może ile jest tam łożysk do wymiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zdejmowaliśmy kielich ze zbiornika bo taka była potrzeba więc i od zbiornika i od rury na łączeniu.

Co do łożysk to musiałbym zajrzeć bo nie pamiętam (w rurze są chyba dwa).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiak28    0

ok problem rozwiązany...nie były to ani łożyska ani krzyżaki po prostu śruby, które trzymały ślimak w odpowiedniej pozycji trochę się wyrobiły i wszystko się delikatnie przesunęło. Wymiana śrub mocne dokręcenie i wszystko gra - nawet nie trzeba było rury ściągać tylko w zbiorniku jest taka osłona z blachy która chroni połączenie ślimaka w zbiorniku ze ślimakiem w rurze. Dzięki bardzo za pomoc 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuzyJohn    6

gdzie kupie rozdzielacz hydrauliki który znajduje się od kabiną new holland 8050. bądź ile może kosztować regeneracja takowego rozdzielacza. pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj