mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

GRGOJ    19

jeśli koła się kręcą w miejscu to chyba oczywiste, że nie mocy brakło, tylko przyczepności. W claasie widać, że operator jakiś mało waleczny :) poza tym tylne opony zupełnie inaczej się zachowywały, no i dużo większa powierzchnia styku w JD względem Claasa.

a propos życzeń różnych klientów- niedawno widziałem u handlarza na Opolszczyźnie klienta, który chciał Fendta (albo Vario :) ) 818 do swoich 14ha, bo takim traktorem to wszystko zrobi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

bogdan a to przepraszam chyba, że tak jednak pewnie jakiś dziadek przegub albo rusek by się w tym zmieścili

 

pigmer 100Km ciągnik zetor proxima 105 o masie 10t (jeśli wytrzyma obciążenie) będzie miał taki sam uciąg jak jak fendt 926 vario z 99 o masie 10t, tak pokazują testy badania, wzory i życie.Nie wiem nie chcesz w to uwierzyć twoja brocha, ale wszystkie techniczne książki na ten temat to potwierdzą, mówimy o prędkościach do max 6 km/h.

Tak i nie, vario robiły już 3 firmy, Fendt, Fendt Vario i Fendt Getriebe chodzi o zwolnienia z podatków dla nowych firm, info od kumpla pracującego w AGCO France

 

rmiecz8 dziecko drogie idź do piaskownicy anie będziesz starał się na siłę utrzymać poziom 9 postów dzienie, jesteś pewny że vario to nie firma? czy to kolejna wypowiedź z serii "jd pali więcej bo jest z USA" :D :lol: :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

rmiecz8 do Mnie napisał :D czuję się wybitnie zaszczycony ale najzabawniejszymi wypowiedziami aż się z wami podzielę :D a co cieszcie się razem ze mną

Powiem ci że maszyny to gówno mnie obchodzą bo kupuję najlepsze i niech pracownicy sobie nimi jeżdżą, a jak się zepsują to sprzedaję. Wiem że jest to rozrzutne ale stać mnie na to.

:D :lol: :D

aż mi się przypomniał film z YouTube pod tytułem

Bogactwo część główna

 

uwaga film zawiera nie cenzuralne zwroty :)

pigmer jak będę miał chwilę to coś postaram naskrobać :) Dzięki za miłe słowa.

A teraz cieszcie się moim szczęściem :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Produkcja zwierzęca jest trudniejsza niż warzywa i te moje 7 ciągników ma co robić.

 

Też mam kilka ogonów i większość prac u mnie wykonuje jeden 100 konny JD, a nie jak u Ciebie 3 Fendty i spółka oraz 7 pracowników. Co Ty chłopie wypisujesz to śmiech na sali. Pracuje na 150 ha + usługi i około 160 sztuk bydła i tylko na 2 dni kiedy rozwozimy obornik to w 4 jedziemy na pole.

Teraz myślę nad Fendtem bo tylko zarabiam na paliwo do JD, praktycznie nic nie zostaje, strach gaz wciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Robert widocznie twój jeden JD więcej wart niż te 3 fendty :)


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Uwaga wstawiam kolejny filmik z tractor pullingu :), który skłonił mnie do małej rozkminy... Zachęcam do obejrzenia i dyskusji :)

http://www.youtube.com/watch?v=oFk_BPVmiys&feature=related

Chodzi mi o to, że bardzo porównywalne traktory pod względem mocy i ciężaru. [Xerion 3300 305 KM John Deere 8430 295 KM (moc według ECE R 24) oraz masa Xerion 10200 kg (ale uwaga bez opon czyli zakładam że z oponami dobije do 11000 kg co najmniej) oraz JD 11770 kg] więc dlaczego Xerion daje ciała a JD ma fullpull?

Moim zdaniem zależało to od przekładni oraz operatora. Chodzi o to, że JD jedzie na granicy zdławienia silnika i kojarzy mi się to z zasadą którą stosuje się się podczas zimy na śliskich drogach aby nie tracić przyczepności mianowicie niskie obroty i wysoki bieg, każdy kto jeździł zimą wie że na śliskiej nawierzchni bez poślizgu łatwiej ruszyć z wyższego biegu niż z jedynki. Natomiast Xerion wpada na wysokich obrotach i zaraz traci przyczepność. Dlaczego uważam że przekładnia bezstopniowa miała negatywne znaczenie dla Xeriona w porównaniu z JD ponieważ ma niższą sprawność oraz utrudnia zastosowanie takiej taktyki jak ta dla JD na tym filmiku. Dla uproszczenia zakładam że opony są porównywalne i każdy zastosował optymalne ciśnienie!

Czekam na opinie czy zgadzacie się z moja hipotezą lub też nie!??

 

 

Wg. mnie na wszystkich tych filmikach jd ma wyraźnie niższe ciśnienie w oponach, widać jak sie uginają a w innych ciągnikach tego nie widać. Więc tu też może być pies pogrzebany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Też mam kilka ogonów i większość prac u mnie wykonuje jeden 100 konny JD, a nie jak u Ciebie 3 Fendty i spółka oraz 7 pracowników. Co Ty chłopie wypisujesz to śmiech na sali. Pracuje na 150 ha + usługi i około 160 sztuk bydła i tylko na 2 dni kiedy rozwozimy obornik to w 4 jedziemy na pole.

Teraz myślę nad Fendtem bo tylko zarabiam na paliwo do JD, praktycznie nic nie zostaje, strach gaz wciskać.

Mam tylu pracowników abym mógł siedzieć w domu i odpoczywać, bo po co mam się przemęczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rmiecz8 do Mnie napisał :D czuję się wybitnie zaszczycony ale najzabawniejszymi wypowiedziami aż się z wami podzielę :D a co cieszcie się razem ze mną

 

:D :lol: :D

aż mi się przypomniał film z YouTube pod tytułem

Bogactwo część główna

 

uwaga film zawiera nie cenzuralne zwroty :)

pigmer jak będę miał chwilę to coś postaram naskrobać :) Dzięki za miłe słowa.

A teraz cieszcie się moim szczęściem :lol:

 

Do mnie tez pisał coś o sprawie w sadzie jak dalej bede pisal o nim takie rzeczy :) i rzadał przeprosin... mowilem od razu ze to trol który piszac w necie ze ma tyle kasy ze nie wie co z nia robic dowartosciowywuje się..... szkoda z nim gadać. Szacunku , piszac takie glupoty sobie nie zyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Czyli co z ciebie za rolnik. Bardziej pasuje określenie kombinator (nie chcę użyć sformułowania biznesmen).


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

eee tam żaden kombinator, zapewne rodzice tego dziecka ciężką i uczciwą pracą się dorobili, ale niestety nie wystarczyło im czasu na wychowanie tegoż osobnika :P no efekty tego widzimy :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

I tak mam zarobek duży więc jeszcze raz pytam po co sie przemęczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Nie wiem czy zauważyłeś, ale nikt nie bierze ciebie na poważnie.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Do mnie tez pisał coś o sprawie w sadzie jak dalej bede pisal o nim takie rzeczy :) i rzadał przeprosin... mowilem od razu ze to trol który piszac w necie ze ma tyle kasy ze nie wie co z nia robic dowartosciowywuje się..... szkoda z nim gadać. Szacunku , piszac takie glupoty sobie nie zyska

też miałem to z sądem i przeprosinami :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonZO40    0

ja mam fend vario a wiecie czemu vario bo co 8 -9 tys moto godzin czeba wymienić skrzynie ja polecam case 7120 dobry traktor wytrzymuje 18-19 moto godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe chyba ten temat nie ma nic wspólnego z tematem głównym ale bardzo mnie ciekawi po co komu 7 pracowników do 130 krów nie licząc gospodarza. Pracowałem na farnie w UK gdzie na 600krów 6 osób nie miało za bardzo co robic mino że był jeden dzien w tygodniu wolny i 31 dni urlopu w roku takze srednio było w pracy 5-4 osoby. Pewnie to tacy pracownicy co za % robia albo marne grosze ze raz sa a raz nie osbiście wolał bym 1-2 konkretne osoby zatrudnic i godziwie im zapłacić także przy stopni mechanizacji o jakim wspominasz w twoim gospodarstwie te osoby nie miały by co za bardzo robić. Musisz byc jakimś fenomenem bo znam kilku gospodarzy z mojej okolicy a mam do łomzy 50 km co maja więcej krów mlecznych niz ty i zatrudniają przewaznie 1 osobe no fakt ze sami tez ciezko pracują w koncu kredyty trzeba jakos spłacic. Ale pewnie ty te Fendy 312 726 i reszte ciagników i sprzetu, nowa obore itd. kupiłes za gotówke takze mozesz sobie pozwolic :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To ile mam kasy i na co ją wydam to moja sprawa i nie zamierzam nikomu się tłumaczyć. Mam zamiar powiększać gospodarstwo więc pracownicy się napewno się przydadzą i nie chcę waszych rad bo nie zamierzam pracować, gdyż od tego są pracownicy. Powróćcie może do tematu JD czy fendt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@miecz8 To niech sie pracownicy wypowiedzą skoro Ty tylko w domu odpoczywasz.

Jeśli macie coś konkretnego to zapraszam do tematu. Dawno nie było banów, radzę zacząć pisać bardziej rzeczowe posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)
@JanekJelonek może i jestę zadowolony ze swoich dwóch maszyn ale u mnie pracownicy obrabiają pole np. we trzech, inny w tym czasie robi paszę dla krów i jeszcze jeden ładuje kiszonkę do paszowozu, więc widzisz ile ciągników jest potrzebnych.

skoro 3 w polu jeden ładuje kiszonkę, to ten ostatni to śrutownik ma przy ciągniku :) szał pał jak to mawiają

 

W jaki sposób obliczyłeś te 30%?

różnica strat sprawności Vario i AP (ZF) :) pierwszy 83,1, drugi 88,15

 

 

Pewnie i tak cały cylk jest zmechanizowany przejazd kombajnem i po sprawie hehe co produjkci mlecznej trawe można zebrac i 4 razy czyli częściej niż twoje warzywo ;)

Ojciec potrafi 3 razy zebrać warzywka, trawę zbierzesz 12 razy?

 

Pierwsze słysze o takich testch gdzie bym nie czytał to zawsze Fendt jest lepszy niż JD

fanatyk nh jak nic :)

 

 

JanekJelonek, mógłbys podac jakies źródło które mówi o mniejszej o 30% sprawności vario? sprawność jest mniejsza ale nie o tyle. W prawie całym zakresie wynosi 84% gdzie w PQ w JD wynosi 91%.

Agritechnika rozmowa z prof Andreasem Renschlerem, który pracował do 2004 dla Fendta

AP (ZF) info od kolegi z Simru który pracuje w ZF i przekazał Mi takie dane

ale są też w necie

dazes.com tylko nie wiem czy jeszcze nie jest zlikwidowane

fat.admin.ch

xtrac.de

na tych stronach masz wszystko ładnie opisane, nie mam czasu teraz tego szukać, ale jak znajdę chwilę to wkleję

 

No cóż-za 7211 i jego spalanie dałbym sobie ręce przy samej du...e :D uciąć.Parę dni temu ładowałem torf na przyczepę-7 czy 8 godzin pracy i ćwiartka zbiornika poszła !-jak dla mnie to nawet nie mało a po prostu rewelacja...

phi Jaro mój w orce nic nie pali i weź Mnie pobij B)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Co do sprawności vario to również nie wierze w 30% stratę. Przyjmując tą wartość fendt 200 konny miałby tyle samo uciagu co JD 160 konny a praktycznie patrzac tak nie jest.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

żle liczysz

200Km w fendzie masz 166

JD 176,3 :)

róznica strat wynosi 88,15-83,1= 5,05

strata fendt 16,9

strata JD 11,85

strata fendta jest >30% większa niż JD a nie vario ma 30% stratę, choć

http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf

<4,5 km/h ma więcej jak 30% strat :)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Miałem nic nie pisać ale skoro temat schodzi na takie wesołe historie to i ja wtrącę swoje 3 grosze.

 

skoro 3 w polu jeden ładuje kiszonkę, to ten ostatni to śrutownik ma przy ciągniku :) szał pał jak to mawiają

Janek skoro ma 3 ciągniki to niech sobie ma widocznie jego sasiad ma o jeden mniej - z ekonomią czy zdrowym rozsądkiem nei ma to nic wspólnego.

 

różnica strat sprawności Vario i AP (ZF) :) pierwszy 83,1, drugi 88,15

dla mnie zrozumiałe - nei wiem tylko o co się droczycie jedne woli Fendty a drugi JD tak jak jeden woli brunetki a drugi blondynki i też możnaby dlugie dyskusje prowadzić

 

Ojciec potrafi 3 razy zebrać warzywka, trawę zbierzesz 12 razy?

Pękłem ze śmiechu

 

fanatyk nh jak nic :)

hahahaha

 

 

Agritechnika rozmowa z prof Andreasem Renschlerem, który pracował do 2004 dla Fendta

AP (ZF) info od kolegi z Simru który pracuje w ZF i przekazał Mi takie dane

ale są też w necie

dazes.com tylko nie wiem czy jeszcze nie jest zlikwidowane

fat.admin.ch

xtrac.de

na tych stronach masz wszystko ładnie opisane, nie mam czasu teraz tego szukać, ale jak znajdę chwilę to wkleję

To jak wkleisz to sobie przeczytam

 

phi Jaro mój w orce nic nie pali i weź Mnie pobij B)

A ja Cię pobiję - mój jak orze to mu się pojawia w baku coraz więcej paliwa - jak długo poorze to trzeba zjeżdżać do domu i paliwo spuszczać do beczki bo się w zbiorniku nie mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@JanekJelonek-@rmiecz napisał : "można zebrac i 4 razy czyli częściej niż twoje warzywo ;)" a nie "można zebrac i 4 razy częściej niż twoje warzywo ;)"-niby różnica mała....ale :D .

O Zetorze napisałem tylko z tego powodu iż serdecznie dosyć mam opinii typu "panie a te Zetory to chlejom że ho, ho" a po chwilce przerwy "no te nowe to nie tak jak te stare-te panie to smoki byli" -jeżeli już to z dobrze poinformowanych źródeł wiem że jest dokładnie na odwrót...

PS.Za mną jeździ nonstop cysterna...nie po to żeby dotankowywać tylko żeby odbierać :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj