mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

Kent    1

A czemu to tak męczące musi by to waichowanie, dla wymagajacych jest przeciez autopower = wygoda pracy lepiej dobierzesz szybkość i koncowo mniej spali a że 50km/h to juz wogole, a jeszcze w kieszeni zostanie kilkaset tysięcy na paliwo ( około 16000 litrów ON, dla większości z nas to zapas na kilka lat) - więc nie rozumię czemu się czepiasz.

John deere tractors the best.

Edytowano przez Kent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy podobnej predkości 7.44km/h moc 77.1KW przy czym na Kwh/l spala 3.00l Fendt 7.49km/h moc 68.9KW gdzie spala na Kwh/l 2.88 i przy tej predkości ma najsłabysz uciąg bo JD ma o 1000kg lepszy pózniej juz mniej. akurat w ty porównywanym max predkośc JD 32km/h także jakby byl z szybsza skrzynia napewno by stracił na uciągu a zeby była bezstopniowa to juz wiecej by pewnie nie uciągnoł. Cos za cos wygoda za moc. No jasne że zostanie o ile nie wybierzesz Premium z jakimis dodatkami bo wtedy cena jest zblizona i jakbys naprawde duzo nim nie pracował to pewnie nie spalcił ale mi o to nie chodzilo tylko o spalanie ze spali mniej niz JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Przy podobnej predkości 7.44km/h moc 77.1KW przy czym na Kwh/l spala 3.00l Fendt 7.49km/h moc 68.9KW gdzie spala na Kwh/l 2.88

fendt spalanie w g/kWh 68,9kW 289 i 2,88 l

JD przy 7,07 km/h spalanie w g/kWh 74,98 kW, 281g/kWh i 3,01 l

Dlaczego w litrach JD spali więcej? tylko i wyłącznie dlatego, że ma więcej kW na kołach w g/kWh spalanie jest dużo mniejsze :)

jak ty sobie wyobrażasz, że mocniejszy ciągnik spali w litrach mniej? jednostkowo jd pali o 12g mniej. gdzie oszczędność fendta?

ty porównywanym max predkośc JD 32km/h także jakby byl z szybsza skrzynia na pewno by stracił na uciągu

testy skrzyń 40km/h twierdzą co innego, dalej fendt dostaje z AP to samo

Cos za cos wygoda za moc

Kupujesz JD z AP i masz mac i należyte warunki pracy :)

 

tak przy okazji

slip to poślizg/uślizg a nie straty mocy :)

 

waga Fendta to 5525 kg

Waga JD to 4735 kg

JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg :) szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane :)

Szczerze to jestem ślepy bo nie mogę dalej

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

rower@ na odległość widacz że Mieczyk to krętacz, który próbuje zabłysnać na forum oceniająć marki ciagników po tym, że coś gdzieś od kogoś kiedyś uslyszał

I ja właśnie nie mogę tego zrozumieć, że ktoś ocenia daną markę czy maszynę tylko po tym co od kogoś tam usłyszał albo po tym co gdzieś tam wyczytał <_< A taki oceniający, niemający doświadczeń z maszyną raczej nie kupi sobie tej maszyny bo będzie żył w przekonaniu, że tak jest bo mówił mu to ktoś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Na strychu mam jeszcze sporo egzemplarzy "Traktora" (pamięta ktoś ?) i tam gdzieś były zdjęcia pokazujące testy Fendta-właśnie w błocie...

Fendt to bardzo dobry ciągnik (o ile nie najlepszy) ale nie oznacza to automatycznie tego że inne są takie be do kwadratu :D w porównaniu z nim.

Gdzieś były i podejrzewam, że kiedyś :D

Ja nie mówie, że Fendt jest zły, ale też nie mówie, że jest najlepszy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

@pigmer A jaki ciągnik według ciebie jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

Witam. Ostatnio znalazłem na jt filmik, który absolutnie przekonuje mnie co do tego, że John Deere ma lepszy uciąg niż Fendt. Normalnie Fendt został zmiażdżony i nie tylko przez janki. Zapraszam do obejrzenia filmiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Kolego @jurand na tym filmie marka ciągnika nie ma znaczenia, tylko ciśnienie w oponach, masa traktora, rodzaj ogumienia i jakość opon. Nie wiem po co takie bezsensowne filmy dajecie.

 

@łukasz1987

"waga Fendta to 5525 kg

Waga JD to 4735 kg

JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane"

Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do pewnej prędkości masa ogranicza siłę uciągu, powyżej tej prędkości ograniczeniem jest moc silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

Kolego @jurand na tym filmie marka ciągnika nie ma znaczenia, tylko ciśnienie w oponach, masa traktora, rodzaj ogumienia i jakość opon. Nie wiem po co takie bezsensowne filmy dajecie.

 

@łukasz1987

"waga Fendta to 5525 kg

Waga JD to 4735 kg

JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane"

Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?

 

Na początku chciałem zaznaczyć, że w moim poprzednim poście piszę, [przekonuje mnie] czyli jest to moje prywatne zdanie i nikomu go nie nażucam. Następnie: kolego ja zakładam że tractor pulling to zawody na które każdy dobiera optymalne parametry ciśnienia w oponach itp. po to żeby wygrać. Moim osobistym zdaniem nie jest możliwe aby w porównywanych traktorach wszystkie parametry były identyczne, maszyn nie da się w 100% obiektywnie porównać, ale tak już jest. I chyba chodzi o to żeby porównać ciągniki jako całość a nie w przeliczeniu np. na kilogram masy traktora. Poza tym chciałem zauważyć że nie nie tylko 8360r przegonił fendta 936 ale i 8295r również, pewnie twoim zdaniem lepsze opony zastępują tą ogromną różnice około 60 KM. No i zwróć uwagę na różnicę nie chodzi o pół metra.....

Co do bezsensowności tego filmiku to ty tak uważasz. Dla mnie bezsensowna jest twoja wypowiedź ponieważ nic nie wnosi do dyskusji, piszesz o rzeczach oczywistych. Myślę, że większość forumowiczów zdaje sobie sprawę, że masa, ciśnienie itp. robią różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

@pigmer A jaki ciągnik według ciebie jest najlepszy?

Wstrzymam się od odpowiedzi bo zaraz musiałbym udowodnić czemu taka marka a nie inna, a nie mam za bardzo czasu na rozpisywanie się.

Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

No wiesz jeśli by zapiąć tam 100 km ciągnik obciążony do masy tych na filmach i o tych samych oponach i ciśnieniu to nie wiem czy tylko masa i opony by się liczyły...

Moc i siła uciągu też odgrywa jakąś tam rolę, apropo siły uciągu, jakby ktoś chciał się wypowiedzieć: http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no popatrz kolego podałeś przykład ładowarek, gdzie testowano 5 o takiej samej mocy a siłą uciągu była bardzo zróżnicowana.

Przy niskich prędkościach niedostatki mocy niwelujemy przełożeniami. W codziennej pracy nie ma mowy takich cudach jak 100KM przy 10 tonowym ciągniku, ale w takich zabawach to czemu nie, oczywiście nie na takim podłożu :P

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

No i sprawność przekładni. Wydaje mi się, że JD mogły być z przekładnią stopniową... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Na tym filmie sprawność przekładni i moc nie miała znaczenia, tylko to co napisałem wcześniej. Zobaczcie taką najprostszą rzecz, jak fendt zatrzymał się to czy jego koła przestały się kręcić? No nie przestały, to co by wam dała większa moc lub sprawność przekładni?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?

limousine zgodnie z tym co Mnie uczyli na Polibudzie do prędkości 6 km/h najważniejsza jest masa i przyczepność, mocy ma być tyle aby ruszył :) dopiero powyżej sprawność układu napędowego i moc oraz masa i odpowiednie z balastowanie maszyny. Jednak patrząc na pomiar uciągu w tych maszynach to duże znaczenie ma jeszcze masa, bo tak naprawdę, z tego co zauważyłem w testach i badaniach sprawność wychodzi na czoło ok 10-11km/h

 

No wiesz jeśli by zapiąć tam 100 km ciągnik obciążony do masy tych na filmach i o tych samych oponach i ciśnieniu to nie wiem czy tylko masa i opony by się liczyły...

tak :) silnik BMW NR34Y (jak dobrze model pamiętam) 2.0 R4 16V 150KM benzyna przy 2 tyś obrotów ma 100Nm przy 25% obciążeniu i 170Nm przy > 70% obciążeniu ( nie do końca pamiętam wartości bo bananie robiłem ... kurna już rok temu :blink: ) także JD 8360R także ma 100KM na silniku w pewnych momentach :)

Przy niskich prędkościach niedostatki mocy niwelujemy przełożeniami. W codziennej pracy nie ma mowy takich cudach jak 100KM przy 10 tonowym ciągniku

bzdura pierwsze masa, dopiero przełożenie, JD7720 AP 105KM przy 3,87 km/h dla skrzyni PQ+ wszystko zależy od stopnia obciążenia silnika więc jakie cuda?

 

No i sprawność przekładni. Wydaje mi się, że JD mogły być z przekładnią stopniową... ;)

stopniowa i bezstopniowa masa i moc na kołach zrobiły swoje :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

szał pał :D

nie wiedziałem, że vario to firma :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

 

bzdura pierwsze masa, dopiero przełożenie, JD7720 AP 105KM przy 3,87 km/h dla skrzyni PQ+ wszystko zależy od stopnia obciążenia silnika więc jakie cuda?

 

w tym przypadku chodziło mi konkretnie o ciągnik o mocy 100KM ważący 10 ton, a nie o moc uciągu przy jakiejś tam prędkości w jakimś tam teście ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

no popatrz kolego podałeś przykład ładowarek, gdzie testowano 5 o takiej samej mocy a siłą uciągu była bardzo zróżnicowana.

Inne przełożenia robią swoje a i też inne silniki hydrostatyczne... Można wziąć ładowarkę z szybką skrzynią ale wtedy traci ona uciąg na poszczególnych biegach i już inny wynik w teście- wybaczcie za OT

tak :) silnik BMW NR34Y (jak dobrze model pamiętam) 2.0 R4 16V 150KM benzyna przy 2 tyś obrotów ma 100Nm przy 25% obciążeniu i 170Nm przy > 70% obciążeniu ( nie do końca pamiętam wartości bo bananie robiłem ... kurna już rok temu :blink: ) także JD 8360R także ma 100KM na silniku w pewnych momentach :)

No właśnie w pewnych momentach :)

szał pał :D

nie wiedziałem, że vario to firma :blink:

Szczerze mówiąc to ja też nie ale to prawda czy ten pan się pomylił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Pomylił się z tym że vario to firma, zresztą słychać i widać jego zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

Uwaga wstawiam kolejny filmik z tractor pullingu :), który skłonił mnie do małej rozkminy... Zachęcam do obejrzenia i dyskusji :)

http://www.youtube.com/watch?v=oFk_BPVmiys&feature=related

Chodzi mi o to, że bardzo porównywalne traktory pod względem mocy i ciężaru. [Xerion 3300 305 KM John Deere 8430 295 KM (moc według ECE R 24) oraz masa Xerion 10200 kg (ale uwaga bez opon czyli zakładam że z oponami dobije do 11000 kg co najmniej) oraz JD 11770 kg] więc dlaczego Xerion daje ciała a JD ma fullpull?

Moim zdaniem zależało to od przekładni oraz operatora. Chodzi o to, że JD jedzie na granicy zdławienia silnika i kojarzy mi się to z zasadą którą stosuje się się podczas zimy na śliskich drogach aby nie tracić przyczepności mianowicie niskie obroty i wysoki bieg, każdy kto jeździł zimą wie że na śliskiej nawierzchni bez poślizgu łatwiej ruszyć z wyższego biegu niż z jedynki. Natomiast Xerion wpada na wysokich obrotach i zaraz traci przyczepność. Dlaczego uważam że przekładnia bezstopniowa miała negatywne znaczenie dla Xeriona w porównaniu z JD ponieważ ma niższą sprawność oraz utrudnia zastosowanie takiej taktyki jak ta dla JD na tym filmiku. Dla uproszczenia zakładam że opony są porównywalne i każdy zastosował optymalne ciśnienie!

Czekam na opinie czy zgadzacie się z moja hipotezą lub też nie!??

Edytowano przez Jurand210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co ma sprawność przekładni do poślizgu? Xerion stanął bo brakuje mu przyczepności a nie mocy. Choćby skrzynia miała sprawność 100% dojechałby do tego samego miejsca co przy sprawności 50% tak samo. Przy prędkości rzędu 2-3 km/h nigdy nie zabraknie mocy.

 

Porównaj sobie rozkład mas, łączną masę, Xerion zaczął podskakiwać a wtedy uciąg spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy prędkościach 2-3 km/h to uciąg limituje masa oraz trakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj