mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

jaro    166

Jak ktoś woli JD to niech go kupuje, ja natomiast podałem argumenty dlaczego fendt jest lepszy (312 vario kosztował 350 tys., JD był na pewno tańszy) Jeśli chodzi o wyposażenie to fendt jest na pewno lepszy, a jeśli chodzi o cenę to kupują go tylko ludzie z kasą, bo dla innych jest za drogi i na tym ta popularność JD polega.

Ludzie z kasą czy ludzie którym UE dała ową kasę ?-bo ja wiesz tego JD kupowałem bez żadnego dofinansowania...

No i w czym przejawia się owa "lepszość" wyposażenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Wow :o Ładnie spalił, ale po co kupować ciągnik co tak mega dużo pali? nie mogłeś brać od razu fendta? Przecież JD jest to marka dla wybrańców, tych co mają dobre kontakty z rafineriami, przecież do tego trzeba lać! :lol: Jeszcze jest taka opcja że miałeś jeden ciągnik JD 9630 i 2000ha, następnie plajta do 5ha w miejsce 9630 pojawił się Fendt 207 no to wszystko rozumiem B)

Miałem cały czas 150 ha i teraz mam 3 Fendty: 209 vario, 724 vario, 312 vario. ten JD miał moc 130 kM. Rozumiem że z niektórymi ludźmi nie można się dogadać, ale ja powiedziałem tylko co o JD myślę i uważam że jest lepszy Fendt. Jeśli ty myślisz inaczej to ja ci tego nie zabronię. Każdy niech się wypowiada tak jak on uważa, a nie zaprzecza posty które napisali inni na własnym doświadczeniu. JD kupiłem bo nie znałem go dobrze, ale że dużo pali to nie zaprzeczysz. Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaro masz chyba 5720 także miliona nie kosztował a napewno duzo mu brakowało do ceny Fendta o podobnej mocy. Bez żadnego dofinansowania czyli nie braleś go na kredyt preferencyjny?? Tak?? Nie ma co tu się wogóle kłucić bo JD jeszcze duzo brakuje do Fendta przynajmniej w przedziale 80-160 KM bo na takich maszynach pracowałem. Fendt napewno mniej spali lepiej wykonany choć JD tez jest bardzo trwały chodzi o mechanike. Nie rozumiem ludzi którzy maja tylko jd i uważaja ze jest nalepszy i nic lepszego byc nie może bo w koncu to JD , jak nawet porównania nie mają no chyba że z ursusem albo zetorem to róznice widac napewno przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Masz racje.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

W tym momencie przerosłeś samego siebie... "Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy: podatki i ludzka głupota"

 

Z całym szacunkiem


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz racje.

Chciałbym dodać że JD pali sporo bo jest z USA, a oni kasy mają dużo i nie potrzebne są im oszczędne silniki.

Ile masz lat chłopie, bo po tej wypowiedzi mogę stwierdzić że w granicach 15lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Może powiesz że to nieprawda? Mam 31 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na ten wiek, to wypowiedzi trochę niestosowne, ale odnośnie ciągników JD , zwisa mi czy pali 2-3l więcej, jest to ciągnik który ma zrobić swoją robotę w czasie, ale nie wypisuj takich głupot że jd spalił przez 5lat więcej niż przez całe Twoje życie Fendt, bo to tylko mógł wymyślić człowiek w wieku poniżej 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Oczywiście użyłem tego w przenośni. Ale wiem że bardzo ważne jest jaką ilość paliwa ciągnik spala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aha...no bo już naprawde myślałem że masz 31 lat... :) ale jak to była przenośnia to OK..zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jaro masz chyba 5720 także miliona nie kosztował a napewno duzo mu brakowało do ceny Fendta o podobnej mocy. Bez żadnego dofinansowania czyli nie braleś go na kredyt preferencyjny?? Tak?? Nie ma co tu się wogóle kłucić bo JD jeszcze duzo brakuje do Fendta przynajmniej w przedziale 80-160 KM bo na takich maszynach pracowałem. Fendt napewno mniej spali lepiej wykonany choć JD tez jest bardzo trwały chodzi o mechanike. Nie rozumiem ludzi którzy maja tylko jd i uważaja ze jest nalepszy i nic lepszego byc nie może bo w koncu to JD , jak nawet porównania nie mają no chyba że z ursusem albo zetorem to róznice widac napewno przyznaje.

No miliona z pewnością nie a co do tego że chcesz przemycić myśl że jednak korzystałem z dofinansowania to odpowiadam : mieszkanie w chorym kraju nie upoważnia automatycznie do wyrażania chorych poglądów :D -jeżeli za normalne uważasz oprocentowanie kredytów które serwują nam nasze (?) banki to faktycznie-oprocentowanie niższe niż owe (a normalne na Zachodzie) musi Ci się wydać co najmniej podejrzane.Ja dopóty kupuję coś za cenę koniec końców wyższą niż zaproponowana przez dealera (a przyznasz że nawet preferencyjne są oprocentowane) nie uważam abym korzystał z dofiansowania-zgodzisz się ?

Z tego co napisałeś powyżej wnioskuję że nie pracowałeś lepiej wyposażonymi JD tylko tzw. golasami-te dobrze wyposażone naprawdę nie ustępują wyposażeniem Fendtowi.No i na koniec coś co Cię zaskoczy-nie mam nic przeciwko Fendtowi tylko bokiem wychodzą mi już te porównania w których co chwila ktoś próbuje (porównując dobrze wyposażonego Fendta z ubogim JD) udowodnić wyższość tego pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

W przenośni użyłem tego że fendt przez całe moje życie nie spali tyle co spalił JD przez 5 lat. Chciałem zaznaczyć że JD dużo pali. Z głupim się jednak nie dogada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że Hubert posiada i JD i Fendta-więc chyba trochę się orientuje w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

mój Fendt 818 Vario spali 15 l/ha w orce z pługiem Lemken VariOpal 8X 5-korpusów, bierze 2,5m szerokości + wał podwójny cambella Lemken VarioPack... czy to mało czy dużo to nie wiem, pali mniej od mojego starego Ursusa 1614 który potrafił spalić z pługiem PHX-5 dobre 20 litrów na ha !

 

czy jest bezawaryjny ? myślę że psuje się rzadziej... ale jak się popsuje to boli strasznie :)

komfort użytkowania ? dla mnie rewelacja, skrzynia bajka, niesamowite możliwości dostosowania predkości do wykonywanych prac... mówię o wersji z TMS, bo bez to tak średnio tylko z Joya

 

osobiście wkurza mnie to że bez balastu z przodu nie podniesie obrotowej piątki Lemkena na ażurach, a z balastem 1300kg jak się zacznie topić to przy unoszeniu pługa przód zaczyna odlatywać :D , to wina chyba tego ze jest trochę za krótki i bez balastu ciężko nim cokolwiek ciężkiego zrobić

 

jaki jest JD nie powiem bo nie mam i nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja posiadam 3 Fendty i posiadałem JD i też swoje wiem. Widzę jednak że wszyscy są tu za JD. Ciekawe dlaczego?

@BARABUS masz rację z tym balastem. Gdy orzę swoją 312 pługami Pottinger czwórkami obrotowymi to też muszę na przód zaczepiać obciążnik 870kg, bo na nierównych polach czasami przód podrywa do góry. 312 mam 5 lat i awarii nie miałem. 209 mam dopiero rok a 724 w tym roku zakupiłem. O tych dwóch nie mogę jeszcze dużo powiedzieć ale jak na początek jest ok, a z 312 vario jestem bardzo zadowolony,

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no coz u nas i fendt potrafi 60 l/ha orki zuzyc, jak widac zuzycie paliwa na ha jest raczej zalezne od ziemi, warunkow, parametrow wykonywania zabiegow niz od ciagnika.

gdyby dac 16'tce dobra skrzynie to wcale nie zuzylaby wiecej paliwa od tego fendta ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracowalem na golasach jak i na wersich premium i wcale nie twierdze że są one gożej wyposażone tylko Fendt jest lepiej wykonany np. na drązku zmiany biegów JD pękaja te przyciski od pólbiegów itp. niby szczegóły ale potrafią wkurzać. Jaro zapytam z czystej ciekawosci a ty wogole pracowales jakims premium albo Fendtem czy opierasz swoje wzpowiedzi na podstawie 5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro nie lubię się wdawać w głupie kłótnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Mam MF 95 kM od 9 lat i jeszcze się nie popsuł. Poza tym mam też drugiego 35 kM, który jest w moim gospodarstwie od 30 lat

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/29084-john-deere-5080r-vs-massey-ferguson-5425/page__st__400

312 mam 5 lat i awarii nie miałem. 209 mam dopiero rok a 724 w tym roku zakupiłem

i to wszystko na 110ha :D

Jeśli chodzi o wyposażenie to fendt jest na pewno lepszy, a jeśli chodzi o cenę to kupują go tylko ludzie z kasą, bo dla innych jest za drogi i na tym ta popularność JD polega.

swoją drogą to kiedyś był zamieszczony raport finansowy Fendta i JD na stronie giełdy we Frankfurcie, jak człowiek podzielił zysk ze sprzedaży ciągników przez ilość ciągników to wychodziło, że JD zarabia na sztuce blisko 55% mniej :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To normalne, fendt zbudował sobie pozycje na rynku, wizerunek. Teraz odcinają od tego kupony Każąc sobie za swoje produkty słono płacić. Wątpie aby wyprodukowanie jednego ciągnika fendta było o 55% droższe od produkcji jednego, jd, mf a czy df a. Płaci się za nazwę na zasadzie płacz i płać. Jak porównacie sobie ceny serii 200 i 300 z cenami konkurencji podobnej parametrami o której wyżej pisałem. Wyjdzie, że cena jest o te 50 % wyższa. Ale czy fendt jest aż o 50 % lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Fendt moim zdaniem lepszy jest (może nie o tyle). Zwróćcie uwagę na jakość wykonania oraz na te nieszczęsne spalanie. Wychodzi lepiej. Wiecie że seria 200 jest droższa od serii 300. DF wcale nie jest taki tani. Nowy o mocy około 100kM kosztuje niecałe 250tys. PLN.

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto....5/page__st__400

 

i to wszystko na 110ha :D

 

swoją drogą to kiedyś był zamieszczony raport finansowy Fendta i JD na stronie giełdy we Frankfurcie, jak człowiek podzielił zysk ze sprzedaży ciągników przez ilość ciągników to wychodziło, że JD zarabia na sztuce blisko 55% mniej :lol:

Dobrze dobrze ale fendt (nawet razem z Valtrą i MF)sprzedaje duzo mniej sprzętu niz JD a wydaje kasy na rozwój i badania tyle samo albo i wiecej niz JD bo jest pionierem w wprowadzaniu nowych rozwiązan i technologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

@Lukasz1987 mam z dzierżawami 150ha a wymieniłem tylko jakie fendty posiadam. Mam jeszcze 4 inne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
wydaje kasy na rozwój i badania tyle samo albo i wiecej niz JD

zysk rozumiesz to pojęcie? to już kasa jaką zarobiłeś po odjęciu wszystkich kosztów w tym badań!!!

bo jest pionierem w wprowadzaniu nowych rozwiązan i technologi.

sam DF ma więcej patentów niż Fandt

giełdy we Frankfurcie

raport pokazywałem Ci ze strony domu maklerskiego.

W 2009 roku zeszli i tylko 22% różnicy było :D

Tak patrząc na powyższy post i zliczając moc wszystkich fendtów oraz ciągników które (nie wszystkie) im pomagają i dzieląc przez liczbę ha to one muszą chyba cały czas na warsztacie stać, że aż tyle ich trzeba :lol: jeden robi reszta remont.

Kurna jak podzielę sumę mocy moich kaszlaków przez ha to aż mi się włos w nosie jerzy jak ja mam czas się po d podrapać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj