mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

jaro    166

Hubert ty to nie możesz na nic narzekać :) W sumie co za róznica czy spali się rocznie dwa czy trzy tysiące litrów ropy mniej lub więcej :) Chłopy się kłócą o to spalanie :). Ja sobie musze kupić JD bo nie mam co z ropą robić :)

 

Hubert ma tez Fendta bracie brata garka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

700 w przedziale mocy 160 km już nie mam zaczyna się od 200 km


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Tak ale do 718 to są jeszcze te stare które penie niebawem przestaną produkować


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Ale za te stare weszły już nowe. Na agritechnice był pierwszy ich pokaz 714, 716 i 718. Tylko 712 teraz nie będzie. W tych nowych parę rzeczy dodali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

@Rolnik z przykrością muszę stwierdzić że nie masz racji też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem nowego Fendta 714 vario to wkońcu co byście wybrali JD 6R czy 700 - setke Fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Jak masz dużo kasy to bierz Fendta, a jak mniej to JD. I jeden i drugi swoją pracę zrobi :) Dzisiaj sobie tak popatrzyłem ile to by kosztował 716 vario w full wypasie (gps i takie tam gadżety) to koło 550tysi netto przy kursie euro 4zl.

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

To nawet nie wiedziałem czyli jest już 718 w nowej budzie to ile ma koni ? To bedzie mój następny koń pociągowy :rolleyes: Ale musze zajechać tego co mam :lol: a to może nie być takie łatwe. Andrzej a jaka jest różnica Miedzy JD a fendtem w cenie i wyposażeniu ? pamiętaj że samam cena nam nic nie da bo wiadomo że JD bedzie tańszy od Fendta ale napewno słabo wyposażony myśle że jak wyposażysz JD w to samo co ma Fendt to różnicy nie ma A Fendt to Fendt ;)

  • Like 1

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jak masz dużo kasy to bierz Fendta, a jak mniej to JD. I jeden i drugi swoją pracę zrobi :) Dzisiaj sobie tak popatrzyłem ile to by kosztował 716 vario w full wypasie (gps i takie tam gadżety) to koło 550tysi netto przy kursie euro 4zl.

 

Ja mam już fendta 412 vario cool.gif narazie mi nie potrzebny tylko napisałem który wg was lepszy nowy FENDT 700 vario czy nowy JD 6R w przedziale mocy 160 km.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Jeśli kiedykolwiek jeszcze kupię ciągnik to będzie to właśnie Fendt 716 vario. A który lepszy to ja tobie powiem, że ten co ma Fendta i jest zadowolony to powie że Fendt, a jeżeli nie jest zadowolony z Fendta to powie, że jakiś inny podobnie jest z posiadaczami JD :)

 

Jakiś czas czytam różne tematy na tym forum i prawdę mówiąc mogę wywnioskować jeśli ciągnik tylko do cięższych prac to JD lepszy, a jeżeli do lekkich lub lekkich i ciężkich to raczej będzie to Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomiz1    0

Pozwolicie, że trochę odkopię temat :)

Jak jest z rozkładem masy na osie? I w Fendt 720 i w JD 6R.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Moim zdaniem fendt jest lepszy. Mniej pali, mniej się psuje i ma skrzynię bezstopniową vario. Ja ze swojego jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mniej sie psuje? tzn o ile mniej dokladnie?

mniej pali, ok niech bedzie, ale kolega ma jd 6830 AP i jest bardzo zadowolony ze zuzycia paliwa (ma tez 6330 comfort i tutaj narzeka na wysokie zuzycie paliwa).

jd tez ma przekladnie bezstopniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Posiadacze JD fajnie piszą to mi się podoba dołanczam do tej polemiki a kto powiedział że NH Stayer, Casey, DF się więcej psują lub więcej palą niż JD i kto to sprawdzi nikt takie pisanie to najlepiej nic nie pisać wiadome jest Ile spalają JD do 130KM i mniejsze wg konkurencji i choćby niewiem jaki fanatyk JD pisał że oszczędny to nikt kto pracuje u siebie i chce kiedyś w życiu czegoś się dorobić a nie dostał wszystkiego w spadku po kimkolwiek to JD nie wybierze w tym przedziale mocy czym większy tym bardziej przemawia na korzyść zakupu JD a do Fendt to wogóle się te ciągniki nie umywają i szkoda to uzasadniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

W którymś z tegorocznych numerze RPT są ciekawe dane dotyczące sprzedaży ciągników na największe rynki europejskie tzn. Niemcy, Francja, Włochy. W Niemczech na pewno wygrał JD przed Fendt'em. Dokładne dane postaram się przedstawić w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadacze JD fajnie piszą to mi się podoba dołanczam do tej polemiki a kto powiedział że NH Stayer, Casey, DF się więcej psują lub więcej palą niż JD i kto to sprawdzi nikt takie pisanie to najlepiej nic nie pisać wiadome jest Ile spalają JD do 130KM i mniejsze wg konkurencji i choćby niewiem jaki fanatyk JD pisał że oszczędny to nikt kto pracuje u siebie i chce kiedyś w życiu czegoś się dorobić a nie dostał wszystkiego w spadku po kimkolwiek to JD nie wybierze w tym przedziale mocy czym większy tym bardziej przemawia na korzyść zakupu JD a do Fendt to wogóle się te ciągniki nie umywają i szkoda to uzasadniać

 

Masło maślane serwatką polane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Fendt się słabiej sprzedaje bo jest droższy ale gdyby był w takiej samej cenie to o wiele by wyprzedził JD w sprzedarzy. JD może i ma przekładnie bezstopniową ale produkuje ją o wiele krócej niż Fendt i ma mniej doświadczenia. O ile mi wiadomo to Fendt jest liderem w tego typu przekładniach, a poza tym dużo mniej pali (silniki DF są o wiele oszczędniejsze niż JD). Mam znajomego mechanika który specjalizuje się w naprawie ciągników i stwierdził że Fendt jest mniej awaryjny niż JD. Stwierdził to na podstawie częstotliwości naprawy tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozumiem że Twój znajomy naprawia taką ilość sprzętu że może wyciągnąć miarodajne wnioski ?Druga sprawa-argument ceny jest śmieszny bo ciągle zestawia się cenę gołego JD (jak nie przymierzając mój :D ) z ceną wypasionego Fendta-porównujcie cenę ZBLIŻONYCH modeli.

"Fendt się słabiej sprzedaje bo jest droższy ale gdyby był w takiej samej cenie to o wiele by wyprzedził JD w sprzedarzy"-tyle że pewnie fabryka by nie wyrobiła :D -czy ktoś piszący jak kolega powyżej zdaje sobie sprawę że JD w samych Niemczech produkuje o wiele więcej ciągników niż Fendt (dla ułatwienia dodam że Fendt produkuje ciągniki tylko w jednym kraju i w jednej fabryce) czego żadną miarą o JD powiedzieć się nie da.

"JD może i ma przekładnie bezstopniową ale produkuje ją o wiele krócej niż Fendt i ma mniej doświadczenia."-jak widać post ocieka konkretami-może ma a może nie ma, produkuje (a guzik bo tylko w modelach z USA) a reszta to produkcja ZF-a.Co do palenia-temat rzeka więc nawet nie zaczynam bo zaraz zleci się stu ekspertów (w większości nie posiadających w/w marek a jeżeli już to brandowane logo Bruder lub Siku :D ) i zakrzyczą mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak ktoś woli JD to niech go kupuje, ja natomiast podałem argumenty dlaczego fendt jest lepszy (312 vario kosztował 350 tys., JD był na pewno tańszy) Jeśli chodzi o wyposażenie to fendt jest na pewno lepszy, a jeśli chodzi o cenę to kupują go tylko ludzie z kasą, bo dla innych jest za drogi i na tym ta popularność JD polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Osobiście lubię czytać twoje posty @jaro, więc śmiało możesz dyskutować z nawet stoma ekspertami. ;)

 

@rmiecz8

No właśnie w tym problem, że nie podałeś żadnego konkretnego argumentu..., a przepraszam najważniejszym argumentem jest to że ty go posiadasz ten ciągnik. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wow :o Ładnie spalił, ale po co kupować ciągnik co tak mega dużo pali? nie mogłeś brać od razu fendta? Przecież JD jest to marka dla wybrańców, tych co mają dobre kontakty z rafineriami, przecież do tego trzeba lać! :lol: Jeszcze jest taka opcja że miałeś jeden ciągnik JD 9630 i 2000ha, następnie plajta do 5ha w miejsce 9630 pojawił się Fendt 207 no to wszystko rozumiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

Bla, bla bla... Widocznie jesteś jeszcze w młodym wieku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj