mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

adikpl1    257

Tak tak jesteś lepszy od całego towarzystwa DLG i potrafisz lepiej testować ciągniki. To jakie jeszcze wozidła masz że możesz takie wnioski wysuwać bo w Twojej galerii widnieje jedynie niebieski turek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Hubert - oczywiście chodziło mi o siedzenie pasażera nie operatora

Dzięki Jaro za domyślenie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

turek to może twój ojciec jest bo moj ciągnik pochodzi z włoch a te wszystie testy to możesz soBie wsadzić gdzieś-jd jest komfortowy i trwały to prawda ale zużycie paliwa jest dużo wyższe nawet wyższe od tak podobno jak sie tu czyta na forum paliwożernego zetora a jemu mocy też nie brakuje a jednak spala mniej od JD i każdy użytkownik tego ciągnika który twierdzi inaczej poprostu nie potrafi sie przyznać do prawdy -przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej i napewno nie jest silniejszya wręcxz przeciwnie wiele mu prakuje i to są fakty sprawdzone na dziesiątkach mtg.i wiesz co mowią ci właściciele JD na pytanie jak tam ciągnik? NIE POLECAM byle mineło te pięć lat i do żyda.I prawda jest taka ze w kazdym JD jak sie tylko troszke naciśnie na gaz nawet na pusto to odrazu spalanie 10 l a to zaledwie ciągniczek 100km-w wielu innych takiego przepału nie ma.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

@PRZEMEK321

"przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej"

 

Chyba się pomyliłeś.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

turek to może twój ojciec jest bo moj ciągnik pochodzi z włoch a te wszystie testy to możesz soBie wsadzić gdzieś-jd jest komfortowy i trwały to prawda ale zużycie paliwa jest dużo wyższe nawet wyższe od tak podobno jak sie tu czyta na forum paliwożernego zetora a jemu mocy też nie brakuje a jednak spala mniej od JD i każdy użytkownik tego ciągnika który twierdzi inaczej poprostu nie potrafi sie przyznać do prawdy -przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej i napewno nie jest silniejszya wręcxz przeciwnie wiele mu prakuje i to są fakty sprawdzone na dziesiątkach mtg.i wiesz co mowią ci właściciele JD na pytanie jak tam ciągnik? NIE POLECAM byle mineło te pięć lat i do żyda.I prawda jest taka ze w kazdym JD jak sie tylko troszke naciśnie na gaz nawet na pusto to odrazu spalanie 10 l a to zaledwie ciągniczek 100km-w wielu innych takiego przepału nie ma.

 

Pleciesz bez sensu :lol: U mnie JD robią rocznie ponad 1000mth i spalanie jest ostatnie na co narzekam. Jeśli ktoś nie umie obchodzić się z ciagnikiem, ustawić go do odpowiedniej pracy to ma spalanie duże.

 

Komfort w JD ?? buhahahah..... proszę! I ty uznajesz siebie za speca od testów i porównań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak sory pomyliłem sie chodziło mi o to ze JD spala więcej.hubert jeśli twierdzisz ze JD ma takie rewelacyjne spalanie to o czym my tu mówimy -mogę sie tylko zgodzić ze w najcięższych pracach spalania są porównywalne ale we wszystkich innych czyli w około 80% jest przepaść i twoja opinia tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kit z tym ze pali dużo, przynajmniej silnik nie gaśnie jak zejdzie poniżej 1400 obrotów. :D Stoi w miejscu i kołami kręci z głęboszem, ale silnik nie zdechnie. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie wiem ja to jakiś dziwny jestem, 7 lat już jeżdżę i jeszcze nie daje do żyda. Kwestia odpowiedniej obsługi, jak ktoś nie umie jeździć to mu pali, w lekkiej robocie nie przekraczać 1500 a w porządnej 2 tys i obciążać na maksa. U nas mamy porównanie do 4 innych ciągników i najwięcej chodzi JD, przez równy miesiąc zrobiliśmy 200 h ze spalaniem 1400 l. Prasowanie zmiennokomorówka 70 %, transport balotów 20 %, ładowanie balotów, wozu paszowego 10%. W prasie 10 l/h 35-50 bel 1,2 m/h, 18 bel 1,8 m/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

grunt to dobrze dobrać ciągnik do porównania :lol: jeden moc w ISO drugi EC R24 :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa zwłaszcza, że JD coś w kulki leci z mocą. dry.gif W okolicy robili pomiar mocy 6620 miał tyle KM co 6920/30, a w 7430 brakowało 17KM do serii. blink.gif Także zachodzi obawa czy i ojca ciągnik ma te jelenie co piszą. huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć :) Wiadomo,papier wszystko przyjmie,ale to są powiązania..Dobre marki nie mogą sobie pozwolić na takie rzeczy,przykładowo fendt mógł by skontrolować moc jana,lub na odwrót..Jak by brakowało,była by śmierdząca sprawa ;> A w jaki sposób testowali moc? na wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Okoliczne 7730 i 8420 były sprawdzane na hamowni i okazało się, że miały więcej niż fabryka dała ;) Może amerykańskie jelonki napasione modyfikowaną soją są większe i mocniejsze aniżeli te niemieckie :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomiar na WOM był robiony. Nie wiem jak sprawa się zakończy, ale nie wykluczają sądu. blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

@Bobek coś w tym musi być, bo znajomy podnosił moc w DF-ie, przyjechało jeszcze kilku jego znajomych różnymi ciagnikami m.in. JD i żaden ciągnik nie miał takiej mocy jaką powinien mieć (na ten przykład DF M620 powinien mieć 166, na WOM wyszło 140). Sprawa naszego DF tez prawie skończyła by się w sądzie, ale doszlismy do porozumienia i mają podnieść mu moc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Klos49 nie mam pojęcia. Będziemy musieli się sami zastanowić nad takim pomiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W instrukcji do ciągnika JD określona jest również moc na WOM. :)

 

Ktoś pytał o cenę, za hamowanie 4 ciągników chcą 900 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Kiedy kupiliśmy McC w 2008r. pisałem do nich ( http://www.traktormoc.pl/pomiar_mocy.html ) z zapytaniem, ile chcieliby za samo sprawdzenie mocy i zaśpiewali o ile dobrze pamiętam coś koło 2 kafli :blink: + dojazd. Darowaliśmy sobie. Jeśli ma faktycznie 213 KM na WOM-ie to trzymetrowa brona aktywna z FAMAROLU jest bardzo dzielna. :lol: Myślę, że warto się z nimi skontaktować, bo być może przez niespełna 3 lata sfolgowali z ceną, na skutek szerzenia się konkurencji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak hamuje się kilka ciągników to jest taniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Co do hamowni to moc na WOM bardzo żadko będzie taka jak w normie ECE R24 lub ISO. Powodem jest to, że dochodzą straty na przekładni i całym osprzęcie ciągnika. Normy podawane prospektach dotyczą mocy samego silnika, a nie mocy na uciągu lub na WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Pleciesz bez sensu :lol: U mnie JD robią rocznie ponad 1000mth i spalanie jest ostatnie na co narzekam. Jeśli ktoś nie umie obchodzić się z ciagnikiem, ustawić go do odpowiedniej pracy to ma spalanie duże.

 

Komfort w JD ?? buhahahah..... proszę! I ty uznajesz siebie za speca od testów i porównań ?

Hubert ty to nie możesz na nic narzekać :) W sumie co za róznica czy spali się rocznie dwa czy trzy tysiące litrów ropy mniej lub więcej :) Chłopy się kłócą o to spalanie :). Ja sobie musze kupić JD bo nie mam co z ropą robić :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Witam jak wiecie weszły 2 nowe serie: JohnDeere 6R i nowy Fendt 700 vario który byście wybrali w przedziale 160 km?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj