mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

pio0306    0

do pługa siewu beczki i rozrzutnika jd bylby lepszy bo 6 cyl to nie cztery muj nh t6040 120 km 4cyl tez czasem zapinam do pługa 4 sk na azurze 45cm korpus i jak jest mokro i ciezka redzina to do 5 km na godz schodzi w 3 m bronie jak zepak sieje to terz sobie lataale na przodku musi wisiec dobra tona bo lekko podrywa a siewnik jest nabudowany amazone.

 

 

a zapytaj sie ile by chcieli doplaty za autopower do jd .

pewnie bedzie kosztowal tyle co fendt ciezko jest doradzic i wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze skrzynią też cięzka sprawa, mam znajomego co pracuje w Jelonku i osobiśćie Autopower odradza... podobno szwamkują i że bezstopniówka w JD nie jest tak udana jak w fendzie... jeśli JD to z PowerQuad Plus ECOSHIFT tylko to też problem bo kosztuje to ok 1700 euro i pytanie kiedy mi się to zwróci na tej oszczedności paliwa na ecoshifcie ? za tą kwotę miałbym na dzień dzisiejszy 1500 litrów paliwa więc pytanie kiedy mi ten ciągnik zaoszczędzi te litry i czy warto się na to szarpać? z kolei 30 ha jest 7 km od gospodarstwa i jak ciągnik ma śmigać z beczką i gnojarą to warto się na to skusić... chyba jestem za bardzo obliczony i się żydzę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio0306    0

niby bezstopniowe wytrzymuja 7000 tys godzin to wiesz ile lat trzeba u mnie jd to jeszcze musi duzo zrobic a jak kupie cos jeszcze to na pewno bezstopniowa to duzo godz nie zrobi u mnie prace sa rozlozone naj wiecej to nh robi za sezon zrobilem550 godz.

nie wiesz jak claas sie sprawuje nie ma ktos w twojej okolicy axiona

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co do Claasa ;/ aczkolwiek kilka lat temu jak Korbanek miał gospodarstwo w Napachaniu to świadczył usługi sieczkarnia i wtedy jak z operatorem wdaliśmy się w gatkę, ktory ciągnik lepszy to z ich oferty polecał tylko fendta i masseya, claasa odradzał, twierdził że to po prostu Renault pomalawany w barwach claasa... ale co ? dlaczego ? nie wiem, to co piszę to tylko zasłyszane opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

Claasa to w ogole nie ma sensu kupowac maja dobre kombajny ale ciagniki chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Znów się podeprę ankieta germańskich bauerów ;) Owszem na początku, zaraz po przejęciu renault przez Claasa rolnicy narzekali na jakość ciągników, ale z roku na rok jakość i zaawansowanie technologiczne wzrasta a wraz z nimi zadowolenie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja bym wybrał johndeere 7830 autopovr solidna budowa nie psuje się jak mój mf255 :blink: . Poprostu wiem co to johndeere i ja bym go brał chyba że jeszcze fendt wchodzi w gre to fendt wg.mnie oczywiście. Mam obydwoje i jestem godny ich polecenia.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edas999    0

Mam dylemat JD6630Premium czy Fendt712? cena ta sama. JD z autopawer 50km/h a Fendt vario tez 50km/h. W zasadzie full wyposazone. Obydwa są nowymi modelami JD z nowej serii 6030 i Fendt też z nowej seri z dłuzszą maską. Fendt ma mniejszy silnik 5.7l, JD 6.8l moce te same.

 

JD

Edytowano przez brzozak2
post bez uzasadnienia %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Oczywiście wybrałbym Fendta ponieważ ma lepszą skrzynie biegów od jd i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W czym ta skrzynia jest lepsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekursus    0

dołączam się do pytania wyżej :rolleyes:

Edytowano przez arekursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik2308    49

moim zdaniem zdecydowanie fend

Edytowano przez brzozak2
brak uzasadnienia. jesli tak uwielbiasz fendta to chociaz poprawnie bys sie nauczyl pisac nazwe firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mógłbyś napisać dlaczego tak myślisz?? W czym on jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman123    0

radze jd

Edytowano przez brzozak2
badz laskaw nastepnym razem napisac dlaczego - %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

doradzcie ktory ciagnik wybrac john deere 7830 autopower przedni podnosnik jak przepracuje 300 godzin jego cena to 365000 a igła 410000

fendt jak zdaze zamowic to 820 albo 818 ful opcja 429000

nh t7050 auto comannd 370000

axion 840 cmatic 390000

wszystkie skrzynie sa bes stopniowe

 

bedzie pracowal na 150 ha plug 5 lemken vario-opal 7x agregat scierniskowy 3.80 brona wirnikowa 3 m

"plug 5 lemken vario-opal 7x" z tego co wiem to on może pracować z ciągnikami do 160km więc te ciągniki troche za duże do niego. Uważaj, żeby go nie przeciążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

każdy ma swój punkt widzenia jeden lubi john deera bo mu sie podoba a drugi new hollanda trzeci forshritta

jeden pochwali to co ma drugi nie bo mu lakier odpada albo twierdzi że traktor do transportu a nie w pole ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisu18    0

ja wybrał bym JD. Kolega zakupił nowego Fendta i mu się łożysko po kilku miesiącach użytkowania w skrzyni rozsypało.Oczywiście nie mówię o tym modelu. Ale jakoś przestał mi się podobać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

ale za***isty argument blink.gif znajomy ma fendta 818 Favorit 20 tyś mtg bez remontu i co nie jest on wytrzymały? Ja ledwo to 16 tyś w JD dobiłem i wysłałem go na remont który i tak nie został wykonany bo nie było potrzeby ale przynajmniej przegląd porządny zrobiony smile.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubotam    15

polecam Fendt i JD :) sąsiad jest zadowolony z tych ciągników :lol:

osobiście raczej Fendt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Fendt jest produkowany w NIEMCACH i to jest ważne zrobią raz a mocne a nie John Deery amerykański masówka byle sklepać i następny bez doskonałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kilka osób ma ciekawe argumenty

zachodni sasiedzi twierdza ze Fendt lepszy (mniej awaryjny) od równiez dobrego JD

Co my mozemy o nich powiedziec jak mało kto tu ma tymi sprzetami 5tys godz a jest duzo takich co nie ma 1tys godz i wychwalają swój sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt jest produkowany w NIEMCACH i to jest ważne zrobią raz a mocne a nie John Deery amerykański masówka byle sklepać i następny bez doskonałości

 

JD też robią niemcy.

 

Temat staję się coraz bardziej błahy. Mnóstwo bezsensownych argumentów wyssanych z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj