mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

aadams7    0

jak bezstopniowa to lepiej fendt... a co do JD z bezstopniową to naprawdę mało dilerzy sprzedają bezstopniówek w serii 6030. a wręcz sami się przyznają że to dobra skrzynia ale do większych JD-ków.


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Witam... Ja mam zamiar zakupić w najbliższym czasie JD 5100 r bedzie chodził przy prasie i przy kosiarce. Zastanawiam sie czy da on sobie radę z 2 kosiarkami 3 m na przód i 3 metry na tył? potrzebyje taki ciągnik powniewaz mam dużo łąk z przewagą torfowych i jest co kosic a przy okazji ciagnik jest lekki co nie jest bez znaczenia na torfy. Jezeli ktos miał do czynienia z takim zestawem kosiarek na takim ciagniku i moze powiedziec jak sie spisywał to moze napisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz,tutaj masz filmik,co prawda fendt 112km,ale radzi sobie z zestawem trzech kosiarek,więc 100km powinno dać jakoś sobie radę :) Te kosiarki mają być z centralnym zawieszeniem,czy zwykłe,bo to też ważne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podniesiesz kosiarki do góry i ciągnik juz nie bedzie lekki... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Jedną juz mam, jest to clas ciągany za dyszel a druga miała by byc na przod oczywiscie zawieszana. Ta połzawieszana az takiego obciążenia na ciągnik nie daje jedynie ta na przod... No tak ale fendt to jest taki masywny ciągnik a r-ki to sa bardziej takie lekkie chociaz w sumie konie te same... nie wiadomo tez jak pod górki by dawał sobie rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ci dołożyć trochę i kupić 6230 np.w comfort lub classic?? Moc ta sama,z tym że ten drugi jest sporo cięższy... ;) Fendt nie jest jeszcze na swoją moc taki masywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Moze i by to było dobre tylko ten traktor ma byc jeszcze z turem a wiadomo ze r-ki są bardziej zwrotne niż 6230....W zasadzie jestem juz zdecydowany na tego 5100 tylko nie wiem jak to bedzie z tymi 2 kosiarkami. 6 m na raz to juz jest obciążenie. Najwyżej pojedzie sie wolniej jak nie będzie dawał rady. powoli też szafuje;d zobaczymy jak to bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

W zasadzie to mam kupowac 2 traktory(5100r i 6930 albo 6630).... Potrzebuje zeby mi ktos doradził.... Zastanawiam sie miedzy JD 6930 comfort a 6630 premium.... w zasadzie potrzebuje dużą moc na wałku ponieważ w planach mam zakup prasy wilkogabarytowej, duzej przyczepy samozbierającej z rotorem 12-16 t, i z takich cieższych robot to jeszcze miał by wozic gnojowke beczka 10 tys l,transport, orka, uprawa, podorywka,

ornej mam 80 ha gleby średnie+ 25 ha łąk torfowych i zwykłych, w planach powiekszenie areału... Co prawda 6930 pociągnął by 5 skib obrotowe a 6630 4 skiby ale przy lzejszej robocie ten drugi nie spali chyba tyle co 6930.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

musisz sobie zadać pytanie co jest ważniejsze dla ciebie komfortowo wyposażona wersja premium w 6630 czy mocniejsza 6930-stka?? bo z tego co się orientuje to mocowo różnica to jakieś ok. 30KM, natomiast cenowo chyba to samo (pewien nie jestem bo nie znam cenników z 2010r)... osobiście bym wybrał 6630 premium bo cenie komfort pracy... zadając pytanie w tym temacie powinieneś zobaczyć fendta również... ;) ... tak czy siak wybierasz z pośród bardzo dobrych ciągników i obojętnie na co się zdecydujesz będziesz bardzo zadowolony... pochwal się co wybrałeś...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6630 Premium ma bodajże 135km,więc to do takiej prasy nie jest zbyt wiele ;) Jeżeli chcesz pracować w komfortowych warunkach to bierz premiuma,a jeżeli on ma działać prosto,długo i bezawaryjnie to bierz 6930.Ja bym wziął większego,bo ze swojego doświadczenia wiem że nadwyżka mocy w niektórych sytuacjach przydaje się.I w cięższych pracach ten silniejszy potrafi spalić mniej niż ten "słabszy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Moze i by to było dobre tylko ten traktor ma byc jeszcze z turem a wiadomo ze r-ki są bardziej zwrotne niż 6230....W zasadzie jestem juz zdecydowany na tego 5100 tylko nie wiem jak to bedzie z tymi 2 kosiarkami. 6 m na raz to juz jest obciążenie. Najwyżej pojedzie sie wolniej jak nie będzie dawał rady. powoli też szafuje;d zobaczymy jak to bedzie....

 

 

100 koni to licz kolego do jednej kosiarki do dwóch trzeba chociaż 120 koni, a licząc zapas to 140 żeby cykał jak trzeba, widziałem fendta chyba 312vario w akcji z kosiarką pottingera z przodu 3metry i z tyłu samasz2,1 to sobie jakoś tam powoli jeździł ale sam operator powiedział że dwie 3metrowe to chyba za dużo na niego by było, bo oferowaliśmy mu pożyczyć swoją tylną na wypróbowanie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrianos ale 312 na co miała ciężko??Tu kolega pisał że ma ciąganą z claas'a więc na podnośnik będzie trochę lżej,ale nie zmienia to faktu,że i tak 100 kucy będzie pracować na granicy możliwości ;)

Zależy jeszcze na jakiej łące się robi.Jak na jakiejś przeoranej po polu,gdzie jest równo,i twardo to da sobie radę,najgorzej jak na podmokłe łąki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja ciagam samaszu z przodu 2,65 i z tylu pottinger 3,05m forterra 112 koni i naprawde dobrze idzie. W tym roku bede mial 412 vario, wiec mysle ze bedzie jeszcze lepiej szedl


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej szedł??On będzie latał jak samolot ;)

A ile dałeś jeśli można wiedzieć za tą pottingerkę??Bo też zamierzam kupić taką samą albo podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

to znaczy że wolno kosicie.... u nas forterra 100 koni na granicy 95stopni C cały czas chodzi jak się kosi, prędkość to ok 20km na godzinę szerokość kosiarki 3metry i ja na jedną kładę tyle samo co tamten znajomy dwoma tzn przód pottinger 3metry i tył samasz 2,1 strasznie go blokuje i spowalnia. ma zamiar kupić na tył 3metry pottingerkę tylko będzie jeździł wolniej:D w tym sezonie 3pokos kosił już tylko czołową;) bo się samasz rozsypał


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wiadomo że samasz z tył będzie blokował, bo takie prędkości to w żadnym wypadku dla bębnowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja mam łąki głównie torfowe i dlatego do zestawu dwóch kosiarek będzie ok 140 koni ciągnik bo jednak zapas musi być tym bardziej że w dużej trawie na mokrej łące i łączne 6metry kosiarek będzie miał traktor ciągnąć


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

6630 Premium ma bodajże 135km,więc to do takiej prasy nie jest zbyt wiele ;) Jeżeli chcesz pracować w komfortowych warunkach to bierz premiuma,a jeżeli on ma działać prosto,długo i bezawaryjnie to bierz 6930.Ja bym wziął większego,bo ze swojego doświadczenia wiem że nadwyżka mocy w niektórych sytuacjach przydaje się.I w cięższych pracach ten silniejszy potrafi spalić mniej niż ten "słabszy".

 

 

 

Pamiętaj kolego ze 6630 premium ma na wałku tyle samo mocy co 6930 comfort poniewaz ma power boost... A ze jest to premiumka i ma troche wiecej elektroniki nie swiadczy ze bedzie sie czesciej psuł od comforta...

Jeżeli bym wziął 6630 premium to też zamiast r-ki wziął bym 6230 albo 6330....

I 6230 czy 6330 juz by miał lzej niz r-ka z tymi kosiarkami...

Dzisiaj byłem w mogilnie w chemirolu na dniach otwartych i tymi wszystkimi traktorami jezdziłem... wrażenia super.... Nawet m-ki odnosze takie wrażenie są bardzo dobrze wykonane tylko brakuje 1000 predkosci wałka a doposarzac nie ma co poniewaz w r-kach to jest w standardzie wiec po co kombinowac.... ale jak ktos nie potrzebuje wałka tylko ciągnik np do samogo tura to m-ka jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to znaczy że wolno kosicie.... u nas forterra 100 koni na granicy 95stopni C cały czas chodzi jak się kosi, prędkość to ok 20km na godzinę szerokość kosiarki 3metry i ja na jedną kładę tyle samo co tamten znajomy dwoma tzn przód pottinger 3metry i tył samasz 2,1 strasznie go blokuje i spowalnia. ma zamiar kupić na tył 3metry pottingerkę tylko będzie jeździł wolniej:D w tym sezonie 3pokos kosił już tylko czołową;) bo się samasz rozsypał

 

 

tylko ze ja mam czolowa bebnowa co spowalania ale i tak osiagam wydajnosc 2,5ha/h

 

za pottingerke 3,05 bez centralnego zawieszenia dalem 22 netto chyba rok temu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki statek.Ja raczej wezmę z centralnym,ale dobra mniejsza o to.

@bekba psuł się nie będzie,ale może być na to bardziej narażony.Chyba dla ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem 6630Premium i 6230 lub 6330.Ten mniejszy na pewno lepiej poradzi sobie z zestawem tych kosiarek niż R'ka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam    0

wiecie może jak sprawuje sie NHT5040

 

I ile kosztuje z ful opcją i przednim turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego o NH pytaj gdzieś indziej.... tu temat nazywa się JD czy Fendt nie NH...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@statek a ja osiągam wydajność na poziomie 4-4,5hektara na godzinę jedną kosiarką! to jest max na dużych łąkach i mi zawsze tata samaszu 2,10 obkasza, zaokrągla kwatery podzieli a ja tylko latam ile fabryka dała, a w tym czasie tata mi już następną łąkę obrabia i tak w koło macieju


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no a ja nie mam tak, nawiekszy kawalek to 7ha


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj