mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

John deere lepszy

 

Przy tej cenie euro wychodzą w równej cenie to wolę dołożyć i wziąć FENDT-a niż kupić Johna i z żalem zaglądać w bak.

Fendt-a najgorszym problemem jest korbanek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to w końcu ile więcej ten JD spali od Fendta ?-konkretnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w ostatnim RPT jest test trzech ciągników z przekładniami bezstopniowymi robiony przez niemieckie DLG i wyniki mamy takie : JD 7920 spalił podczas testu 29 l/h MF 7495 24,5 l/h, zaś Fendt 820 spalił 21,4 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie znam metodologi testów DLG, ale zapewne można sie na ich stronie o niej dowiedzieć, moja znajomość języka wroga niestety mi na to nie pozwala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Moja znajomość tego języka pozwala mi na bezproblemowe zapoznanie się z metodologią tych testów-niestety na znalezienie samych testów w/w ciągników już nie :D.

Tak poza konkursem-kiedyś przez miesiąc mieszkałem dosłownie obok ichniego (DLG) ośrodka badawczego...i kompletnie nie miałem pojęcia że coś takiego tam jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Bardzo mnie to zaciekawiło... tzn. wynik testów... że DF jest oszczędniejszy od SISU (bo myśle że skrzynia i inne podzespołu ciągnika są nie ważne - skrzynia bezstopniowa, więc nie ma różnicy... ) Aż będe musiał w pon. kupić RPT :D

Szczerze mówiąc to i tak twierdze że SISU jest odszczędniejsze od deutza :D Nie wiadomo też jak były przeprowadzane te testy... Jak w jednym , całym sezonie to ok... a jak np. w jeden dzień ( w małym czasie ), czyli transport czy inne pierdoły, to mogło to wyjść nie do końca dobrze i realnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Oto linki do testów poszczególnych ciągników:

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Jo...toPowr_2005.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/MF7495_2004.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Fe...0_Vario_TMS.pdf

 

Jak ktos trochę się rozumie w takich testach to najoszczedniej wypada, gwoli niezadowalenia wiekszości JD 7920 :D.

 

Objasniam dlaczego: każdy producent oferuje wiele typów a zwłaszcza mocy ciągników by móc je dobrać odpowiednio do swoich oczekiwań, czyli do maksymalnej mocy jaką jesteśmy w stanie ekonomicznie wykorzystać, najczęściej wykorzystywaną mocą w gospodarstwie (ponad 80%) jest moc uciągu, tak więc JD7920(126,8kW-maksymalna moc uciągu)) i Fendt820(120kW) sa dosyć zblizone parametrami , Mf7495 jednak dosyć mocno odstaje(101,5kW) i przeliczniu na moc uciągu Jd zużywa 265gON/kW, fendt 275gON/kW a MF to jest juz dosłownie paliwożerca 298gON/kW.

 

Zapraszam do r z e c z o w e j polemiki.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i nic dziwnego że nie mogłem znaleźć-szukałem jakichś nowych testów-a te które znalazłem były sprzed lat...więc odpuściłem sobie :D.Tyle teorii-w praktyce (już gdzieś o tym wspominałem) w pracy z wałem łąkowym mój JD nie potrzebował NIGDY włączenia przedniego napędu gdy Zetor 7341 (było nie było o bardzo zbliżonej mocy) musiał W TAKICH SAMYCH WARUNKACH cały dzionek piłować na napędzie że o piłowaniu w ogólności nie wspomnę :D.Tyle gwoli uciągu.

PS.Znów podpadam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Co do siły uciągu myślę że szerokość i jakość ogumienia a także masa ciągnika w warunkach łąkowych mają większe znaczenie niż moc na silniku co innego gdy mówimy o mocy dostępnej na kołach .

P.S No to podpadamy razem.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie no nie pozwoliłbym sobie na opisanie owej sytuacji gdyby ogumienie diametralnie się różniło-było bardzo zbliżone-masy ciągników również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Oto linki do testów poszczególnych ciągników:

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Jo...toPowr_2005.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/MF7495_2004.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Fe...0_Vario_TMS.pdf

 

Jak ktos trochę się rozumie w takich testach to najoszczedniej wypada, gwoli niezadowalenia wiekszości JD 7920 :D.

 

Objasniam dlaczego: każdy producent oferuje wiele typów a zwłaszcza mocy ciągników by móc je dobrać odpowiednio do swoich oczekiwań, czyli do maksymalnej mocy jaką jesteśmy w stanie ekonomicznie wykorzystać, najczęściej wykorzystywaną mocą w gospodarstwie (ponad 80%) jest moc uciągu, tak więc JD7920(126,8kW-maksymalna moc uciągu)) i Fendt820(120kW) sa dosyć zblizone parametrami , Mf7495 jednak dosyć mocno odstaje(101,5kW) i przeliczniu na moc uciągu Jd zużywa 265gON/kW, fendt 275gON/kW a MF to jest juz dosłownie paliwożerca 298gON/kW.

 

Zapraszam do r z e c z o w e j polemiki.

tu pokazałeś dane dla maksymalnego uciągu, ale od kiedy to wykorzystujemy jej maksymalną wartość? Najczęściej szukamy wariantów najbardziej ekonomicznych. W tych testach jednoznacznie w każdym pomiarze Fendt jest oszczędniejszy. Przelicz kolego jak wychodzi to spalanie w litrach, bo wynik w gON/kW dla zwykłego chłopa nie wiele mówi, i często bywa mylący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli chodzi o ten test zamieszczony w rpt to autor podajac wartosci spalania podaje srednie spalanie w tescie dla tych marek na podstawie testu dlg odpowiednio jd 29 l/h mf 24,5 l/h a fendt 21,4 l/h fendt i jd prezentuja tu wyruwnany poziom mocy potwierdzony w tescie co do mf ma on miejsza moc w tescie

 

przy maksymalnym obciazeniy spalanie wynosi dla mf i fendta okolo 31 litrow a dla jd w granicach 40 litrow

jest mala roznica ?

artykul zostal napisany moim skromnym zdaniem obiektywnie na podstawie owych testow uznanego instytutu wiec nie widze powodow aby negowac te wyniki nie ma tu raczej pozywki dla zwolennikow jakichkolwiek teori spiskowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A od kiedy ciągnika o mocy 200 KM używamy na "pół gwizdka" ?-ja co prawda nie posiadam ciągnika o tej mocy-ale mój brat cioteczny posiada dwa Case każdy o mocy ponad 200 KM i wiem że ciągniki te są użytkowane pod naprawdę sporym obciążeniem-zużycie paliwa waha się między 32-40 l/h !

Mała edycja-@timasz-nie wiem czy zauważyłeś ale owo max.zużycie paliwa wynosi 38,9 l/h w przypadku Fendta a nie ok. 31 l -jest różnica ?

O przepraszam-jeszcze jedno edytowanko-doczytałem się nie 38,9 a 39,7 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie na pół gwizdka, tylko na 80% i właśnie przy takim wykorzystaniu uciągu Fendt pali około 31 litrów. Czy wyobrażasz sobie aby cały czas kożystać z maksymalnej siły uciągu??? a gdzie jakakolwiek rezerwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mala edycja @jaro mowimy tuo obrotach przy ktorych uzyskuje sie moc max w fendcie i jd a dla fendta jest to wartosc rowna wedlug pomiaru 31,4 l/h tak jest w tej czarodziejskiej tabelce z tego testu i tak jest tez to ujete w artykule w jd pomiar zostal dokonany w ten sam sposob tylko w tamtym tescie nie ma tej tabelki jest to przedstawione w inny sposob graficzny

 

ps.

nie widzialem piszac moj post postu kolegi @ b0gdana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry @timasz-ale gdzie Ty widzisz te wyniki ?-ja siedzę właśnie i przeglądam wyniki testu DLG (wcześniej wspomniałem że język niemiecki obcym mi nie jest :D) i nie widzę tych wyników o których wspominasz-dlaczego bierzesz Fendta i dajesz mu 80% obciążenia a dla JD 100% -następnie porównujesz i herezje wychodzą ?

@bogdan-dopiero zauważyłem Twój post-a owszem wyobrażam sobie -czasami i 100 % brakuje :D.

Może ktoś zeskanować mi ten artykuł i przesłać na zaborowo@poczta.fm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Widzisz ja pisze tylko to co przeczytalem watpie by jd byl poddawany 100% obciazeniom a fendt tylko 80% i autor artykulu tego nie widzial lub celowo wprowadzal w blad czytelnika

co do spalania sredniego to raczej nie ma tu watpliwosci

 

co do sformulowania jakiego uzyles a mianowicie Herezja to radzilbym na przyszlosc podchodzic do sprawy mniej emocjonalnie chyba ze jestes jakims obronca nowej wiary w spalanie ciagnikow bo nie chcialbym skonczyc tak jak wielu heretykow na stosie;) (ewentualnie ekskomunika lub fatwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
@bogdan-dopiero zauważyłem Twój post-a owszem wyobrażam sobie -czasami i 100 % brakuje :D.

to jest niewątpliwie oznaką źle dobranych maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@timasz-nie czytałem artykułu a jedynie testy-no i coś mi się tu nie zgadza (dlatego też prosiłem o zeskanowanie artykułu).Co do herezji-kompletnie pozbawiony jestem uczuć jeżeli chodzi o suche dane techniczne-jeżeli dorwę ten artykuł i skonfrontuję z testami (do tych mam dostęp) i okaże się że masz rację-to odszczekam :D-(mogłem co prawda uśmieszek za tą herezją umieścić-o taki :D).

A co do stosów etc.-nie nie jestem obrońcą JD ani tam takie-wkurza mnie tylko wrzucanie do jednego worka ciągników (JD i Zetor paliwożerne),Same i Fendt oszczędne (ale już np.DF z takim samym silnikiem jak Fendt niekoniecznie oszczędny i takie tam).

"CYTAT(jaro @ Jul 5 2009, 20:50 )

@bogdan-dopiero zauważyłem Twój post-a owszem wyobrażam sobie -czasami i 100 % brakuje .

to jest niewątpliwie oznaką źle dobranych maszyn "-niewątpliwie chodziło mi na ten przykład o długotrwałe niekorzystne zjawisko pogodowe pod kodową nazwą "deszcz" które to powodowało rozmięknięcie gleby a w konsekwencji większy poślizg (pewnie zasugerujesz użycie kół bliźniaczych-niestety już były założone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@b0gdan właśnie takie jest zamierzenie skrzyni vario, AP czy dyna VT by rezerwy nie było (w tescie wszystkie ciągnik miały bezstopniówki) czyli darmowego spalania oraz nalezy dobierać ciągnik do odpowiedniej pracy - dużo typów z różnymi zakresami mocy.

Jeśli gON/kW są mylące to nie wiem co jest bardziej miarodajne, bo napewno nie zuzycie w l/godz. Każda praca w polu potrzebuje konkretnej ilości energi czyli defakto kW na wykonanie konkretnej pracy. Spalanie w l/godz jest dopiero pochodną wynikającą z wielkości maszyny dającej energię i czasu jej działania. A w tej materi bardzo dużo zalezy od umiejetności operatora a nie samej maszyny - warunki na polu, ogumienie itp. itd.

 

Obejrzyjcie dokładnie linki z testów DLG (dokładnie wykresy zuzycia) maksymalne uzycie paliwa JD nigdy nie przekracza 42l/godz a fendta dochodzi do 60 l/godz !!!!!!

 

EDIT: W tym wykresie splania l/godz fendta chyba jest napewno błąd, złe wyskalowanie, tam gdzie jest 60 powinno być 40 a tam gdzie jest 40 powinno być 20.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dobra jaro bede sie stosowal do twoich wytycznych co do emotikon

teraz jestem juz calkowicie skolowany wiec na co mam patrzec w tych testach bo ja juz nie wiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja patrze na gołe wyniki testów a to co było podane w RPt to jest juz interpretacja. A z interpretacją może być tak że każdy ma swoją jak d... . Wyciąga się te dane, które sa najkorzystniejsze dla piszącego - swoją drogą DLG w tych nowszych testach tez trochę zmieniło metodykę podawania wyników badań, a z moich obserwacji jest to podyktowane tym by podciągnąć trochę wyżej ... fendta ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj