mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

Massey    0

Panowie wydaje mi sie ze wszelkie rozwiazania i nowinki jakie sa wprowadzane nie sa robione po to rzeby wydusic wiecej kasy od klienta tylko po to aby ciagnik udodkonalić sprawic go lepszym zeby nie pozostal na szarym koncu wsrod takiej konkurencji. Nad nowymi rozwiazaniami nie pracuja ludzie z ulicy tylko wykształceni naukowcy. Jesli cos robia to chyba dla komfortu, choc nie tylko, zdarza sie ze bajery przyciagaja klientów Ale kogo na stac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

lukas120 taki chwyt marketingowy ze hej :) Konkurencja lezy na łopatkach przez jednego klijenta ;)hehe

Kazdy ma swoja opinie, jezeli uwazasz ze rama nic nie daje to jej porostu nie kupujesz. Ja mam inne zdanie.:)

 

Takie są moje kryteria wyboru ciagnika. Jezeli jest jakiś inny ciagnik który je spełnia oprócz dwóch wyzej wymienionych, to słucham propozycji....

 

SE to wiadomo ze to model JD dla tych co jedynym kryterium jest cena. Nie wazne co w nim jest byle było tanie i miało napis John Deere.

Właśnie tego nie jestem pewien czy w SE jest rama. Bo nigdy sie nie przygladałem czemus co jest robione pod cene a nie jakość.

 

Gdyby w ofercie JD miał tylko SE, to bym miał do wyboru tylko Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no bez przesady ale chyba sam zauważyłeś że największe obciążenie w ciągniku przypada na tylni most i zwolnice to nie ciężarówka gdzie masa jest rozłożona na całej długości oczywiście sytuacja zmieni się gdy założymy ładowacz czołowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Co ma wspólnego obciążenie więcej tylnego mostu do naprężeń jakie są przenoszone wzdłużnie?

 

wiesz gdzie jest środek cięzkosci w ciągniku? . Zrób sobie test. Weź patyka i podeprzyj go proporcjonalnie tam gdzie jest tylny i przedni most po czym nałuz na jeden koniec (ten od strony tylnego mostu) 2 razy tyle obciazenia co na ten z drugiej strony(przedni) i zobacz gdzie sie ugnie. Jak ci sie ugnie w miejscu gdzie jest podparty to masz racje :)

 

łatwo wywnioskować ze twoje stwierdzenie o obciążeniu więcej tylnego mostu jak przedniego, nijak sie ma do zadania jakie spełnia rama.

 

Z twojej wypowiedzi wynika ze wogole nie wiesz po co jest ta rama i co ma za zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

nieporównuj patyka do stani :) :) :)

ai tak uważam że pył jest najbardziej obciążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
ai tak uważam że pył jest najbardziej obciążony

 

ale to nie ma nic wspolnego z ramą. wiec twoja wypowiedz jest bez sensu....

 

 

myslisz ze prawa fizyki są inne dla stali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

nie ale jaki by niewziąść ciągnik to tył jest masywniejszy niż środkowa część konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

oki koniec tematu , bo widze ze nie rozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalepa.p    1

ja myśle tak Fent super maszyna, ale k...a strasznie droga, za droga!!! :) i w sumie mała dostępność serwisu. JD o ile wogóle ustępuje Fendt'owi to niewiele, choc sa pewne smaczki... trzeba to rozpatrywac na konkretnych modelach. w Fendtach jest to super ze maja oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny. czy robi to jakis inny producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

JD tez ma dodatkowy zbiornik oleju w opcji, jak ktoś ma maszyny które zasysają duże ilości oleju to może być nawet przydatne...

Tak jak zwykle korbanek sprzedaje Fendta w opcji prawie full i dlatego widać różne rzeczy których w innych markach sie nie dostrzega bo są zazwyczaj w opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dodatkowy a oddzielny to jest różnica... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
dodatkowy a oddzielny to jest różnica... ;)

... i nie zbiornik, ale cały obwód hydrauliczny - Fendt zerżnął to oczywiście od MTZ-ta, a ten od Kuboty ;)


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
Fendtach jest to super ze maja oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny. czy robi to jakis inny producent?

mój forstchritt ma oddzielny zbiorniczek na olej hydrauliczny :lol:

a co do tematu to wybrałbym fendta

fendt to fendt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Moim zdaniem Fendt jest lepszy ponieważ pod względem technicznym jest znacznie lepiej skonstruowany. Jego konstrukcja wróży dlóższa bez awaryjna prace. Przykładowo w skrzyni Vario nie występują żadne dodatkowe sprzęgłą, które sie zużywają i powoduja straty. Przekładnia bezstopniowa JD ma 2sprzęgła od rewersu i jeszcze 2sprzęgła do przełączania zakresów pod obciążeniem. Poza tym rewers w JD nie zmienia płynnie kierunku tylko robi to z pewnym chwilowo zwiększonym obciążeniem na przeładni. Skrzynia Vario zmienia płynnie prędkość w zakresie -30km-30km lub -50km-50km dzięki temu skrzynia nie ulega silnym chwilowym obciążenia podczas zmiany kierunku jazdy. Skrzynia AutoPowr obejmuje zakres 0-20 lub 0-50 i w czasie zmiany kierunku jazdy za pomocą rewersu następuje chwilowe silne przeciążenie. Poza tym przkładnia bezstopniowa ma najwyższą sprawność przy najwyższej prędkości na danym zakresie więc przkładowo podczas orki z prędkością 10km/h Fendt będzie pracował na 2/3zakresu prędkości, a JD na 1/2zakresu więc przekładnia JD uzyska niższą sprawność. Poza tym JD musi cały czas kręcić w oleju 2sprzęgiełka od zmiany zakresów pod obciążeniem co dodatkowo obniżą jej sprawność. Wynika z tego, że przekładnia Vario jest znacznie skuteczniejsza od AutoPowr.

Innym słabym punktem JD jest amortyzacja przedniej osi, która chodzi pionowo do ramy i jest jej ciężo przenosić wzdłóżne przeciążenia na rame. Rozwiązanie Fenda z wachaczami wzdłóż ciągnika jest owiele lepsze ponieważ znakomicie wytrzymuje wzdłóżne przeciążenia i przekazuje je na rame. O wyższości Fendta świadczy również fakt, że ma on większe obciążenie użytkowe niż JD.

Za JD przemawia turbina o zmiennej geometri i Power Boast

Fendt ma natomiast wyższy prześwit od podłożą, a JD lepszy promieś skrętu

Dla mnie najbardziej liczy sie efekyywność i wybrałbym Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Moim zdaniem Fendt jest lepszy ponieważ pod względem technicznym jest znacznie lepiej skonstruowany. Jego konstrukcja wróży dlóższa bez awaryjna prace. Przykładowo w skrzyni Vario nie występują żadne dodatkowe sprzęgłą, które sie zużywają i powoduja straty.

 

troche sie zamotałeś, Vario nie ma sprzęgieł? :blink:

 

Przekładnia bezstopniowa JD ma 2sprzęgła od rewersu i jeszcze 2sprzęgła do przełączania zakresów pod obciążeniem. Poza tym rewers w JD nie zmienia płynnie kierunku tylko robi to z pewnym chwilowo zwiększonym obciążeniem na przekładni.

 

to ile tych przełożeń ma przekładnia? :D bo sie doliczałem 3 z twojego opisu :D AP nie zmienia płynnie? he. Normalnie jak bym nie miał to moze bym nie wiedział :D

 

Poza tym przkładnia bezstopniowa ma najwyższą sprawność przy najwyższej prędkości na danym zakresie.

 

he co za bzdura. Od kiedy to silnik hydrauliczny ma największą sprawność przy największym wydatku? Coś nie za bardzo znasz zasadę działania...

 

 

więc przykładowo podczas orki z prędkością 10km/h Fendt będzie pracował na 2/3zakresu prędkości, a JD na 1/2zakresu więc przekładnia JD uzyska niższą sprawność. Poza tym JD musi cały czas kręcić w oleju 2sprzęgiełka od zmiany zakresów pod obciążeniem co dodatkowo obniżą jej sprawność. Wynika z tego, że przekładnia Vario jest znacznie skuteczniejsza od AutoPowr.

 

tą część eliminuje wcześniejsza wypowiedz. A od kiedy to 10km/h jest "1/2" z 13km/h ?

 

Innym słabym punktem JD jest amortyzacja przedniej osi, która chodzi pionowo do ramy i jest jej ciężo przenosić wzdłóżne przeciążenia na rame. Rozwiązanie Fenda z wachaczami wzdłóż ciągnika jest owiele lepsze ponieważ znakomicie wytrzymuje wzdłóżne przeciążenia i przekazuje je na rame.

 

to akurat jest oczywiste, takie rozwiązanie jest w serii 8020, 8030 i niebawem zejdzie do mniejszych.

 

O wyższości Fendta świadczy również fakt, że ma on większe obciążenie użytkowe niż JD.

 

he A niby dlaczego Fendt standardowo jest wyposażony w przedni obciążnik? Bo ma naddatek masy? he

A i to mniej wazy niż goła konkurencja. Z tąd to obciążenie użytkowe, bo ma niedowagę.

 

 

Za JD przemawia turbina o zmiennej geometri i Power Boast

Fendt ma natomiast wyższy prześwit od podłożą <bez komentaża>, a JD lepszy promieś skrętu

 

Dla mnie najbardziej liczy sie efekyywność i wybrałbym Fendta

 

Faktycznie efektywne to bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mav już wybrał 6630 -popieram decyzję

 

Moja decyzja byłaby tak sama, pewnie na Autopowera również bym się skusił :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Vario nie ma żadnego sprzęgła oprócz sprzęgła głónego

 

biegi pod obciążeniem włączane są za pomocą odpowiednich sprzęgieł w przekłądni. Musi być ich tyle ile biegów czyli 2sprzęgła=2biegi

 

1zakres w JD jest do jakiej prędkości? Myślałem, że do 20

 

Nawet jeśli 1zakres jest do 20 w JD to przy prędkości 8km/h ma gorszą sprawnosc

 

Zawsze zmiana kierunku jazdy za pomocą sprzęgła jest mniej płynna niż w przypadku gdy to sie dzieje całkowicie bezstopniowo

 

Kiedyś czytalem test ciągników 140km i jakoś Fendt miał największy stosunek kg/km

 

Chyba wyjaśniłem wszystkie twoje uwagi mav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
biegi pod obciążeniem włączane są za pomocą odpowiednich sprzęgieł w przekłądni. Musi być ich tyle ile biegów czyli 2sprzęgła=2biegi

O jakie biegi pod obciążeniem Ci chodzi skoro to skrzynia bezstopniowa w obu modelach

Kiedyś czytalem test ciągników 140km i jakoś Fendt miał największy stosunek kg/km

 

Pewnie z dodatkowym obciążnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ile ma dopuszczalnego max obciążenia JD6630? Fendt 712 ma 11500kg

 

Im mniejsza masa gołego ciągnika tym większa jego uniwersalnośc

Po co woźić niepotrzebną mase np. w transporcie? to bez sensu

 

Moim zdaniem przedni TUZ jest niezbędny w ciągnikach powyżej 120km ale z drugie strony da sie bez niego żyć

 

Mój Ursus 1224 dzieki przedniemu TUZ pracuje z 4 metrowym zestawem uprawowo-siewnym. Bez TUZu było by to nie możliwe

 

Tam gdzie pisałem o 1zakresie przy 8 km/h chodziło mi że zakres jest do 13, a nie 20km/h

 

 

ale przekładnia AutoPowr przełącza zakresy po obciążeniem więc to tak samo jek by miał 2 biegi po obciążeniem. No nie?

 

Ten Fendt był bez przedniego ciążarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Edytuj posty a nie piszesz jeden pod drugim

 

6630 ma 10000 kg dop. masy całkowitej, jednak to nie znaczy że jest lepszy. Brak mu najważniejszego (juz było wspominane w tym i wielu postach)...ramy, pełnej ramy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj