mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

MarcinAG    0

Z tym spalaniem to trzeba ostrożnie bo sąsiad kupił fendta i pali więcej niż mówili przy sprzedaży.

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czy wazne sa te 2 czy 3litry na godz?? jak kogos stac na JD to na ON zapewne wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Wracając do tematu mam dwa JD, oczywiste ze gdyby pierwszy był zły czy nie wiadomo ile palił nie kupił bym drugiego. Jak ktoś umie jeździ to naprewde mało spali, np u mnie 6520 przy 3 metrową talerzowka grano system spalił 5 l/ha to dużo? Nie lubi lekkich prac. Nie rozumiem ludzi co wyrazaja opinie a nie maja jd czy fet, głupie gadanie fendt najlepszy ale jak patrzycie? nowy belarus 80Km za 50tys to tez dobry ciągnik za te pieniadze, a fendt jakie ma ceny? czy za szustkę oko 125 KM 500 tys? czy to nie za dużo? przy tej cenie nie jest najlepszy moim zdaniem.

Widzisz bo najwięcej do powiedzenia o spalaniu JD mają osoby które JD widzą na placach firm, targach itp


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Amen :D -ja swojego Jaśka uważam za nader oszczędnego a co do spalania w lekkich pracach (że niby ponadprzeciętne) to w Galerii mam kilka zdjęć zadających kłam temu stwierdzeniu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie ,,niby,, tylko ponad przeciętne ,no chyba że tylko Twój tak ma , bo moje małe cudo -5080r nie należy do ,,nader,, oszczędnych .Głowa boli co ten mini ciągnik potrafi spalić :D ..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć.Nie ma co czarować tekstami że spalanie zależy od operatora i doboru maszyn bo to każdy wie i dotyczy to każdej marki,zawsze można zaoszczędzić ale JELEŃ nie wie co to oszczędność i po prostu łyka swoje .Żeby nie było - wiedziałem że mało nie pali i inne względy decydowały o wyborze tej marki .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć

widzisz że żadnego JD nie mam i mieć nie będę bo mi nie potrzebny, tyle że sprawuję pieczę serwisową na 35 ciągnikami gdzie 25 to JD ;) także jak popatrzę na zestawienia ile który ciągnik ma pobranego paliwa w danej pracy to potrafię wywnioskować jak wygląda w nich spalanie :) i są "oszczędne" marki które biła na łeb na szyję JD pod względem zapotrzebowania na ON :lol:


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie ,,niby,, tylko ponad przeciętne ,no chyba że tylko Twój tak ma , bo moje małe cudo -5080r nie należy do ,,nader,, oszczędnych .Głowa boli co ten mini ciągnik potrafi spalić :D ..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć.Nie ma co czarować tekstami że spalanie zależy od operatora i doboru maszyn bo to każdy wie i dotyczy to każdej marki,zawsze można zaoszczędzić ale JELEŃ nie wie co to oszczędność i po prostu łyka swoje .Żeby nie było - wiedziałem że mało nie pali i inne względy decydowały o wyborze tej marki .

Powiem szczerze że wkurzają mnie takie posty- nie mam takiego ciągnika ani nie znam spalania w 5080R więc zarzucanie mi nieprzyzwoitości :D nieprzyzwoitością trąci...cały czas piszę o ciągniku który posiadam a jest to model 5720.A już jak to nazywasz "czarowanie" tekstami to cios poniżej pasa-czy Ty sobie wyobrażasz że od x lat piszę tu posty zgodne z prawdą i nagle zaczynam kłamać abyś z nonszalancją mógł mi zarzucić kłamstwo ?Nie ten adres kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Gdzieś tam napisałeś że zetor 7211 to też bardzo oszczędny (dla mnie to śmiech na sali no chyba że w porównaniu do JAŚKA)...widzisz ludzie których znam i którzy mają te ciągniki -JD i ZETORY mówią dokładnie co innego niż Ty...nad mienie że sam posiadam zetora 7045 , i tak na marginesie to temat nie jest o Twoim JD ,nie bierz do siebie bo pisałem ogólnie i o swojej przyzwoitości a nie Twojej.Wyraziłem swoją opinię na temat marki która posiadam i nie zamierzam czarować że mało pali .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dziwne bardzo że mówią dokładnie co innego i tego dziadostwa się nie pozbywają-nie uważasz że to trochę dziwne ?Swoją drogą to niezłą demagogię siejesz bo o tym dużym zużyciu paliwa Zetora (tego starego) i JD to piszą ludzie którzy w 95 % nie są posiadaczami tych ciągników (przejrzyj sobie temat o 7211 żeby sobie pamięć odświeżyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nikt nie mówi że to dziadostwo,to bardzo dobre traktory i największą wadą a właściwie jedyna to spalanie ;) Nie wiem czego się pienisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@kozulek2 chłopie sprawdź jeszcze raz symbol zetora o którym piszesz bo śmiać się chce. Co do JD nie jeden obalił bajki o spalaniu, bo do jeżdzenia z wozem trzeba było brać coś z niebieskich ciągników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

A mi płakać z takich dzieci , co mam Ci wstawić zdjęcie z dowodu ? ZETOR 7045 rok pr. 1983 -jak się nie znasz na zetorach to się nie ośmieszaj.Ile TY masz lat chłopie ,chcesz błysnąć to się postaraj a nie piszesz jak dzieciak.

 

JARO masz dziwną manierę dorabiania teorii ,gdzie ja pisze o matce siostrze itp.Napisałem o użytkownikach tych ciągników ,znam ich osobiście i wiem z własnych doświadczeń że mówią prawdę .Tutaj każdy klepie co chce a w praktyce wiadomo jak jest ,śmieszą mnie ludzie którzy z uporem maniaka przeczą powszechnie znanym wynikom co do spalania JD czy ZETORA.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

śmieszą mnie ludzie którzy z uporem maniaka przeczą powszechnie znanym wynikom co do spalania JD czy ZETORA.

 

Gdzie te wyniki?? Widziałeś ostatni test dlg dla zetora bo chyba jednak nie.

 

 

Chyba za stary dziadek jestes żeby płakać co?? Co do wieku hmm to że młodszy nie znaczy iż ma okrojoną wiedzę, tak samo stary może być głupi jak but.

Błysnąć? Co ma piernik do wiatraka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

Kupuj Fendta! Są o wiele lepsze niż John Deere i mniej palą :) a przy dzisiejszych kosztach za paliwo, to ważne.

 

Post bez uzasadnienia. Na przyszłość daruj sobie proszę takie nic wnoszące wypowiedzi chyba, że potwierdzisz to.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mi płakać z takich dzieci , co mam Ci wstawić zdjęcie z dowodu ? ZETOR 7045 rok pr. 1983 -jak się nie znasz na zetorach to się nie ośmieszaj.Ile TY masz lat chłopie ,chcesz błysnąć to się postaraj a nie piszesz jak dzieciak.

 

JARO masz dziwną manierę dorabiania teorii ,gdzie ja pisze o matce siostrze itp.Napisałem o użytkownikach tych ciągników ,znam ich osobiście i wiem z własnych doświadczeń że mówią prawdę .Tutaj każdy klepie co chce a w praktyce wiadomo jak jest ,śmieszą mnie ludzie którzy z uporem maniaka przeczą powszechnie znanym wynikom co do spalania JD czy ZETORA.

Powszechnie to jest znana prawda że Zetor nie "lubi" wysokich obrotów- jeżdżąc z głową osiągniesz spalanie że tak powiem bardzo rozsądne .Wiem ile godzin robię ,wiem ile mam ha i wiem ile paliwa spalam-a Twoich znajomych nie znam.Zaryzykuję nawet twierdzenie że Twoi znajomi niekoniecznie mówią Ci prawdę-no bo jeżeli narzekają a jenocześnie trzymają takie paliwożerne smoki od lat to coś jest nie halo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

.

 

 

Co do wieku hmm to że młodszy nie znaczy iż ma okrojoną wiedzę, tak samo stary może być głupi jak but.

Błysnąć? Co ma piernik do wiatraka??

Czy TY masz problemy z głową chłopie? Czytaj co za bzdury wypisujesz. To jak z tym symbolem sprawdziłeś już kto ma okrojoną wiedzę?Myślisz że jak masz włączoną opcje w przeglądarce ,,popraw błędy,, to już jesteś gość .Jak na razie nic mądrego nie napisałeś tylko dajesz przykład ignorancji, jak nie wiesz to nie pouczaj .Nie potrzebuje oglądać żadnego testu bo stajnia ZETORA jest w moim gospodarstwie od wielu lat i znam te ciągniki ,jeśli ktoś pisze że model 7211 jest bardzo oszczędny to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Proszę pisać o ciągnikach marki Fendt oraz John Deere, a nie Zetory... oraz radzę się nie kłócić, ponieważ każdy ma swoje zdanie i inną nogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Tu by trzeba było obciąć tą nogę jeśli chodzi o JD żeby osiągnąć takie wyniki jak DEUTZ czy FENDT , ale co z ręcznym? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W takim razie zapytam, Czy masz jakieś doświadczenie odnośnie spalania JD aby potwierdzić te słowa ? Galeria też świeci pustkami, więc wrzuć coś abyśmy uwierzyli. Nie wiem jak w innych rejonach, ale w mojej okolicy John Deere`y uchodzą za najoszczędniejsze ciągniki. Nie z racji spalania na godzinę, lecz na hektar wykonanej pracy. Co z tego, że Fendt spali mniej na godzinę jak nie ma siły ciągnąć maszyny z jaką mniejszy jelonek popiernicza. Zapraszam na Dolny Śląsk i wskaże kilka przykładów, gdzie posiadają co niektórzy po 15- 20 JD i nie chcą innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Pisałem wcześniej że posiadam mini traktor JD 5080r .Oczywiście udało mi się osiągnąć spalanie na poziomie 5l/ godz ale nie naciskałem prawie na gaz :D . Wybacz ale nie zamierzam wstawiać fotek bo za stary jestem na to .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wybacz jestem niewierny Tomasz. Też mogę powiedzieć, że posiadam Fendta i osiągnąłem spalanie 8 l/h lecąc z przepaści ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

I tu dochodzimy do tego samego wniosku ,klepnąć można wszystko a jak jest naprawdę to wychodzi w polu. Nie zamierzam się kłócić ,dla mnie spalanie nie decyduje o wyborze tylko wytrzymałość i komfort bo zryłem się już przez te parę lat i czas odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wytrzymałość i komfort JD oferuje na nie gorszym niż Fendt poziomie-ergonomię na wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zdjęcie w galerii to mało.Do tego zdjęcie dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego. A jak ciągnik nie jest na nas to zdjęcie dowodu ojca np z oswiadczeniem, że jesteśmy jego potomstwem. Ludzie troche dystansu i powagi. Nie każdy ma ochote zamieszczać zdjęcia sprzętu w galerii, tym bardziej udowadniać że napewno jest jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj