mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

One różnią się numerami i z tego co pamiętam na stronie Carraro nie znajdziesz ich specyfikacji (chyba były produkowane specjalnie dla JD).Wiesz że jesteś chyba jedynym posiadaczem tego ciągnika który ma problemy z tą osią (kąpiele błotne ? :P ) ?Pierwsze modele z tej serii miały osie ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Mam wielkie problemy nie wiem, u mnie ten ciągnik robi codziennie przy oborze sztuk 160 i już 3 razy mi się zepsół. Na razie czekam na części ze sklepu nie z Gravitu bo tam jak mówiłem cwaniaczki 2 razy tyle biorą. a Co ciekawe teraz olej w tej zwolnicy był. Tym razem przyczyną awarii był luz wysadziło segiel wyleciały igiełki i gotowe. W zetorze też jest Cararo.

 

ehh.. Ten ciągnik nie nadaje się do ładowacza jest po pierwsze za lekki i ma za słabą oś jakbym miał 6030 zapewne było by inaczej. Teraz widze, że ciągnik nie pasuje to ładowacza do tej pracy najlepsza jest ładowarka, tylko narazie brak funduszy a żeby jakąś w miare używaną kupić to trza około 100000 zł. Narazie wywaliłem te trybki i jeżdże bez napędu bo bez tego traktora jak bez ręki.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W serii 6X20 osie ZF też potrafią się zepsuć. Nie ma na to reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

andrzej2257

Przy ilu godzinach Ci się ta przednia zwolnica rozpadła? Ja też mam JD 5720 i na 2500 godzin pompę hydrauliczną wymieniałem bo się wykończyła. Pompa produkowana w Indiach... To w sumie jedyna poważna awaria. U mnie też ten ciągnik robi dużo z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ile Cię kosztowała ?Swoją drogą to 2500 h to też cokolwiek przyprędko wysiadła...

PS.Ta "stara" była Made in India czy ta "nowa" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jak dobrze pamiętam to 2600zł kosztowała. Stara i nowa oryginalna JD były wyprodukowane w Indiach. Takie same są w 5R do dziś montowane. Pompa wykazała objawy normalnego zużycia. Też byłem zdziwiony, że tak szybko siadła ale w końcu ciągnik ciężko pracuje z ładowaczem, a sama pompa mogła być jakaś felerna. Co do samej wymiany przez serwis to tragedia... widać było, że robią to pierwszy raz, udało im się uszkodzić czujnik położenia EHR. Niewiele brakowało, żeby plecak urwali bo zapomnieli o dwóch śrubach... no ale ciągnik jakoś to przeżył i teraz jest ok. Zobaczymy czy na 5000 godzin się powtórzy wymiana ale to za kilka lat dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Co do samej wymiany przez serwis to tragedia... widać było, że robią to pierwszy raz, udało im się uszkodzić czujnik położenia EHR."-to tak właściwie szczęście w nieszczęściu-gdyby tak robili tą wymianę wręcz automatycznie to można byłoby nabrać podejrzeń że robią to na codzień a więc te pompy piepr..ą się na potęgę :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

W sumie racja. Ciężko serwisować ciągniki JD bo nie mają jakiś powtarzających się usterek, a nie da się ludzi odpowiednio przeszkolić na każdą okoliczność. Ja tam w sumie ciągnika nie winie bo wiem, że nawet w najlepszej maszynie może się znaleźć jakiś felerny element, ten jeden gorszy spośród tysięcy idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,teraz ja stoję przed dylematem zakupu do tej pory byłem nastawiony na zakup JD6100 97r ale teraz "handlarz" ma jeszcze Fendta 308 96r co prawda za tego drugiego krzyczy trochę więcej kasy ale jakoś bym przebolał,stan techniczny i wizualny obu jest na podobnym poziomie i co o tym myślicie który jest wart zakupu tzn. wiem że nikt z was ich nie widział ale bardziej chodzi mi tutaj o markę jaką wybrać,wszyscy mi mówią że Fendt to Fendt ale czy JD w czymś mu ustępuje,dodam że JD ma skrzynię z 5-cioma biegami głównymi(ABCDE) I 4 pod obciążeniem a Fendt to TURBOMATIC 21/21 I BĄDŹ TU CZŁOWIEKU MĄDRY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

dlaczego tak myślisz może malutkie uzasadnienie,dodam że ma to byc jedyny ciągnik w gospodarstwie(15ha) a 509 trochę za duży(95KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na 15ha to może i nie ma co wydziwiać i 300 spokojnie starczy ale 500 moją lepsze wyposażenie i raczej są trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

a czy z naprawami nie jest tak,że Fendt jest droższy od JD ?

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nie, przykładem jest np. przełącznik podnośnika na błotniku do F. ok 120zł do JD 3 lub 4 razy tyle. Wymiana oleju w skrzyni w Farmerze 312 wraz z filtrem 370zł(21l oleju)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stajek95    0

Wracając do tematu mam dwa JD, oczywiste ze gdyby pierwszy był zły czy nie wiadomo ile palił nie kupił bym drugiego. Jak ktoś umie jeździ to naprewde mało spali, np u mnie 6520 przy 3 metrową talerzowka grano system spalił 5 l/ha to dużo? Nie lubi lekkich prac. Nie rozumiem ludzi co wyrazaja opinie a nie maja jd czy fet, głupie gadanie fendt najlepszy ale jak patrzycie? nowy belarus 80Km za 50tys to tez dobry ciągnik za te pieniadze, a fendt jakie ma ceny? czy za szustkę oko 125 KM 500 tys? czy to nie za dużo? przy tej cenie nie jest najlepszy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53
Napisano (edytowany)

Stajek95 zastanów się co ty piszesz... JD który na ok 120km spali ci przy 3m talerzówce 5l/ha? Bzdura, chyba musiałeś mieć ja podniesioną choć watpie żeby nawet z podniesioną tyle spalił...

 

Dobrze żyje z sąsiadem który posiada JD 6420 i narzeka na spalanie i myśli kupić teraz MF z tur-em, oczywiście spalanie nie jest jakieś kosmiczne ale jak na taki ciagnik powino być niższe, ogólnie bardzo dobre ciagniki jakościowo, mi osobiście się nie podobają ale zależy co kto lubi...

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Napisano (edytowany)

5l/ha jest osiągalne. Dlaczego nie. Nie wiem dlaczego Ty piszesz o 5l/h skoro wyraźnie jest napisane że na ha.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Przy średnim obciążeniu spali te 15l/h załóżmy że talerzówką 3m osiąga prędkość 12km/h i spokojnie zrobi 3ha/h więc spalnie hektarowe wyjdzie 5l. Wynik do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

agrorobert

Z gruberem można zejść do 3l/ha więc nie widzę problemu żeby 5l/ha uzyskać z talerzówką szczególnie na lekkiej ziemi. JD wcale tak dużo więcej nie palą. Może odrobinę tak ale nie ma przepaści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Przy średnim obciążeniu spali te 15l/h załóżmy że talerzówką 3m osiąga prędkość 12km/h i spokojnie zrobi 3ha/h więc spalnie hektarowe wyjdzie 5l. Wynik do osiągnięcia.

3m x 12km/h=3,6ha/h. Teoretycznie. Nakładanie się przejazdów powiedzmy 20cm. 2.8m x 12km/h=3,36ha/h. Nawroty, poprzeczki. Jak dobrze pójdzie wyjdzie 2ha/h. Spalanie pewnie koło 10l/ha. Nie teoretyzuj. Nie bierz po uwagę ile to ha zliczył Ci komputerek w traktorze. Zatankuj ciągnik do pełna, zrób 10ha i znowu zatankuj do pełna. Będziesz wiedział ile czasu potrzebujesz na hektar i ile paliwa wyjdzie na hektar.

3l/ha z gruberem? Aby napewno zagłębiony w ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Wejdzie sobie inne forum ( nie będę reklamował bo zaraz panowie "moderatorzy" będą sapać) gdzie użytkownik @robertbara od dłuższego czasu jest zalogowany, kupił Fendta 414 Vario, ma też JD 6320 Premium i pod zdjęciami zobaczycie czy Fendt taki oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj