pierniczek

MF 828 - klopot z utrzymaniem ciśnienia

Polecane posty

pierniczek    0

Dzisiaj zwijałem siano prasą MF828. Ciągnik to Ursus 902. Prasa nie trzyma ciśnienia. Nie chciała zacząć zwijać belki. Zatrzymywały się pasy. Cały czas musiałem dobijać ciśnienie. W poprzednim roku prasa pracowała poprawnie. W żniwa po zamknięciu komory było ciśnienie około 160 a jak kończyłem owijać 130. Teraz ustawione 70, ale pasy z tylu zatrzymywały się i praktycznie nie chciała zacząć rozpocząć owijać. Co może być problemem? Czy winny jest rozdzielacz w ciągniku czy w prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Prawdopodobnie uszczelniacze w siłownikach komory, miałem identyczne objawy jak opisujesz i właśnie problem tkwił w siłownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczek    0

a gdzie kupowałes te uszczelniacze? czy muszę oddać siłowniki do regeneracji? jak mogę zweryfikować ze to siłowniki a nie zawór w prasie?

Edytowano przez pierniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Uszczelniacze kupiłem w zwykłym sklepie z częściami do maszyn rolniczych, z tym że stare zużyte miałem na wzór. Dodatkowo są tam oringi z którymi jest kłopot bo mają nietypowy rozmiar więc przetoczyłem rowki na dostępny wymiar. Dokładnie nie pamiętam wszystkich szczegółów bo było to może z 5-6 lat temu, ale od tego czasu z ciśnieniem spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusy87    0

a ja mam taki problem tez mam mf 828 tak wszystko ładnie zwija lecz na słuchym sianie bale wychodzą fatalnie a sznurek po owinięciu schodzi z balotu jaka może być przyczyna? dodam ze w tym roku współpracuje z mtz82 w zeszły sezon chodziła z c360 to w ogóle nie chciała zacząć obracać beli dodam jeszcze ze ciśnienie mam ustawione na 90atm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o prasach rolujących firmy rivierre casalis
    • Przez MrZefir85YouTube
      Witam Panowie otóż robię  sianokiszonkę oraz słomę w baloty ale nie mam jeszcze swojej Prasy Rolującej a ciągłe najmowanie usług jest nie korzystne i chciałbym jakąś zakupić w cenie tak do 40 tyś (głównie używaną bo nową w tej cenie wątpię czy się znajdzie ) i teraz mam kilka pytań jaką Polecacie Prasę pod Mojego Zefirka który ma moc 86KM i drugie czy Poradziłby sobie on w Prasie która ma 14 Noży Tnących ? Ponieważ fajnie by było jak prasa by miała rotor itp bo sianokiszonka pocięta i lepiej mi z tym ^^ .Z góry Dziękuje za różnego Rodzaju podpowiedzi,wskazówki itp można też podawać linki do ogłoszeni głównie w Rejonie Wielkopolski .Pozdrawiam 
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.
       
      Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez maniex
      Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

    • Przez farmer200011
      Cześć mam zamiar kupić  Prasę rolującą Deutz Fahr GP220  i chciałbym wiedzieć czy jest awaryjna , czy dobrze ubija bele i czy części są dostępne itp... wszystko co o niej wiecie  mam na oku tą : http://olx.pl/oferta...html#9dc771ea37 prasa będzie pracować przy zetorze 7245 więc myślę że powinna dobrze ubić a belę mam zamiar układać ursusem c330 ale nie wiem czy da radę proszę o odpisanie z góry dzięki   
      Odpowiedz Raportuj    
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj