Piotrek98765

żyto na kieszonkę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mam pytanie koledzy czy juz za późno jest na kieszonkę z żyta? mam kawałek żyta i musze teraz coś z tym zrobić bo do żniw nie może czekać i czy nadaje się na kieszonkę jak ma już kłusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pole ma 30 arów i idzie pod budowę bratu tylko nie wiedziałem ze tak szybko bd chciał zaczynać budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zasiałem 1h żyta na kiszonkę siane było około 20 września . było bardzo sucho wschody były słabe i nierówne. Siane było około 240 kg na hektar. wzeszło z tego jakieś 85%. Ze względu na późne wschody żyto nie jest dobrze rozkrzewione, i tu pada moje pytanie jakim nawozem i kiedy je zasilić by osiągnąć jak najwięcej masy zielonej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

ja tak robie. sialem 50 kg zyta na ha a zebralem 25 bel po pasowce i tylko 100 kg saletry
bedzie cieplo to sie rozkrzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale kiedyś słyszałem że saletra szkodzi bydłu jak np daje sie saletre na żyto na kiszonke ;/ myślę że to nieprawda a co Wy na to  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Minimum 4 tygodnie jest przy nawożeniu saletrą karencji, a że rzucisz nawóz napewno przed ruszeniem wegetacji to spokojna twoja rozczochrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Czyli spokojna głowa. I tak nie zbierzesz tego szybciej jak 3 dekada kwietnia, a bardziej prawdopodobne będzie, że nastąpi to w pierwszej dekadzie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Witam. Zasiałem 1h żyta na kiszonkę siane było około 20 września . było bardzo sucho wschody były słabe i nierówne. Siane było około 240 kg na hektar. wzeszło z tego jakieś 85%. Ze względu na późne wschody żyto nie jest dobrze rozkrzewione, i tu pada moje pytanie jakim nawozem i kiedy je zasilić by osiągnąć jak najwięcej masy zielonej ? 

saletra jak najwcześniej minimum 150kg/ha po dwóch tygodniach ok 70-80kg/ha

robię tak już kilka lat i zawsze żyto wyrośnie piękne jeszcze się nie zdarzyło żeby było słabe. Żyto na kiszonke musi być jak najgęstsze i najwyższe bo po pierwsze zagłuszy chwasty a po drugie da więcej masy zielonej a przecież o to nam chodzi...Ja sieję ok 150kg żyta-ostatnio mieszańcowe F2 a w tym roku F3 plus 30-35kg wyki ozimej, gęsto ale naprawdę warto pomimo tego,że żyto bardzo dobrze się krzewi to tak gęsto posiane nie daje szans chwastom od samego początku, a takie zasiane rzadziej na początku musi konkurować z chwastami i przydałoby się je opryskać ale tu zaczynają się schody

1 następstwo roślin

2 w moim przypadku brak herbicydów 

 

na wiosne 100 kg saletry

 

 

ja tak robie. sialem 50 kg zyta na ha a zebralem 25 bel po pasowce i tylko 100 kg saletry

bedzie cieplo to sie rozkrzewi

Bajki bajki a posłuchać to aż uszy bolą......

50kg żyta?? Nawet mieszańca F1 więcej się sieje i do tego te 100kg saletry i zapewne nic więcej  czyli tylko 34kg N

25 bel??chyba kostek po z 224..........

przy mojej uprawie tj jesienią obornik ok 20 rozrzutników 4 tonowych obornika bydlęcego plus wiosenne nawożenie jak podałem wyżej daje max 15 przyczep d 47 burty 50cm +nadstawki 1,2m ale to było tylko raz na IVa , a tak to przeważnie daje 12 takich przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czemu ?? hybryde siałem 1,5 jednostki czyli jakies 40-45kg max, i jak murawa zakryte, na poplon mialem posiane dankowskie diament krzewie masakryczne wysiew 90kg i jak mech zasosło.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Trafiłeś w odpowiednie warunki

Brasetto jednostka wychodzi ok 35 kg i wysiewałem 1,8 jednostki 

ale wracając do tematu żyto na kiszonkę 50kg/ha??Chciałbym je zobaczyć zwłaszcza przy wiosennym nawożeniu 34kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj