Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gladius    3
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich!
Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki

Edytowano przez Gladius

5714mf255    31

podaj maila to w chwili wolnej zrobię zdjęcie i wyślę co prawda moja jest z562rn z 2014 ale myślę że jest to wszystko tak samo

• Like 1

Gladius    3

Mój mail: brsfld@wp.pl
Wydaje mi się, że mechanizm obwiązywania będzie taki sam (ew. różnice minimalne). 
Z góry dziękuję ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gladius    3

Dostałem zdjęcia! Pełny profesjonalizm, dokładnie takie, jakich potrzebowałem ;) Dziękuję ogromnie, pomogłeś bardzo
Zamontowanie pręta identycznie jak w Twojej prasie jest niestety niemożliwe - w mojej nie ma naspawanego tego nieruchomego pręta bezpośrednio przy korycie na rolkę z siatką przez co idzie ona trochę innym torem jak w twojej(i przy identycznej pozycji pręta rozprowadzającego siatka będzie się stykać tam, gdzie u ciebie jest ten nieruchomy pręt). Przykręcenie pręta nieznacznie dalej likwiduje problem, a  - wydaje mi się - że i tak będzie spełniał swoją rolę.
Jeszcze raz ogromnie dziękuję. Dam znać w tygodniu czy rzeczywiście pomogło ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez kamilo2277
      Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500zł Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !
      Dodaję filmik z pracy:

• Przez kamilo2277

Witam, mam do sprzedania prasę kostkującą Fahr HD360, jak wiecie jest to odpowiednik polskiej Zetki , tyle, że jest dużo twardsza. Prasa jest w stanie idealnym, w ciągłym użytku, pracuje na 2ha, cały czas trzymam ją pod dachem. Cena: 8500 zł . Okolice Wadowic. Tel: 725290439

UWAGA !

Dodaję filmik z pracy: 

• Przez Kedzior12
      Witam. Poprzedni właściciel zgubił pompkę od centralnego smarowania łańcuchów w prasie Gallignani 3200l. Prosiłbym posiadaczy tego modelu jak i pochodnych o zrobienie zdjęcia owej pompki i jej lokalizacji, oraz o podanie sposobu jej napędzania. Wiem tylko tyle, że znajdowała się po prawej stronie przy sprężynach od zgniotu komory (jest tam wyprowadzony przewód z filtrem biegnący od pojemnika z olejem,a nad tym znajduje się rozdzielacz na wężyki). Instalacja jest oryginalna.