Gość Profil usunięty

Obornik

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy wywozicie obornik na zboże? U nas niedawno jeden rolnik wywoził. I czy to się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na zboże, o tej porze.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak teraz na rosnące zboże do dla mnie bez sensu jest bo mało on pomoże chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie spotkałem sie jeszcze żeby po zasianiu obornik rozwozić poczekaj jaki rezultat będzie miał sąsiad ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomoć pomoże, przy takich cenach nawozu jakie teraz są to się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

szczerze to nie widzę powodzenia w tej metodzie.tak na marginesie obornik zaleca sie wywozić na jesień. jak pod zboże to tak żeby przyorać a na łąki żeby sobie wegetował i umilał życie sąsiadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nie spotkałem sie jeszcze żeby po zasianiu obornik rozwozić poczekaj jaki rezultat będzie miał sąsiad ;]

Od razu po zasianiu nie tak po 4 miesiącach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Czy wywozicie obornik na zboże? U nas niedawno jeden rolnik wywoził. I czy to się opłaca?

 

Troche dziwna sparwa, nigdy się z takim czymś nie spotkałem... Czy to coś w ogóle daje?? ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest małe wykorzystanie tego obornika, lepiej jest na jesień i przyorać. Ale może jakaś rewo ;) lucja nastąpi.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
pierwszy raz o takim czymś słyszę. lepszy efekt byłby gdyby wywiózł go pod zboże a nie na nie.

znajmy zamówił z pgr obornik, oczywiście jak to w pgr pomylili się i na posiany owies zatrzęśli na grubo gnojem (owies kilka dni wcześniej siany nie powschodził jeszce) to znajomy w życiu takiego owsa nie miał i nigdy żadne zboże u niego tak nie sypało.

 

Mam bardzo dużo obornika do ilości ha i przyorywany na głeboko nie iwem może przez lata ale efektu nie widze znaczące a wywożony na łąki daje dużo lepsze fekty jak gnojowica, teraz wywoże i bardzo lekko roztrząsam pod agregat pod siew, zobaczymu co będzie ale w to że orać na głęboko to nie jestem przekonany, a raczej w to że obornik się ulatnia jak leży nie stwierdzam tego na łąkach bo nawet lekko roztrzęsiony i w tym miejscu jest duża różnica i trawa bujniejsza znacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj jak jechałem do szkoły to widziałem u niego ten obornik. Już dwa tygodnie jak wywiózł, trochę usechł ale idzie może coś zauważyć. Ale jak ktoś ma za dużo gnoju a nawozy takie drogie to można wywieźć obornik.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A dla mnie to jest bez sensu... ;) Przecież obornik ci saletry nie zastąpi...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Moim zdaniem to bez sensu lepiej go wywieźć na jesień albo na wiosnę. Przecież wszystkie te azoty i inne takie zawarte w oborniku wyparują na zewnątrz ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja też pierwszy raz sie z takim czymś spotykam. kiedyś brat wywoził szambo na żyto to już lepiej moim zdaniem.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Dzisiaj jak jechałem do szkoły to widziałem u niego ten obornik. Już dwa tygodnie jak wywiózł, trochę usechł ale idzie może coś zauważyć. Ale jak ktoś ma za dużo gnoju a nawozy takie drogie to można wywieźć obornik.....

 

Jak już 2 tygodnie leży bez przykrycia czy zabezpieczenia, to śladowe ilości azotu tam pozostały... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja co roku rozwożę w zimę pomiot kurzy na oziminy i efekt jest rewelacyjny i mogę nie stosować pierwszej dawki nawozów azotowych. daję około 12ton na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Moim zdaniem to bez sensu lepiej go wywieźć na jesień albo na wiosnę. Przecież wszystkie te azoty i inne takie zawarte w oborniku wyparują na zewnątrz ;)

Ale takie wywożenie jak niektórzy wywożą i głęboka orka to jest bez sensu. A jak na łąkę się obornik wywiezie to efekt widać, ojciec gadał z tym faciem, on dlatego wywiózł, że po pierwsze jest drogi nawoż, po drugie miał za dużo obornika i nie miał gdzie zmieścić, a po trzecie gadał z jednym rolnikiem co wywiozł rok temu gnój na zboże o tej porze i efekt był rewelacyjny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

pomiot kurzy ok jest drobny i nie dajesz go dużo

 

ale stosowania gnoju to wyrzucenie go jedynie w atmosferę i nic pyzatym a co inego jak by wywiózł gnojowice to by coś dała ale gnój to jak piszecie bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

zgadza się że wożenie zwykłego słomiastego gnoju na zboże to wywalanie kasy bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież gnój masz za darmo a nie za pieniądze @michal18...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Żeby wywozić obornik na zboże to nie widziałem ale ostatnio sąsiad u nas wywiózł obornik zaraz po tym jak zasialiśmy mu kukurydze na kiszonkę.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Może chodziło mu i paliwo ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj