BatonKN

Claas dominator 86 czy John Deere 1075

Polecane posty

BatonKN    0

Witam wszystkich. Stoje przed kupnem kombajnu i mam dylemat który wybrać. Chciałbym się dowiedzieć coś wiecej o tych kombajnach, najlepiej od tych którzy taki kombajn posiadają. Jaka awaryjność jakie spalanie, który lepiej młóci? Dodam ze w claasie jest silnik Perkinsa. Cena taka sama, wiec tylko decycja wyboru. Proszę o dobre wypowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

ja bym brał john bo : 

-Dłuższe sita

- Większy zbiornik

- rewers Podbieracza

-wysuwane motowidła 

-lepsza kabina - widoczność

- silnik za zbiornikiem dzięki czemu sciana za tobą jest chłodna i lepszy dostęp do silnika

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Witam.Też stoje przed podobnym wyborem i mam mieszane uczucia z wyborem. Claas i ten jego prykający perkins kulturą pracy to do piet jd nie dorasta.Silnik  za kabiną i to jeszcze w tunelu.Za kazdym razem wychodzic z kabiny zeby zobaczyc jakie ziarno leci do zbiornika to troche to nieporozumienie gdzie w jd mozna zrobic to z kabiny.Mała srednica młocarni w claasie,wieksza liczba kól pasowych niż w jd.Plusy claasa to takie że claas to claas  :D ale nie wiem z czego ten zachwyt wynika. JD moim zdaniem jest prostszym kombajnem i solidniej wykonanym.Widziałem kilka modeli  z połamanymi wytrząsaczami wiec jakis problem z tym maja.Jakis sprzedajacy twierdził ze jd nie pokosi sie np o rosie czego nie mozna zarzucic claasowi. Wiekszosc jd ma klime i prawie kazdy wysuwane motowidła jak kolega wyzej napisał. Ja chyba bardziej jestem skłonny ku jd ale bierz tego który jest w lepszym stanie technicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BatonKN    0

Dzięki panowie za opinie. Jeśli ktoś jeszcze coś może dopisać to czekam:) Bo chyba do końca tyg. jade po któregoś z nich:). Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BatonKN    0

65tys zł. kosa 3.60, klima, sieczkarnia, rura hydrauliczna. No i to że może weźmie mojego starego mercatora i dopłace tylko 50tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

długa rura,długa gardziel,biegi przy kolanie,zegary w słupku?3,6 heder stanowczo za mały do niego nie wykorzystasz  możliwosci tego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BatonKN    0

Długa rura oraz gardziel tak. biegi są w desce rozdzielcze obok i zegarów w słupku też nei ma. wystarczający jak dla mnie, mówł ze jakbym chciał wiekszy to nie ma problemu przywiezie. ale nie bede musiał po drodze ściągać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

do Claasa sa tańsze części i łatwiejszy dostęp bynajmniej u mnie w okolicy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

ceny części raczej są porównywalne Claas , john deere , słyszałem opinie że claas gorzej idzie po górkach jak jest mokro , ślizga się że podobnież dlatego że zbiornik na ziarno jest bardziej na tyle i oś jest nie dociążona , sam też mam zamiar nabyć jelenia , jak uda się coś trafić w niezłym stanie , szukam  1065 , bo 75 to już bydlątko , claasy też golą kto ma to nie narzeka czasem trafi  się claas że ma wysuwanie nagarniacza , taki dominator 76 też mógł by być jak dla mnie wszystko zależy ile przepracował już i w jakim jest stanie bo to że każdy ma 2400 godzin p 30 -35 latach trudno uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj