MarcinParzych

Co wybrac Valtra N 103.4 czy Deutz Fahr 6130.4 ?

Polecane posty

Wole kupic wiekszy niz za maly albo na styk.. Bo teraz jest jak jest a nie wiadomo jak bedzie za 5 lat... Nie chce pozniej zalowac a zreszta kogo stac zeby co 5 lat wmieniac ciagnik bo mnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

u mnie sąsiad obrabia 80ha mając Ursusa 3615, zetora 70km z turem, jd 5080r z turem i jd 6420 110km. A ja sam mając 55 ha do obrobienia robiłem ciągnikem 60 80 i 96 km a tym roku kupiłem 140km bo przybyło jeszcze trochę hektarów, większość ludzi wierzy teraz tylko w ciągniki i maszyny i już nie jeden się na tym przejechał choćby mnie w okolicy 3 gospodarzy poszło do licytacji bo maszyn za dużo nabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli ma 80 ha zboża to może uprawiać 80 konnym ale jak ma zwierzęta to by nie dał rady nóg ciągać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

do tego sprzętu co masz na 25 ha to nawet mechaniczny new holland 95 konny wystarczy nawet jak ziemi dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Z czym wy macie problem ? Jego kasa, jego sprawa. Jak ma hodowlę to moc akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie przy hodowli 120-130 km jest dla niego idealne, i on tu pyta co ma wybrać a nie czy taki ciągnik jest dobry dla niego czy za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzję co do mocy podjalem a tez wiem na co mnie stac bo jak z kasa bym sie nie liczyl to bym sobie claasa albo fendta sprawil... Moc wiem jaka ma byc bo wiem tez jakie mam ziemie i wog... Zapytalem tylko co o deutzu sadzicie... New holland odpada i case i stayer tez :) na poczatku myslalem o ursusie 11054 ale moze byc za maly i zostaje przy wyborze deutza lub valtry bo kornik tez raczej odpadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Po przebojach z Deutzem u znajomych wybrałbym chyba Valtrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Kilka osób miało duże problemy ze skrzynią jeden jeszcze na gwarancji, inni po, maszyny max 4 lata chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mówisz że jakbyś miał więcej kasy to kupiłbyś claasa, a on jest tańszy od valtry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ja kupiłem N101 bo jest bardzo solidna - skrzynia i tylny most taki jak w serii T o mocach do 200km. Silniki sprawdzone na tyle że Fendt będzie na nich pracował. Najważniejszy powód - to jest bardzo prosty traktor. Hydraulika jest na dżwigniach, biegi bez żadnych joystików a cała elektryka to załączanie napędu, blokada i EHR. Znajomy ma serię T z której jest tym bardziej zadowolony im wiecej motogodzin ma. Zalety tych traktorów wychodzą po kilku tysiącach mth.

DF nie użytkuje ale widzę że wiele osób nimi pracuje więc pewnie też najgorsze nie są. tylko pytanie co będzie po większych przebiegach


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

110 mocy nominalnej i ok 120 maksymalnej. Wydaje mi się że 103,4 to następca N101 i niewiele mocą się różnią.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie jest tańszy a i claasie wiecej elektroniki Co pozniej moze prowadzic do placzu :P

 

Claas jest tańszy, w podobnym wyposażeniu i mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

zależy jeszcze jaki claas arion 400/500/600 czy może mały axos. Oglądałem różne ciągniki nh/case/landini/zetor/df  i jakoś valtra najbardziej mnie przekonała :P Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny ale to tylko moja opinia. Co do pracy valtry to nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo zrobiłem nią zaledwie 50 godzin aktualnie jestem zadowolony ale co będzie dalej to się okaże ;)

Edytowano przez valadin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

U mnie Valtra ma duży plus za mocne zróżnicowanie oferty.

Ktoś chce w prosty ciągnik ale jednocześnie omfortowy to bierze Hitecha,ktoś chce mocno zaawansowany ciągnik z dużą ilością elektroniki,różnych systemów i zwykłą skrzynią to bierze Versu,ktoś chce zaawansowany ciągnik z bezstopniówką bierze Directa.

Ciekawe tylko jak jest z kosztami napraw bo poważna awaria to tylko kwestia czasu i to niezależnie jakiej marki ciągnik kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche bardziej sie zastanowilem i biore pod uwage VALTRE N103.4 ; DEUTZ 5120 LUB 5130 ;jego odpowiedniki czyli LAMBORGHINI NITRO 120 lub SAME, ostatnio jeszcze zwrocilem.uwage na LANDINI co powoecoe na te zmiany i do czego bedziecie naklaniac i namawiac? :) a no i od ktorego dealera mozna zakupic taki sprzecik? ;) Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

deutz z seri 5 zalety małe spalanie i  brak ad-blue tylko suchy katalizator DOC i jest bezobsługowy przez cały okres eksploatacji ciągnika

niżej link do testu przez rpt ciagnika 5120

http://www.agrofoto.pl/gfx/agropolska/userfiles/_public/dzialy/technika_rolnicza/wydania_rpt/2015/3/str19.pdf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebarr
      Witam, ciągnik valtra n123 z 2014 i 600h przebiegu po włączeniu park i chwili postoju nie chce ruszyć, ani do przodu ani do tyłu. Żadnej reakcji na ruchy rewersem. Wyświetla się książka i błędy 8101 031 003 i 8103 031 003. Jest to skrzynia 4 biegi i na każdym 3 połbiegi. Nie wiem jak  się nazywa skrzynia, bo to nie moja valtra piszę w imieniu starszego sąsiada. 
      Ktos umie coś pomóc? Znany komuś problem? 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
    • Przez Czaaro

    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Dotyczy filtra Deutz (nie SDF), o nr 04131596, filtr paliwowy dokładny common rail.
      Filtr nowy zanieczyszczony opiłkami poprodukcyjnymi na gwincie wewnętrznym. Inne filtry z tej partii na półce w sklepie podobnie.
      Przedstawicielstwo sdf w Polsce reklamacji nie uznaje.
      Miał ktoś podobny problem, zazwyczaj użytkownicy nie sprawdzają co montują a serwisanci wcale, tylko zdjąć zaślepkę i wkręcić. później układy siadają ponieważ dbając i wymieniając filtry możemy zajechać układ paliwowy.
      Najlepiej gdyby filtry Deutz były zapakowane w folii zgrzewalnej i pudełku a nie tylko z zaślepką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj