Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żurawie
QuQurydza    0

Witam

Coraz więcej na polach jest żurawi. W tym roku grupa przeszło 200 sztuk ogołociła pole z kukurydzy. Wybierają nawet taką która była siana 20 kwietnia, czyli ma 4-5 liści, bo o wybieraniu ziarna na drugi dzień po siewie to nawet nie wspominam. Obok u sąsiada podobne zniszczenia spowodował w łubinie. Mam pytanie, czy ktoś zna jakieś sprawdzone sposoby aby tą bandę przegonić, pozbyć się. Jak się dowiedziałem w RDOS-iu nie przysługuje za to odszkodowanie, bo to pod ochroną. Bardzo bym prosił o poradę jeśli ktoś miał do czynienia z tymi ptakami. 

Mathieu92    112

Ja mam podobny problem z wronami. Zaraz po siewie było ok. Ale w około 10 dni po siewie gdy zaczęła wschodzić zaczęła się masakra, wydziobywały ziarna, a te roślinki które powschodziły to ucinały szczypior i dziobały samo ziarno. Najlepsza qq w tej chwili ma 3 listki i jej się już raczej nie czepiają. Macie jakiś pomysł ?  Przesiewał będę qq zaprawioną mesurolem ale czy to uchroni mnie od ptactwa i dzików ?  Wspomnę że dzików nie jest dużo - przeważnie chodzi ze 2-3 obłąkane...

Wiadomość z agroFakt.pl

szopen    28

Zaprawionej Mesurolem ptaki nie ruszają.

Jest też coś nowego, oprysk po którym ani dziki ani ptaki maja nie ruszać, nie pamiętam nazwy ale był wymieniony w temacie "dziki w kukurydzy".

Co do odszkodowania to tylko sądownie za żurawie bo nie są wymienione tak jak bobry, wilki itp.

dcnt    9

u mnie zaprawiona mesurolem wrony sie nie chwytaly, ale dzik  wcinal az (nie)milo, niezdazylem ogrodzic pastuchem, teraz spokoj.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się