Polecane posty

kubac82    4

Witam. W niedalekiej przyszłości szykuje mi się zakup prasy(na sznurek i siatkę) , przyczepy (i tu się zastanawiam czy 2x6 czy 1x8) tura do Deutza (ma on nie być niewiadomo z jakiej pułki po prostu nie zbyt drogi a dobry)i jakiś zestaw uprawowo-siewny. I tu się nasuwa pytanie czy bierny czy aktywny? Nie wiem czy mój traktor da radę go pociągnąć. Posiadam ciągnik deutz-fahr 420 dt ma on 100 km. Maszyny będą nowe. Prasa będzie jedynie do słomy (opcja z nożami tnącymi, ponieważ jest to potrzebne do truskawek). Ziemię posiadam różna poczynając na 6 kończąc na 2 z przewagą 3-4. Bardzo prosiłbym bym o rady, ponieważ będzie to ważny zakup i nie chce kupić czegoś co się popsuje szybko i nie będzie robić dobrej roboty. Na prasę chce przeznaczyć maksymalnie do 130 tysięcy. Dzięki z góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

prasa kuhn rb 2135. co do zestaw to nie wiem czy w aktywnym da radę jakiś dobry bierny i będzie ok. Co do ładowacza to jak ja bym teraz kupował to wolałbym dołożyć i kupi quicke czy stoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtpower    0

Witam. Moim zdaniem lepiej wziąć 1x8 bo ciągnik będzie miał lżej i taniej Cię wyjdzie ( zostanie pieniędzy na inne maszyny) :) jeśli chodzi o tura to wybrał bym stolla lub mx . Sam kilka lat temu stanąłem nad takim wyborem i wziąłem mx ( promocja na mx . kosztował tyle co stoll) ale jeśli chodzi Ci o to żeby nie obciążać ciągnika to stoll jest idealny, lekka konstrukcja. waży około 350 kg a mx około 100 kg więcej. ^^deutz będzie miał trochę ciężko z takim zestawem aktywnym ale jakoś dał by sobie radę. Najlepszym rozwiązaniem był by siewnik nabudowany z broną wirnika ;)jeśli rzucał bym na prasę 130 tys to lepiej było by już zainwestować jeszcze z 20 tys i za 150 tys miał byś mchale , krone lub lely RP 445 . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubac82    4

na prasę to nie będę aż tak przesadzal xD kolega wcześniej zaoferował fajną prasę tylko jeszcze musze poczytać o niej :-) no mi chodzi o taki zestaw z nabudowanym siewnikiem xD a co powiecie o turze agri-met? a nie lepiej byłoby te 2x6 fajny zestaw by był i sprawniejsze takie 6 tonowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubac82    4

no prasa to głównie pod usługę bo nikt nie ma w okolicy takiej z nożami. Skoro mój główny ciągnik to 100 km to nie jest to jakieś ogromne gospodarstwo :-) około 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtpower    0

nie miałem nigdy do czynienia z ladowaczem czołowym marki agri met. Gdy ja bym kupował przyczepę na 50 ha to była by to 1 x 12 tonowa . tym bardziej ze główny ciągnik ma 100 km. Łatwiej jest mu ciągnąć jedna dużą niż 8 kół od dwóch przyczep . ( takie jest moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać. ) a poza tym to taki zestaw ładnie by się przedstawiał. :D kolego przy polskich warunkach 50 ha to już jest coś . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFpowerNH    3

Popieram kolege fendtpower,myślę że 1 przyczepa 12 tonowa z dzielonymi burtami byłaby najlepsza.! Wiem bo sam tak zrobiłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Napisano (edytowany)

Tylko że jedna przyczepa 12T przewieźie mniej bel niż dwie przyczepy 6T ale jak ma być tylko do ziarna to lepiej brać jedną 12T

Jeszcze można rozważyć kupno Tandemu o podobnej ładowności,będzie mniej grzęzła w razie błota i dużo łatwiej będzie się nią manewrować.

Z marek polecam Pronara i Ursusa (Dawna Warfama).

W mojej okolicy długo pracują już przyczepy obydwu tych firm i nie ma z nimi kłopotów,Wielton i Zasław są trochę lepiej wykonane ale moim zdaniem są za drogie i nie warto ich kupować za te pieniądze.

Lepiej te pieniądze zainwestować w zestaw uprawowo siewny albo zagraniczny ładowacz do ciągnika.

 

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubac82    4

Słuchajcie, przyczepy nie będą głównie do zboża ponieważ mam różne uprawy typu ziemniaki, zboże, truskawki, kapusta, cebula, więc wydaje mi się że 12 ton nie wchodzi w rachubę :-) zastanawiam się nad metal fachem, ładnie to wygląda tylko nikt nie ma w okolicy xD
A co do tego zestawu to jaki komplet polecacie? myślę nad tym wirnikowym i jaki wal do tego i nabudowanym siewnikiem :-) i pytanie jakie firmy? Chodzi o rozsądne pieniądze :-) Bez głupot xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFpowerNH    3
Napisano (edytowany)

Myślę że jeżeli kupujesz przyczepy i liczysz na długowieczność to nie oglądaj się za PRONARAMI, METAL-FACHAMI, SIPMAMI itp. Sam kupiłem Zasława i dobrze trafiłem z zakupem, bo przyczepa jest konkretna choć dużo kosztowała. Jeżeli chcesz kupić dobra przyczepę to wybieraj między ZASLAWEM, WIELTONEM i jest jeszcze jedna mało na rynku znana ale jej wykonanie podchodzi pod Zasława i jest dużo tańsza, to przyczepa AUTO-TECH. Zapewniam cię że z przyczep które Ci polecam będziesz zadowolony i nie będziesz narzekał ;-) ch*j że drogie. MA BYC DOBRE. I nie kupuj żadnych Pitek po 6 ton tylko minimum 9. Zobaczysz że jak kupisz 6 topowe to będziesz żałował ;-)

Edytowano przez DFpowerNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Co do tego zestawu uprawowo siewnego to moim zdaniem jeśli nie masz jakiś ciężkich ziem to szkoda kasy na zestaw aktywny i lepiej wziąć coś biernego ale ja nie znam dobrze twoich ziem.

Staltech,Agromasz,Rolmako prudukują dobry sprzęt tego typu i moim zdaniem są podobnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtpower    0

z tego co ja wiem agromasz i staltech to to samo , produkowane na takiej samej licencji przez braci tylko w innym opakowaniu ^^ tylko ze staltech jest na rynku dłużej wiec maszyny tej marki są bardziej cenione przez rolników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubac82    4

dzięki za rady, ale nie wiem czy nie skorzystać z tego zestawu uprawowego z zachodu :-)
jak zastanowię się co kupic to sporządze listę i jak kupie to wstawię fotki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Sam agregat uprawowy moim zdaniem lepiej kupić Polski,wyjdzie taniej a jakość jest naprawdę dobra.

Ale już sam siewnik faktycznie warto kupić zachodni chociaż wyjdzie drożej.

Maschio Gaspardo chyba ma najtańsze siewniki z zachodnich a jakość jest o wiele lepsza od Polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj