xzibit0000

Warfama z-543 nie dobija balotów! pomocy!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xzibit0000    14

Witam. mam problem otóż moja warfama z543 nie zbija belek. pracuje przy c-360 i gdy nabijam jej cisnienie 10-13mph to cisnienie podczas prasowania spada, gdy ,,niby'' belka jest gotowa do owiniecia, cisnienie wzrasta do tych 14-15mph, owijam siatką, wypluwam a okazuje sie że do środka ręke idzie włozyc i wychodzą jajowate i bardzo miekkie. jezdze 1 a przy małym wałku 2 i dusze ciągnik ile wejdzie i dopiero owiniam. wie ktos moze co musze wyregulowac? albo co moze byc przyczyna slabego dobijania bel. z góry dzięki. odpowiedzi pisze jak najszybciej bo sezon sie zaczal a gnoju nie chce narobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Moze poprostu 60-tka nie ma juz sily dobić, u mnie również, jak dobije do 13 to zanim zapeli sie komora ciutke spadnie, mniej spada jak dżoistki jest ustwiony w innej pozycji, niz komora. U mnie z ta praca wspolpracuje Renault Ceres 85, albo Ursus 4512 i zarowno po jednym jak i po drugim bele dalekie sa do wlozenia w nie ręki. Pamiętasz o slalomiku w trakcie prasowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Tak. staram sie go wykonywać. ale nawet jak nie robie to i tak nie dobija bo bela zewnetrznie sie tylko zniekształci i ktoras strona bedzie wybrzuszona a w srodku miekka. teraz bede robil nia z ciagnikiem landini powerfarmm 100 i zobacze co to bedzie, jesli to wina ciagnika to wszystko wyjdzie w prasowaniu bo 60-tke to dusiłem do momentu jak wyczulem ze ma gasnac, owijałem a bela i tak do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Drodzy koledzy, mam to samo ze swoją Ferabolką.  Warfama i Feraboli to bliźniacze konstrukcje z drobnymi zmianami w Warfamie.To może być słaby rozdzielacz w Ciągniku lub wypracowany rozdzielacz w prasie. U mnie obstawiam na słaby rozdzielacz prasy ze sterowaniem mechanicznym. Tak to już jest z prasami o hydraulicznej blokadzie klapy. Prawdopodobnie winne są zawory przelewowe które już poprostu nie są w stanie utrzymać ciśnienia i puszczają kiedy na siłownikach wzrośnie ciśnienie.

I tu moje pytanie do znających temat rozdzielaczy. Czy elementy wystające z bloku rozdzielacza są właśnie tymi zaworami? Jak je regulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam mam pytanie do użytkowników warfamy czy łańcuch główny na bębnie da sie skrócić czy sa takie pół spinki bo nie mam możliwości naciągnięcia jego już ktoś miał taką sytuację bo nie chciałbym wydawać ponad 2tyś na nowy gdyby była możliwość skrócenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

już ci się tak wyciągnął ?

Nom niestety 6 sezon i taki łańcuch padł nie wiem z czego on z plasteliny chyba dzwoniłem do głównego serwisanta doradzał tylko wymiane ale myślę go skrócić zobaczymy co bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja po 4 sezonach dopiero dziś naciągałem  , po przeczytaniu tego tematu, zamiast 0,5-10 mm miałem luz 5 cm  i śruby wkręcone do końca, ale jest jeszcze miejsca dużo zanim pręty o ramę zaczną haczyć, tak więc na drugi rok dłuższe śruby do naciągania i pohula jeszcze kilka sezonów, skrócić raczej się nie da, koledzy gdzie jest punkt jakiś, by wyciągać pręty , czy wymienić łożysko? wydaje mi się że musi być gdzieś wycięcie w obudowie czy jakieś okienko, czy tylko pozostaje rozpinać? mi jak łańcuch się już wyciągnie do granic możliwości to nie ma co kombinować, nie jest aż taki drogi, a prasa zarobi no to w jeden dzień , 


Witam mam pytanie do użytkowników warfamy czy łańcuch główny na bębnie da sie skrócić czy sa takie pół spinki bo nie mam możliwości naciągnięcia jego już ktoś miał taką sytuację bo nie chciałbym wydawać ponad 2tyś na nowy gdyby była możliwość skrócenia???

kolego łańcuch kosztuje 1380 zł a jak na vacie to 1150 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Więc tak temat łańcuchów przerabialiśmy jakieś trzy lata temu, jak uderzają Ci już w ramę to tylko wymiana, nie da się ich skrócić, z uwagi na konstrukcję zębatek ( trzy małe dołki i jeden duży) musiałbyś wywalić cztery ogniwa co za tym idzie jeden wałek, a wtedy łańcuch będzie za krótki. Wymiana nie jest skomplikowana: zdejmujesz te osłony na tylnej klapie, rozpinasz łańcuchy potem spinasz nowe ze starymi przekładasz po kolei wałki i łożyska, aż przewleczesz całe przez prasę. We dwóch z tatą zajęło nam to trochę lepiej jak pół dnia. Łańcuchy zamawialiśmy bezpośrednio z Warfamy za dwa dni kurier przywiózł do domu cena około 2 tys. 

Co do wymiany łożysk na wałkach pozostaje tylko rozpięcie łańcucha, nikt nie przewidział żadnego okienka

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

ja po 4 sezonach dopiero dziś naciągałem  , po przeczytaniu tego tematu, zamiast 0,5-10 mm miałem luz 5 cm  i śruby wkręcone do końca, ale jest jeszcze miejsca dużo zanim pręty o ramę zaczną haczyć, tak więc na drugi rok dłuższe śruby do naciągania i pohula jeszcze kilka sezonów, skrócić raczej się nie da, koledzy gdzie jest punkt jakiś, by wyciągać pręty , czy wymienić łożysko? wydaje mi się że musi być gdzieś wycięcie w obudowie czy jakieś okienko, czy tylko pozostaje rozpinać? mi jak łańcuch się już wyciągnie do granic możliwości to nie ma co kombinować, nie jest aż taki drogi, a prasa zarobi no to w jeden dzień , 

kolego łańcuch kosztuje 1380 zł a jak na vacie to 1150 zł 

Jeden tyle kosztuje a trzeba wymieniać dwa:) 

Więc tak temat łańcuchów przerabialiśmy jakieś trzy lata temu, jak uderzają Ci już w ramę to tylko wymiana, nie da się ich skrócić, z uwagi na konstrukcję zębatek ( trzy małe dołki i jeden duży) musiałbyś wywalić cztery ogniwa co za tym idzie jeden wałek, a wtedy łańcuch będzie za krótki. Wymiana nie jest skomplikowana: zdejmujesz te osłony na tylnej klapie, rozpinasz łańcuchy potem spinasz nowe ze starymi przekładasz po kolei wałki i łożyska, aż przewleczesz całe przez prasę. We dwóch z tatą zajęło nam to trochę lepiej jak pół dnia. Łańcuchy zamawialiśmy bezpośrednio z Warfamy za dwa dni kurier przywiózł do domu cena około 2 tys. 

Co do wymiany łożysk na wałkach pozostaje tylko rozpięcie łańcucha, nikt nie przewidział żadnego okienka

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :)

 

Nom właśnie sie dowiedziałem od serwisamta ze sie nie da skrócić ale dałem dwa płaskowniki zeby klapa nie dochodziła do końca i jest elegancko ten sezon myślę tak dokończyć o wymianie pomyslę bliżej zimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

A wcześniej dobijała dobrze czy odrazu nie dobijała. Bo jak odrazu nie dobijała to moze 60tka jest za słaba do tej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak temat łańcuchów przerabialiśmy jakieś trzy lata temu, jak uderzają Ci już w ramę to tylko wymiana, nie da się ich skrócić, z uwagi na konstrukcję zębatek ( trzy małe dołki i jeden duży) musiałbyś wywalić cztery ogniwa co za tym idzie jeden wałek, a wtedy łańcuch będzie za krótki. Wymiana nie jest skomplikowana: zdejmujesz te osłony na tylnej klapie, rozpinasz łańcuchy potem spinasz nowe ze starymi przekładasz po kolei wałki i łożyska, aż przewleczesz całe przez prasę. We dwóch z tatą zajęło nam to trochę lepiej jak pół dnia. Łańcuchy zamawialiśmy bezpośrednio z Warfamy za dwa dni kurier przywiózł do domu cena około 2 tys.

Co do wymiany łożysk na wałkach pozostaje tylko rozpięcie łańcucha, nikt nie przewidział żadnego okienka

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :)

Więc tak temat łańcuchów przerabialiśmy jakieś trzy lata temu, jak uderzają Ci już w ramę to tylko wymiana, nie da się ich skrócić, z uwagi na konstrukcję zębatek ( trzy małe dołki i jeden duży) musiałbyś wywalić cztery ogniwa co za tym idzie jeden wałek, a wtedy łańcuch będzie za krótki. Wymiana nie jest skomplikowana: zdejmujesz te osłony na tylnej klapie, rozpinasz łańcuchy potem spinasz nowe ze starymi przekładasz po kolei wałki i łożyska, aż przewleczesz całe przez prasę. We dwóch z tatą zajęło nam to trochę lepiej jak pół dnia. Łańcuchy zamawialiśmy bezpośrednio z Warfamy za dwa dni kurier przywiózł do domu cena około 2 tys.

Co do wymiany łożysk na wałkach pozostaje tylko rozpięcie łańcucha, nikt nie przewidział żadnego okienka

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam wszystkich i tak po roku odnawiam ten temat.

 

Problem z prasą nie ustąpił, Ciśnienie po nabiciu przy pustej komorze do ok. 13-15 mpa spada po ok minucie do 5 mpa, (Ciągnik 6-letni i zawsze trzymał Ciśnienie bo pracuje z beczką itp to zawór nie puszczał).

Dziś belowałem pierwszą sianokiszonke i po prostu masakra, ciśnienie dochodzi do tych minimum 15 mpa, zaczynam owijać, i wychodzi jedno wielkie jajo...

Ciśnienie przy dobijaniu skacze od 13 do 15 mpa co jest dla mnie bardzo dziwne. ale gdzy dzwignią dobijam komore to jest już +15mpa.

Nie wiem w czym jest problem, może ktoś miał kiedyś podobny i zna rozwiązanie?

prosze o pomoc, bo już nie mam na to sił i nerwów, o czasie nie wspomne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

No coś jest ewidentnie nie tak, ale nie wiem czy problem jest tylko w ciśnieniu, bo np. jak ja robie baloty to nie ma zbytnio różnicy w zbiciu belki jak jest nabite ciśnienie do 15 czy 5 belka jest dobita. Jeśli jest juz jakaś tendencja to w prędkości jezdy podczas belowania (trochę uogolniajac) im wolniej jede tym belka bardziej zbita i kształtna. No i jak jest jajo czy z jednej strony szersza to zla technika jazdy 10 metrów lewą stroną i 10 prawą a jeśli bardzo maly rządek to troche środkiem też. A i zerknij sobie jak będziesz już miał owijać czy rozchyliła się tylnia klapa samoczynnie tak do 3 cm powiedzmy na dole to okej więcej to faktycznie moga byc nie zbite i problem jest w hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Rozmawiałem z kilkoma fachowcami, i mówili że mogą uszczelniacze w siłownikach nie trzymać i puszczają olej ale to raczej nie możliwe żeby 2 siłowniki miały tą samą awarie.

dzisiaj ,,grzebałem'' przy tej kostce tzn. rozdzielaczu przy prasie, wymieniłem uszczelniacze. praktycznie były luźne nakrętki od rurek i węży więc podokręcałem, ten od regulacji ciśnienia również i widze różnice. spada ale minimalnie. w 20min spadła ok 1 Atmosfera, a wcześniej w 3 minuty ciśnienie z 13 do 4 spadało. zobaczę przy prasowaniu czy coś będzie się działo przy rozgrzanym oleju.

Czy wszystkie łańcuchy muszą być napięte dobrze czy któryś musi być luźny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeTudo    25

Lancuchy nie moga byc mocno napiete, musi byc troche luzu. Jak bedziesz robil kazda bele na 15 mpa to przez 1 sezon zjezdzisz ja jakby chodzila 6 sezonow. Przy 10-12 juz powinienes je wywalac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A co wy myślicie że jakiś zamek hydrauliczny w prasie jest wieczny? a wymienił któryś przynajmniej olej w skrzyni traktora w przeciągu ostatnich 2 lat? starczy jedna rysa na zamku i możesz go wyrzucić a jeśli ktoś robi 60tka to nawet porządnego filtra nie ma więc prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka w prasie rośnie diametralnie.... ciśnienie spada, klapa się otwiera i pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeTudo    25

A co wy myślicie że jakiś zamek hydrauliczny w prasie jest wieczny? a wymienił któryś przynajmniej olej w skrzyni traktora w przeciągu ostatnich 2 lat? starczy jedna rysa na zamku i możesz go wyrzucić a jeśli ktoś robi 60tka to nawet porządnego filtra nie ma więc prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka w prasie rośnie diametralnie.... ciśnienie spada, klapa się otwiera i pozamiatane

 

Dokladnie. Sprawdz pod innym traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

i co ci to da? nie mam tego szrota ale z waszej gadki wynika że na prasie jest dla was magiczna kostka i nie wiecie do czego służy... to ona ma trzymać ciśnie w siłownikach i tyle w temacie... w starym claasie nabijam ciśnienie, odpinam traktor a 200atm na zegarze trzyma tydzień i dłużej...

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14
Napisano (edytowany)

i co ci to da? nie mam tego szrota ale z waszej gadki wynika że na prasie jest dla was magiczna kostka i nie wiecie do czego służy... to ona ma trzymać ciśnie w siłownikach i tyle w temacie... w starym claasie nabijam ciśnienie, odpinam traktor a 200atm na zegarze trzyma tydzień i dłużej...

 

Kolego, szrotem to nazwij może pierw swoje maszyny a nie oceniaj sprzętu innych. po 2, nie wszyscy wiedzą ze ta wg. Ciebie magiczna kostka jak to też suptelnie nazwałeś, musi pilnie strzec i pilnować ciśnienia przez tydzien bo aż mi się smiać chce. po 3 prasa podpięta jest pod ciągnik który ma 6 lat i hydraulike ma na 100% dobrą więc tam ciśnienia nie puszcza, po 4 przyczyna musi byc gdzieś w prasie bo jak już wspomniałem, robiłem dzisiaj przy niej i po 20min cisnienie spadło 1 atmosfera, a tylko w praktycznie dokręciłem zawory itp, wcześniej po tym czasie w prasie nie było wgl. ciśnienia. po 4 forum jest do tego żeby doradzić i pomóc, a nie do chwalenia się co ma dobrego.

Ps. podejrzewam że odpinasz ciągnik i trzyma ci tydzien bo moze i nie ma gdzie cisnienia zgubic, ale przy tym KLASIE to cisnienie spadnie szybciej niz ty z ciągnika wyjdziesz,,,

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

A masz proste pręty na głównym łańcuchu ja miałem podobnie w tamtym roku wszystkie pręty wyprostowane i łożyska wymienione na prętach i łańcuch na bębnie naciągnięty teraz warfama zbija jak niejedna zachodnia:) a z ciśnieniem to albo masz gdzieś przeciek albo masz źle wyregulowaną linkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

Ja Ci tylko dałem przykład jak powinien działać zamek hydrauliczny. Sprawny nie puści nigdy... dopóki go nie odblokujesz i tak to działa u mnie. Na dobrą sprawe to starczy że pompa w traktorze wytworzy odpowiednie ciśnienie a reszta traktora czyli rozdzielacz jest NIEISTOTNA w trzymaniu ciśnienia w prasie. Jeśli nie ogarniasz to dalej szukaj przyczyn nietrzymania ciśnienia... ułatwie Ci... zamek lub uszczelnienie wewn siłownika. Masz tam tak zaawansowaną hydraulike że śmiech na sali a nie potrafisz jej zdiagnozowac. No ale baw sie dobrze, rób flaki dalej

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14
Napisano (edytowany)

Kolego Rabel21 tam z zębami wszystko jest w porzadku.

Kolego lukbold. wiem o co ci chodzi ale nie nazywaj czegos szrotem itp jesli nie znasz przyczyn lub maszyny. silowniki na poczatek wykluczam z tego względu że dwa jednocześnie to raczej jest nie możliwe, a jeśli jeden by puszczał to i komora by się krzywiła a tak wcale nie jest (tak mi się wydaje z tymi siłownikami) a poza tym pisałem, że dorkęciłem tylko śruby przy tej kostce a ciśnienie ledwo co opadło więc może były słabo dokręcone przez serwis i tak powietrze łapało, sam już nie wiem.

a tak wgl. od 2 lat prowadze gospodarke od kiedy tato zachorował dosyć powaznie i nie od razu kraków zbugowali więc zrozum tez może moje pytania które wg. Ciebie są głupie i proste...

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

ale ty jestes smieszny... nie wiem jak tam są siłowniki podłączone ale w normalnej prasie są połączone trójnikiem więc..... obojętnie gdzie i w którym słowniku masz przeciek to ciśnenie sp***doli i tyle !!

 

A teraz czytaj bo zaczynam Ci współczuć:

Zamykasz klape, dobijasz ciśnienie, odkręcasz przy siłowniku węże którymi normalnie podawany jest olej aby otworzyć klape... W tym momencie jakies tam resztki oleju moga wylecieć ale jeśli bedzie się sączyć a równocześnie ciśnienie na zegarze bedzie spadać to wiadomo że uszelnienie siłownika nie trzyma i olej z jednej komory przelewa się do drugiej. proste

 

To co pisze jest na podstwie mojego claasa.... troche mnie śmieszą te wasze wartości ciśnień no ale może te typy tak mają

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja pier**** .... nie wiem czy ty wgl. myslisz co piszesz. myslisz ze tego nie probowałem? po 2 razy na kazdym silowniku to potwarzałem, kur** księge napisz bo pewnie będą tacy co nie będą wiedzieli o co chodzi... a następnym razem zamiast udawać pana od przecieków to chyba duzo praktyki i dzieci musisz miec skoro tyle przecieków miałeś na jednym zabezpieczeniu................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj