przemo93pl

kukurydza siew w czerwcu czy to się uda?

Polecane posty

himen    10

Powinna sie udać jak bedą opady i odpowiednia temperatura. Wszystko zależy od pogody.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Ja po zycie tez zasialem w tym tygodniu w srode. Boje sie ze jak zasieje w nastepny poniedzialek to bedzie za pozno. na kukurydze duzy naklad wiec ryzyko jest duze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

My cały czas siejemy, ponieważ dopiero na pole można wjechać. W tamtym roku mieliśmy siana pod koniec maja i sypała jeszcze ponad 10t przy wilgotności 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

smialo do konca maja mozna siac kukurydze na ziarno a na kiszonke to i w czerwcu bedzie, a moje pytanie to czy kukurydza z 2016 roku wzejdzie odmiana dkc 3350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Pewnie że możesz siać sam jeszcze mam do siania kilka hektarów bo nie mogę na pole wjechać. W zeszłym roku ostatnia kukurydzę sialem 25 maja i była najlepsza że wszystkich. Ziemia jest wygarzana więc po 5 dniach już wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

no zobaczymy jak to bedzie, byle pogoda dopisala... w czwaetek po poludniu chyba zaczne orac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

ja w tamtym roku sialam kukurydze pod koniec maja po nieudanej pszenicy i kukurydza byla .dala nawet okolo 10 ton z h ,tylko troche pozniej mlucilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja w ubiegłym roku odsiewałem 3 czerwca i mi się to opłaciłó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Parę ładnych latek temu zasiałem qq 1 czerwca na kiszonkę i wypaliła jak nigdy i w tym roku sytuacja podobna tyle że FAO musi być krótkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jakie FAO?

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Ja posialem 1 czerwca hektar miesznina ziarna co mi zostala z siewu w kwietniu :) zobaczę co z tego będzie fao od 200 do 260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

200 ok ale 260 to już sporo o tej porze. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Zasialem to dlatego ze pola doszlo, nutri honey mialem kupione na mniejsza powierzchnie, a ze zostaly resztki nasion wybrane z siewnika to wsialem to wszystko razem :P cos pewnie urośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

W tamtym roku wrony wybrały mi ok 3 ha QQ i zasiałem ponownie ok 15 czerwca . QQ była piękna równa z sieczkarnią  tylko jak koszona była całość na kiszonkę to ta czerwcowa była zielona i ziarno w fazie mlecznej. Gleba lekka 4 b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas farmerzy też jeszcze orzą pod qq ma kiszone,tam gdzie mielinsłabe trawy to likwidują i sieja qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Oby się ładne poudawały. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Przez dziki i inne anomalie może w tym tygodniu uda się skończy sianie zostało 4 ha tydzień temu spałem przez dziki 3 raz.. Miałem już przygody z sianiem po połowie czerwca FAO 240 zbiór październik.. czy warto? Nic innego nie da porównywalnego plonu jednak to już trochę loteria. Nie wierzyłem w takie cuda ale jest to możliwe. Ważna odmiana o dużym wigorze szybkie odchwaszczenie i nawożenie wbrew pozorom dużo N i są szanse na powodzenie.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj