grubson990

koszenie pszenicy ze stołem do rzepaku?? Bizon z056

Polecane posty

grubson990    0

Witam, w tym roku zamierzam kupić stół do rzepaku i tu pojawia się moje pytanie czy jak założę stół to bez problemów będę mógł kosić np pszenice czy inne zboża? Czy konieczne będzie demontowanie stołu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

A na koszenie rzepaku zmieniacie sita czy nie? I jeszcze jak ustawić maszyne do zbioru chodzi mi o obroty wentylatora, bębna, wysokość klepiska itp. :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalh    1

Dolne sito zmienia sie na takie dziurkowe, obroty bębna na 650-700 a klepisko jak najbardziej opuszczone, aby tylko wymłacał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czy pół godziny to aż tak dużo aby kosić z nim też zboże, a poza tym uważam że nie bardzo będzie to szło motowidła podepchną pod ślimak a ślimak będzie wciągał "kupami" i już nie trzeba tłumaczyć dalej jakie będą tego efekty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ze stołem to same kłóski bedziesz zierał nie da rady bo stół jest zadarty do góry zeby rzepak nie spadał a jak bedzie zboże powalone to nic nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ja rzepak jak kosiłem w zeszłym roku to rżysko było max 10 cm.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Stojące z  bidą kosi się, ale bardzo źle,  leżące nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

bedziesz kosil tylko musisz miec wprawe aby ustawic nagarniacz nad sama blacha stolu, aby popychal dalej, inaczej bedzie sie zbierac i albo zadekuje przenosnik albo bedzie wypadac przodem :P a a po zmroku to pewnie ni cholery nie idze kosic :P ale tak sie zapytam. po co sie tak meczyc? :D a tak jak ktos powiedzial, lezacego nie masz szans zebrac, bo nagarniacz nie pojdzie tak do przodu aby isc przez kosa tnaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Ja raz kosilem zyto z wyka ze stolem (90% polozone,ale tak na odpowiedniej wysokosci,chodzilo o obciecie wyki,bo sie ciagala),to tak szlo,ale gdzie bylo stojace zboze to masakra,przewracalo sie do przodu,przeciagalo zboze,bralo kupkami itd. Na kilku hektarach szybciej zdejmiesz stol i skosisz,niz bedziesz meczyl sie ze stolem.

 

PS: Nie kosilem bizonem,ale to w sumie zadna roznica chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj