MaciejN

Zdjęcia lotnicze pola, wskaźnik wegetacyjny roślin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MaciejN    0
Napisano (edytowany)

Witam.

 

Powracając z działu "Przedstaw się" przeszukałem całe forum i wydaję mi się, że jest to odpowiedni dział na ten temat.

 

Jestem na etapie testów nowej maszyny mojej konstrukcji do lotniczego mapowania pól, za kilka dni pozyskam nową elektronikę, którą pozwoli mi przekrztałcić zdjęcia w NDVI czyli Znormalizowany różnicowy wskaźnik wegetacji roślin. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem rolnikiem, nie jestem nawet amatorem w tej dziedzinie, natomiast jestem profesjonalistą w konstruowaniu i pilotażu bezzałogowych statków latających.

 

Z racji tego, że statki które konstruje, cechują się dobrymi właściwościami lotnymi, oraz niskimi kosztami eksploatacji, byłbym w stanie dostarczyć takie dane, po o wiele niższych cenach, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego samolotu.

 

Moje pytanie do Was brzmi, jak bardzo przydatne, byłyby dla Was, właścicieli upraw i inwestorów, bo wg mnie uprawa jest pewnego rodzaju inwestycją, mapy lotnicze wykonane w wybranym przez siebie momencie uprawy, oraz wskaźnik wegetacyjny roślin.

 

Wskaźnik NDVI stosowany jest do zbierania informacji o natężeniu fotosyntezy oraz do prognozowania plonów lub ilości biomasy wytworzonej przezekosystem.

 

Poniżej załączam 2 mapy losowo zmapowanego terenu. Na jednym zaorane pole, na drugim rzepak oraz działki budowlane.

Załączam również przykładowe zdjęcie NDVI, z którego można odczytać kondycję roślin. Skala od -1 do 1 przy czym -1 = słaba kondycja, 1 = bardzo dobra kondycja roślin.

 

W razie pytań, chętnie odpowiem, oraz jestem bardzo zainteresowany dyskusją na ten temat.

 

post-153595-0-04947600-1432639081_thumb.jpgpost-153595-0-31858300-1432639156_thumb.jpgpost-153595-0-51922400-1432639176_thumb.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej Nowakowski

Edytowano przez MaciejN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

musisz popracować nad składaniem zdjęć pojedynczych zdjęć w całość . bo ewidentnie widać że się ostro nie zgrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejN    0

Dziękuje za cenna uwagę, nie mniej jednak, odcinek powtórzony na dolnej granicy większego pola, nie jest już obszarem mapowanym, mogłem to wyciąć, ale chciałem żeby było widoczne całe pole.

 

Pozdrawiam,

Maciej Nowakowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj