Polecane posty

Skoczek1994    453

Witam mam na oku dwie wyżej wymienione prasy, obie w idealnym stanie. Obie z tym samym wyposażeniem tzn. szeroki podbieracz, obwiązywanie siatka/2 razy sznurek, szerokie ogumienie, rotor bez noży, cena w zasadzie też identyczna z tym że jedna jest trochę młodsza. Moje pytanie brzmi czy, Mtz 82 da z nią radę? Rocznie ten zestaw robił by, ok 400 bel sianokiszonki, do tego 650-750 bel słomy. Chodzi mi o konkretną  odpowiedź, czy warto brać prasę z rotorem do 80km, czy może odpuścić, i kupić coś bez? Z góry dzięki za odpowiedź,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Widzałem taki zestaw z MTZ ale dodali turbo bo mocy brakło rotora to w niej nie mają ale dość dobrze to im idzie jak jest szybki najazd to i mocy czasem brak a na tyle bel słomy to jakaś kombinacja by była lepsza lub pasowa sam zmienię swoją walcową na pasową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

No jak za szybko się wjedzie w pokos to wiadomo że może mocy braknąć. W zeszłe żniwa mój kumpel kupił sobie właśnie taką prasę do 100 konnej renuwki i poszedłem zobaczyć jak to chodzi. Gdy się zagadaliśmy to, udusiła ten traktor. Do tego stopnia że z pół godziny męczyliśmy się by ją potem odpalić. Nie dało się wyłączyć WOM-u, wałka odbioru mocy też nie dało się odłączyć bo się tak naprężył. Dopiero gdy próbowaliśmy odpalać jakoś udało się WOM w ciągniku wyłączyć. Ale wtedy to ostro dostało się reni. No właśnie jeszcze patrzę na pasówki John Deera serii 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sianokiszonce bd mial raczej ciężko. Ja swoja rp 200 bez rotora ciągam landinim 82km i daje rade, czy w słomie czy sianokiszonce. Kuzyn ma rp 200 z rotrem i nożamy to ciągamy fendtami 105 i 120 konnymi i one sobie w miare radzą przy maksymalnym ścisku bel w sianokiszonce. :) Więc raczej odpuściłbym na Twoim miejsu do Mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem z Welger RP 200 dziś robiłem próbę na słomie z stodoły (miałem kilka rozwalonych starych bel). Bela wyrzucona przed sygnałem czujnika wyszła mi o średnicy 135cm ale była chyba za luźno siatka. Zgniot ustawiony na minimum a sygnału pełnej komory brak. Jest możliwe że rozerwę komorę jakbym napełniał ją dalej. Dodam, że czujnik dźwiękowy jest sprawny. Pomoże ktoś? Może coś się rozkalibrowało?. Czy może mam śmiało zbierać aż zamki się mocno wychylą i zareaguje czujnik. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj