jarekvip99

Kilka pytan Unia Grudziadz Ibis U117/14

Polecane posty

jarekvip99    18

Kupilismy plug obrotowy ibis typ U117/14 z 2004 roku odkladniami XXL i lemiesze na 4 otwory, mam kilka pytan gdyz nie ma od niego istrukcji obslugi. Posiada zmienna szerokosc orki (3 dziury w ramie) i moze ktos wie na jakie szerokosci sa te dziury?? plug bedzie pracowal z zetorem 12145 ziemie raczej ciezkie wiec chodziloby cos okolo szerokosci 40 na skibe. czy przy tak duzych odkladniach i lemieszach nie przeszkadza nic w orce na 40 cm lub nawet na mniej jesli jest taka mozliwosc ustawienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

mam taki sam pług 4 z tego samego roku też xxl najszeżej można 50cm na korpus a najmniej 36cm na korpus. Orałem 1014 ursusem to musiałem odkręcić 4 skiby i zmniejszyć na środkową dziurę 43cm bo ciągnik szedł bokiem i go przewracało teraz mam mf 135km i sporotem dokręciłem skiby i mam ustawione na 2 m szerokości roboczej. Masz siłownik czy śrube rzymską do kontrowania pługa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

jest sruba rzymska przy nim. samo zmniejszenie dziury nic nie daje bo jeszcze musisz ta sruba go rozkrecic zeby szedl rowno wtedy ciagnik powinien isc prosto. a ile ten plug wazy nie wiesz moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3
Napisano (edytowany)

1250 kg chyba że masz przedpłużki to więcej, teraz już wiem jak miałem ursusa to nie wiedziałem , ursus był zasłaby do tego pługa i dlatego kupiłem mf i teraz lata na 2 metry :D a i jeszcze jedno nie chaczy ci koło o ziemię przy obrocie , albo wieżyczka o kabinę??

 

Edytowano przez kamillo96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

nie haczy ale jest na styk wiezyczka okolo 5 cm od kabiny i kolo od ziemi przy obrocie nie wiele wiecej ;) gdybym zalozyl na nizsza dzire pewnie by bylo lepiej ale w sumie i tak jest ok a tyl pluga wyzej jak kabina i tak juz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufio79    1

Witam

 

Macie może tabelę ustawinia pierwszej skiby pod rozstaw ciągnika do tego pługa?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

Witam podepnę się z kilkoma pytaniami, mam ibisa 3+1 ale jakąś dziwną wersję na tabliczce wybite 1250kg , odkładnie oznaczone XXL, zabezpieczenie resorowe, szerokość orki na środkowej 47cm na skibę, 

Czy to będzie masa 3 skib czy 4 bo przy zts 12245 czasem mi podniesie przód

Czym się różnią pługi XXL i XXLS  czy XXL to zwykła odkładnia grudziącka a XXLS to te lepsze i jeszcze jak wygląda wersja long?

Ile kuni na to trzeba bo dość ciężko mi szło na 3 letnim ugorze bieg I 4

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

ja mam taki sam pług i ciagam go mf 135km to ma co robic po równym 7.5km h a pod góre 5 mam ustawiony na 180cm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny88    0

zobaczę co pokaże na wiosnę, muszę go jeszcze trochę wyregulować, najwyżej skręcę go na 168cm , wcześniej pracował przy 130konnym NH, którego też miałem  kupić ale w dzień przed zakupem padłą hydraulika naprawa jakieś 15tysi także sobie odpuściłem, a nie orientujesz się z odkładniami czy XXL to te long co mają mniejszy opór czy to te zwykłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj