marian7k

Produkcja jaj do wylęgarni.

Polecane posty

marian7k    110
Napisano (edytowany)

<p>Interesuje mnie produkcja jaj do wylęgarni (inkubatora) , czy jaja muszą pochodzić z hodowli kur na wybiegu w obecności kogutów , czy może są jakoś inseminowane kury. Bo z hodowli w klatkach to chyba nie nadają się . Czy istnieje możliwość badania jaja przed włożeniem do inkubatora pod kątem zapłodnienia. Nic na ten temat nie wiem , proszę o oświecenie. Jaka różnica w cenie jaj nadających się do inkubatora a tych konsumpcyjnych ?</p>

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Inseminacja jest możliwa ale jej koszty kilkadziesiąt razy przewyższyły by utrzymanie kogutów.

W przypadku jaj lęgowych stosuje się hodowlę klatkową rzadziej ściółkową

koszty produkcji są oczywiście większe (mniejsze zagęszczenie,koguty,trochę mniejsza nieśność,nieco droższa pasza) niż w przypadku jaj konsumpcyjnych.

zapłodnienie to kwestia poszczególnego jajka,nie da sie na podstawie kilku sztuk określić zalęgnięcia,jedynie ostra selekcja jaj pozwoli na dobre wyniki

czy masz jakieś doświadczenie w produkcji i rozmnażaniu drobiu?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za odpowiedz i wyjaśnienia. Doświadczenia w rozmnażaniu drobiu nie mam . Szukam w myślach rynku zbytu na jaja (jeszcze ich nie produkuję ). Coraz trudniej wyżyć z produkcji zboża na małym obszarze , mam budynek o powierzchni ok 150 m2 i stodołę 22x10 m i trochę myślę o kurach na jaja lęgowe , myślałem o ściółce i wybiegu .Piszesz o chowie klatkowym na jaja lęgowe to chyba trzeba zainwestować a z tym nie jest radośnie u mnie , może jak sprzedam kombajn bo mam dwa.

O kurach nie mam pojęcia na większą skalę , możesz coś podpowiedzieć czy mój pomysł ma szansę na dorobienia grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

150m2 to za mało mało,ciężko będzie z odbiorca takiej małej ilości

stodoła się do tego celu nie nadaje

Koszta rozpoczęcia produkcji są ogromne

linia pojenia i żywienia,wyciągi,gniazda,linia oświetlenia,ogrzewanie,zakup kur...  

Radzę Ci lepiej sie w to nie pakuj,szczególnie jeśli nie masz pojęcia o żywieniu,stymulacji światłem itp.         

Sam zajmuje sie rozmnażaniem ptaków tylko znacznie trudniejszych niż kury,i to wcale nie jest takie proste jak sie wydaje                                                                                             

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za pouczenia , tak też myślałem lecz z czegoś trzeba żyć. Może coś podpowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Nie wiem jak dokładnie to wszystko u ciebie wygląda,ale przy tych warunkach to z ptactwa jedynie widział bym w tym gęsi lub kaczki lecz tez nie na jakąś wielką skalę 

Odchów w tym mniejszym budynku,a później rozdzielenie ptaków na 2 stada.tylko do tego przydał by ci się jakiś wybieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanlab    0

Witam wszystkich hodowców!

 

Piszę do Państwa w imieniu Firmy Stanlab. Jesteśmy Firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych min. do lekarzy weterynarii hodowców drobiu czy trzody chlewnej. W zależności od potrzeb klienta towary sprzedajemy w ilościach detalicznych jak i hurtowych. Zamówione towary dowozimy pod wyznaczony adres.

W swojej ofercie posiadamy min. kwas l-askorbinowy, salicylan sodu, surowce do dezynfekcji: woda amoniakalna, formalina, dezosan wigor, intra hydrocare (preparat do dezynfekcji linii pojenia) i inne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany nasza szczegółową ofertą zadzwoń lub napisz:

 

tel: 81 7100744

e-mail: dhh@stanlab.net

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj