Skocz do zawartości
marian7k

Produkcja jaj do wylęgarni.

Polecane posty

marian7k    5
Napisano (edytowany)

<p>Interesuje mnie produkcja jaj do wylęgarni (inkubatora) , czy jaja muszą pochodzić z hodowli kur na wybiegu w obecności kogutów , czy może są jakoś inseminowane kury. Bo z hodowli w klatkach to chyba nie nadają się . Czy istnieje możliwość badania jaja przed włożeniem do inkubatora pod kątem zapłodnienia. Nic na ten temat nie wiem , proszę o oświecenie. Jaka różnica w cenie jaj nadających się do inkubatora a tych konsumpcyjnych ?</p>

Edytowano przez marian7k

FarMaster    1

Inseminacja jest możliwa ale jej koszty kilkadziesiąt razy przewyższyły by utrzymanie kogutów.

W przypadku jaj lęgowych stosuje się hodowlę klatkową rzadziej ściółkową

koszty produkcji są oczywiście większe (mniejsze zagęszczenie,koguty,trochę mniejsza nieśność,nieco droższa pasza) niż w przypadku jaj konsumpcyjnych.

zapłodnienie to kwestia poszczególnego jajka,nie da sie na podstawie kilku sztuk określić zalęgnięcia,jedynie ostra selekcja jaj pozwoli na dobre wyniki

czy masz jakieś doświadczenie w produkcji i rozmnażaniu drobiu?

marian7k    5

Dzięki za odpowiedz i wyjaśnienia. Doświadczenia w rozmnażaniu drobiu nie mam . Szukam w myślach rynku zbytu na jaja (jeszcze ich nie produkuję ). Coraz trudniej wyżyć z produkcji zboża na małym obszarze , mam budynek o powierzchni ok 150 m2 i stodołę 22x10 m i trochę myślę o kurach na jaja lęgowe , myślałem o ściółce i wybiegu .Piszesz o chowie klatkowym na jaja lęgowe to chyba trzeba zainwestować a z tym nie jest radośnie u mnie , może jak sprzedam kombajn bo mam dwa.

O kurach nie mam pojęcia na większą skalę , możesz coś podpowiedzieć czy mój pomysł ma szansę na dorobienia grosza.

Wiadomość z agroFakt.pl

FarMaster    1

150m2 to za mało mało,ciężko będzie z odbiorca takiej małej ilości

stodoła się do tego celu nie nadaje

Koszta rozpoczęcia produkcji są ogromne

linia pojenia i żywienia,wyciągi,gniazda,linia oświetlenia,ogrzewanie,zakup kur...  

Radzę Ci lepiej sie w to nie pakuj,szczególnie jeśli nie masz pojęcia o żywieniu,stymulacji światłem itp.         

Sam zajmuje sie rozmnażaniem ptaków tylko znacznie trudniejszych niż kury,i to wcale nie jest takie proste jak sie wydaje                                                                                             

marian7k    5

Dzięki za pouczenia , tak też myślałem lecz z czegoś trzeba żyć. Może coś podpowiesz?

FarMaster    1

Nie wiem jak dokładnie to wszystko u ciebie wygląda,ale przy tych warunkach to z ptactwa jedynie widział bym w tym gęsi lub kaczki lecz tez nie na jakąś wielką skalę 

Odchów w tym mniejszym budynku,a później rozdzielenie ptaków na 2 stada.tylko do tego przydał by ci się jakiś wybieg 

Stanlab    0

Witam wszystkich hodowców!

Piszę do Państwa w imieniu Firmy Stanlab. Jesteśmy Firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych min. do lekarzy weterynarii hodowców drobiu czy trzody chlewnej. W zależności od potrzeb klienta towary sprzedajemy w ilościach detalicznych jak i hurtowych. Zamówione towary dowozimy pod wyznaczony adres.

W swojej ofercie posiadamy min. kwas l-askorbinowy, salicylan sodu, surowce do dezynfekcji: woda amoniakalna, formalina, dezosan wigor, intra hydrocare (preparat do dezynfekcji linii pojenia) i inne.

Jeżeli jesteś zainteresowany nasza szczegółową ofertą zadzwoń lub napisz:

tel: 81 7100744

e-mail: dhh@stanlab.net

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się