dawdfarmer

co robicie gdy nie możeci odkręcić nakrętki

Polecane posty

zetor10045    13

Ja słyszałem że polanie coca colo pomaga na takie nakrętki tylko jeszcze nie próbowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzondir    0

Ważne jest, aby Coca-Cola była podgrzana do ok. 40C.

Wtedy WD to cienki pikuś... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nakrętka to nie problem, zawsze można uciąć itp. Gorzej jest ze śrubami wkręconymi np. w aluminiową obudowę(odpowietrzniki hamulców itp), jak się ukręci to po imprezie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

hmmm zwykle to WD jak to nie pomaga to klucz+rura... jeśli dalej nie ma efektu zbicie nakretki... w ostateczności biore boscha;d często jest nie potrzebny bo sam zrywam;d ale teraz jestem cwaniak mam Metabo pneumatyczne;d żadna śróba nie podskoczy ale sprężarke troszku większą bo poluzować nie raz trzeba...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Ja na początek smaruje wd40 lub coś podobnego i oczywiście podstawa to dobry klucz a nie jakieś badziewie (np. komplet za 10 zł), najlepiej nasadowy. Jak nie pójdzie to grzeje palnikiem (bardzo często pomaga). Dalszy etap to młotek + przecinak. Jak już wszystko zawiedzie to w ruch idzie mały bosch, chyba że nie ma dojścia; wtedy jest najgorzej. Można jeszcze spawarką dospawywać do nakrętki różne kawałki metalu ale to tylko wtedy jak nie ma dojścia pod boscha i się nakrętka obrobi. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest dobry klucz pneumatyczny, ja mam taki najtańszy coś koło 150Nm to wiele nim nie odkręce ale i tak czasem dużo pomaga. Na allegro są takie 1/2 co mają po 1300Nm - z takim sprzętem to żadna śruba niestraszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Jak mi nie idzie odkręcić nakrętki, to chwytam z mojego wszechmocnego BOSH'a a sami to dalej już wiecie

 

<_< :) :) :) :) :) :) :)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Na początek wd 40 następnie dobry klucz i często pomaga a jak nie to kątówka i po sprawie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

apropo jezeli ktos uzywa coli jako odrdzewiacza, to potem to czesc musi dobrze przemyc ropa bo cola moze zezrec ta czesc.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Na samym początku WD-40 jak niepomaga to idzie w ruch kątówka a jak niema podejścia kontówką to tzw. ruski klucz czyli młotek i przecinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja często postępuję metodą "na Piaska" - "Albo teraz i już (odkręcisz się) albo odejdź i przebacz (że przeciąłem cię diaksem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

hmm a co zrobic z zerwanymi smarowniczkami,mam ten problem ze smarowniczki maja pozrywane gwinty i jak wyciagnac teraz reszte z otworu,rozwiercic i nagwintowac??kiepska robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja robie tak że nawiercam mniejszym wiertłem od otworu (aby gwintu nie naruszyć), a później wystarczy śrubokrętem reszte wkręciś, wydłubać, itd.- zależy ja się nawierci (bo przez nawiercenie osłabiamy materiał wkręcony można z nim robic co sie chce- a smarowniczki sa z bardzo miękkiego materiału ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Używam odrdzewniacza,opukuje młotkiem,przedłużam klucz,w ostateczności odcinam.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja używam WD-40 jak to nie pomoże to boschówka ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

ja zapieczone śruby traktuję wd-40 a jeśli z jakiś powodów nakrętka została uszkodzona, np. klucz nie zazębia główki to dospawujemy śrubę na taką uszkodzoną i idzie :mellow: a jak nie to zawsze zostaje poczciwy młotek no i przecinak :lol:


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja leje płyn hamulcowy jak nie puszcza mlotek i przecinak, najlepsze narzedzie. Wiadomo że w silniku tak nie zrobie ale tam nakretki idzie odkręcic :mellow:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

ja opukuje rdze młotkiem przez klucz, jak to nie pomaga to wd-40. jak po wd sie nie odkreci to zostaje tylko "ruski klucz" :mellow: .

Jak to gościu od praktyk do mnie powiedział "bez przecinala i młota to ch** nie robota" :lol:


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Jak dam radę to rurka na klucz i nogą ;) Oczywiście do pewnych granic .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U mnie jest, że jeżeli kluczem nie idzie to wtedy rurka i dawaj, jezeli wtedy nie idzie to autogen, odpalic i bez smolenia się. Równiez nie powiem, ze nie odcinam bo jakos radzic sobie trzeba ale nie tak ze bede pchal na sile, klucz zleci i po palcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

A my oklepujemy młotkiem, potem pędzel i smarujemy starym olejem, chwile odczekamy i kręcimy.

Kto smaruje ten jedzię jak to dziadek mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj