dawdfarmer

co robicie gdy nie możeci odkręcić nakrętki

Polecane posty

jerzy    3

WD-40 albo coca-cola, odzczekać postukać młotkiem i pójdzie "nic na siłę wszysto młotkiem- mawiają elektrycy" kto wie dlaczego niech napisze taka mała zgadka czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stosuje w kolejności: 1 wodę, kilkakrotne polanie najczęściej pomaga (dobre w polowych warunkach) no i nieraz przecinak i młotek. 2 płyn hamulcowy, 3 ropa , 4. WD, 5. palnik a po podgrzaniu trzeba od razu polać wodą i schłodzić, jak nic nie pomaga to zostaje bosch :) najczęściej jednak idzie po 1 kroku woda wchodzi wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

1. WD 40

2. różne wariacje z młotkiem i innymi dziwnymi narzędziami

3.palnik i grzejemy

4 w ostateczności przecinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Najpierw WD-40 lub ropa, jak nie da rady to klucz i rurka metrowa, a jak dalej nie puszcza, pruba przyspawania nakrętki do klucza (niektóre klucze tylko do tego się nadają, normalne zużynie) długa rurka i próbuje z całej siły ( ale to żadko mi się zdarza tak robić), w ostateczności to przecinak albo szlifierka kątowa.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Zależy ale przeważnie używam odrdzewiacza a jeśli nie pomoże to przecinak i młotek:P


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie idzie siła razy gwałt i przeważnie coś pęka i nie zawsze jest to śruba :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

WD 40, ocet, pepsi, olej przepracowany; do tego mocny klucz jakaś rurka no i troche siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
WD-40 albo coca-cola, odzczekać postukać młotkiem i pójdzie "nic na siłę wszysto młotkiem- mawiają elektrycy" kto wie dlaczego niech napisze taka mała zgadka czekam.

 

Po uderzeniu młotem (drugi należy przyłożyć po przeciwnej stronie śruby) w nakrętkę odbija się od śruby. Czasami tak robię w skrajnych przypadkach. Przeważnie kluczem odkręcam (tylko nie zawsze śruba wytrzymuje :))


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a ja się nie bawie w WD-40 tylko co jest pod ręką czyli coca-cola :) A w ekstremalnych przypadkach 2m rura i na klucz :) coś musi ustąpić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U mnie zazwyczaj klucz + długa rura :) a później klucze wyglądają jak półkola xDD


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak podkowa??? to albo masz mocne śruby albo słabe klucze (albo to i to :)) Ja śrubę 12mm zwykłym kluczem zrywam :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Hehe pudzian z Ciebie andzrzej :)

jesli nie moge małpy odkręcic to :

a mesel i młotek

b szlifierka kątowa

c WD-40

d ukręcamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Wydaje mi się że"siła razy gwałt" Mikiego jest nie do przebicia(kupuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Hmm.... Nie sztuka jest urwać klucz czy tez ukręcic śrube. Sztuka jest odkręcić połączenie bez niszczenia łączników...

 

Ja stosuje wd-40, ewentualnie hydrol, jeśli to nie daje rezultatu to palnik acet-tlen nagrzewam sama nakretke i idzie az miło bez wiekszych oporów.

Z tego co ktos tutaj szybciej napisał jak polewa rozgrzane elementy woda to nie polecam tego sposobu poniewaz materiał z którego wykonano połaczenie zmienia swoją wewnętrzna strukture i sie utwardza co może doprowadzic do pękniecia lub zapieczenia połączenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
jak podkowa??? to albo masz mocne śruby albo słabe klucze (albo to i to :)) Ja śrubę 12mm zwykłym kluczem zrywam :)

To spróbuj ukręcić śrubę 8.8 albo 10.9 a nie zwykłą 5.8

A ja używam wd-40 i młotek wystarczy uderzyć w łeb śruby i nakętak idzie (a jak jest podrdzewiała i nie idzie to rurka na klucz nasadowy i napewno się ukręci :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

W warunkach polowych czasami pomaga ostukanie nakrętki młotkiem , ( z wyczuciem :) ) Przecinak to ostateczność


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
jak podkowa??? to albo masz mocne śruby albo słabe klucze (albo to i to :)) Ja śrubę 12mm zwykłym kluczem zrywam :)

 

Mieliśmy taką "serię" kluczy które przy zwykłym odkręcaniu się wyginały... ahhh te narzędzie z Auchan xDD


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności...BOSH"ówka i po sprawie :)


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Zadam głupie pytanie co to jest WD 40 ?Z góry thx za odpowiedź.

 

 

google nie gryzie :)

 

"Właściwości przywierania WD-40 do powierzchni powodują, że jest on bardzo skutecznym środkiem penetrującym, który pomaga rozluźnić zapieczone połączenia metali. Pozostałe właściwości WD-40 zapewniają właściwą pracę mechanicznych części metalowych"

 

 

A tak w skrócie:

 

psikasz(wd 40)---> czekasz ----> odkręcasz :)

 

u mnie zawsze tak robie gdy nie moge odkręcić jakiejś nakrętki gdy to nie pomaga "pukam" parę razy w nią młotkiem :)(nie raz pomaga!:D) a na końcu...szlifierka kątowa :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj