dawdfarmer

co robicie gdy nie możeci odkręcić nakrętki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

A co robicie , jak w obudowie , np. silnika , pęknie śruba przy samej obudowie ? Nie tak dawno , cały dzień robiliśmy MF255 , bo pękły szpilki , i się rozsypał cały wom . Owoce naszej pracy - naprawiony MF . Porażka roku - cztery gwintowniki , dwa wiertła i duuuuuuuuuuuuuuuużo nerwów , i oczewiście tyły w pracy przy sianie . Tamtego dnia doszłem do wniosku , że masey jest super ciągnikiem , puki się nie psuje , a jak coś zaczyna się je**ć , to tylko siąsć , i płakać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

to jest najgorsze jak się śruba zerwie i zaś niemożna jej wykręcić, czasem wystarszy śrubokrętem napunktować i wykrećić, czasem jak jakaś większa sruba to jak się da to przysawujemy kawałek prętu i jazda, ale właśnie najgorsze jest o wiercenie i gwinowanie od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A co robicie , jak w obudowie , np. silnika , pęknie śruba przy samej obudowie ? Nie tak dawno , cały dzień robiliśmy MF255 , bo pękły szpilki , i się rozsypał cały wom . Owoce naszej pracy - naprawiony MF . Porażka roku - cztery gwintowniki , dwa wiertła i duuuuuuuuuuuuuuuużo nerwów , i oczewiście tyły w pracy przy sianie . Tamtego dnia doszłem do wniosku , że masey jest super ciągnikiem , puki się nie psuje , a jak coś zaczyna się je**ć , to tylko siąsć , i płakać .

Napawuję i studzę(na przemian) pozostały element szpilki do momentu aż da się przyspawać nakrętkę. Potem coś w stylu wd lub olej na gorąco i powoli próbuję rozruszać. Do tej pory zawsze sie udawało. potem przeczyszczenie gwintu i nowa szpilka, śruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ja stosuje WD40 lub odrdzewiacze z Wekema a jak to nie skutkuje to przecinak i młotek ewentualnie slifierka kontowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ja jak wd i itp nie pomagają przy śrubach to z góry młotkiem ze 3 razy i jak nie pompoże to bardzo dobry ostry przecinak i stukanie z ukosa tak ustawiony do łba śruby żeby odkręcała się .Wiele razy tym sposobem udało się odkręcic .Niekidy palnik i podgrzewanie lub spawarką gdy brakowało łba śruby a było miejsce na nakrętkę do przyspawania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

U nas wlasnie pekla jedna sruba i nic nie dalo naspawywanie itp.Musielismy ciagnik(Ursus C-385A) na pol rozlozyc i dopiero udalo nam sie srube wyciagnoc.I przy okazji sie powymienialo uszczelki itp.Robota pare dni sie ciagla,bo mechanik lubil spozywac napoje wyskokowe :D


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mniejsze nakrętki to przecinak i poszedł, a jak większe to palnik ipodgrzewam a jak to nie pomoze to upalam:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Nie jestem mechanikiem, ale rolnikiem a to prawie to samo. Jak sie weznie za duzy klucz to sruba BACH urwana a wtedy TO- http://www.allegro.pl/item386634412_wykret...sway.html#photo

a jak walnie szpilka to TO- http://www.allegro.pl/item388742810_klucze...alne.html#photo

obie rzeczy w jednym sklepie, tania przesyłka. Klucze troche drogie ale nie do ZDARCIA!!!! i na lata wiec warto zainwestowac pare złotych. Lepszej firmy co robi klucze nie znam. Moze byc z firmy YATO troszke tańsza a jakośc podobna. A wykręcanie srub trwa chwile i nie Trzeba sie bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

ja jak są małe to dłuto+młotek albo wystarczy wziąźć dłuższy klusz :lol:

a tak ogłólnio to szlifierka lub WD


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas jak niemozna to przecinak albo palnik, ale tato ma cale komplety kluczy z jakiejs firmy ze zawsze odkreci a

jak klucz urwie to mu wymienia na nowy. ale zawsze odkreca


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja biorę i polewam płynem hamulcowym albo do ognia nagrzewam i szybko do wody i już palcami można odkręcić


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

ja to najpierw szczotą drucianą na wiertarce i WD-40 albo płyn hamulcowy jak to nie pomaga to rura jak jest miejsce to ok. 2m jak nie ma miejsca to krótsza i wtedy się śruba ukręci albo klucz pęknie jak pęknie to do akcji wkracza młot w tańcu z przecinakiem albo szlifiera kątowa i po sprawie

ale staram się zawsze dać szanse śrubce żeby se polatała ale zdarzają się uparciuchy którym jedynie młotek umie przetłumaczyć do rozumu


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Ja biorę WD-40 popsikam i śruba odkręcona, albo boscha potem wybije i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
Ja biorę WD-40 popsikam i śruba odkręcona, albo boscha potem wybije i po wszystkim.

 

robie tak samo a jak mozna to jeszcze pobije nakretke mlotkiem zeby oddala i jest

 

a co jest lepsze WD-40 czy CX-80??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Najlepszy to jest palnik acetylo-tlenowy i idzie wszystko ;) jak do czerwoności rozgrzeje, przestygnie i odkręca sie jak złoto. polecam ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
Najlepszy to jest palnik acetylo-tlenowy i idzie wszystko smile.gif jak do czerwoności rozgrzeje, przestygnie i odkręca sie jak złoto. polecam cool.gif

 

tak tylko nie kazdy ma taki palnik


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zalezy jaka sruba i od czego jak widze ze zardzewiala to WD_40, a jak nie idzie to ukrecam i juz ja mozna.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

No tak to prawda ze kazdy na palnik ;) choc ja okazyjnie ogarnąłem caly zestaw za grosze i od tamtej Sory niemam problemów z odkręcaniem, ale jesli juz nie idzie użyć gazów to stosuje odrdzewiacz firmy wurtha czy jakos tak sie pisze ;) swietnie penetruje rdze, a mam do was pytanie stosujecie smar miedźowy na śrubunki narażone na zardzewienie?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja co prawda nie mam palnika na acetylen (czy jakoś tak) ale za to palnik na gaz (z butli ,no do kuchenki) używany do smalenia świniaka. Ale wracając do tematu to raz nim podgrzewałem korki w skrzyni w mtz ,przecinakiem nie szło ,a po rozgrzaniu prawie od razu poszło kluczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja też psikam WD-40, lub polewam coca-colą i niema żeby nie poszło, no chyba ze jak wymieniam lemiesze lub zęby przy kultywatorze to wtedy kątówka i po problemie ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk86    4

1.wd 40

2. nacinam przecinakiem nakrętkę

a jak to nie pomoże to urwać albo szlifierka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

albo wd 40 jak nie to zcinam przecinakiem jak za duża sryba to nakrętke przecinam małą katóweczką i w tedy już 100 idzie a jak nie da sie przeciąć to palnik a jak zadna z tych żeczy to przecinam śrube i wstawiam nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj