Tomasz1515

MF-255 czy cieknie wam olej z silnika ?

Polecane posty

Tomasz1515    2

założyłem ten temat bo jeszcze nie widziałem mf-a 255 który nie miał by wycieków oleju z silnika, na przykład z pod pokrywy zaworów i pod silnikiem, jak jest z waszymi ferdkami, też macie wycieki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Mój kiedyś miał wyciek ale po remoncie silnika wszystko było ok.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mój miał wyciek przy lince od obrotomierza (podobno częsta przypadłośc) o dawna nie mam obortomierza a to miejsce jest zaślepione więc nie cieknie.

spod pokrywy zaworów nie cieknie jak uszczelke założyłem na silikon

 

problem jest przy pompce podającej, bo podobno po durzym przebiegu wyrabia się bolczyk popychający tą pompeczke i po nim starsznie goni olejem i jest to praktycznie już nienaprawialne.

 

ps. jak obejrzałem nowy nabytek znajomego 3512 z 96r to mój mf 10 lat starszy jest przy tym suchutki i ładniej silnik pracuje w moim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

U mnie wyciek jest tylko przy lince a poza tym to silnik suchutki.

Największy wyciek mam z przekładni kierowniczej-ale to chyba od nowości :angry:

I jeszcze się poci uszczelka pod pokrywą pompy chydraulicznej(pod siedzeniem)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

U mnie jedynie z miski olejowej ;) jest male pekniecie,z reszta bylo od nowosci, zakleilem to miejsce, jednak co jakis czas trzeba poprawiac. Jak kiedys zdejme miske olejowa to zakleje od srodka i bedzie spokoj(chyba) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak robiłem remont to składałem wszystko na Hermetyk, także jest dosyć dobrze. Trochę leci z pod pokrywy zaworów( prawdopodobnie jest lekko zgięta), był też problem ze sprężarka bo olej leciał po wale, ale po wielu próbach dało się to uszczelnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Spytam się wuja czy mu cieknie bo on ma takiego MF


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

taki sobie jeden wyciek doprowadził tarczę 2 stopnia do spalenia i dlatego 3512 jest teraz w trakcie składania... Wycieków było sporo, np. z końcówki WOM, z koła pasowego na wale(nie zlikwidowany) z rozrządu(nie zlikwidowany) i z pod sprzęgła (częściowo zlikwidowany)...

 

PS. Piszę o 3512 bo to prawie to samo co MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no dziwne ze nikt nie ma takiego problemu jak ja bo mi cieknie ale mało z pod pokrywy zaworów a z pod silnika gdzie wystaje taka jakby zawleczka to nawet dużo kapie i ojciec mówi ze ma tak od nowości bo robili to mu kilka razy na gwarancji ale i tak ciekło i mówi ze to chyba wada wyłącznie tej sztuki co my mamy a innych problemów to my z nim nie mamy tylko te cholerne wycieki oleju z silnika :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ja mam mf z 88roku i silnik jak i cały mf jest suchutki żadnych przecieków nie miałem i nie mam do tej pory a robi bardzo dużo w moim gospodarstwie wiec widzę ze wam sie jakieś trefne egzemplarze trafiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

W moim mf-fie przecieki silnika kompletnie nie występują, jedynie irytuje mnie wyciek z układu paliwowego tandetne przewody plus wypracowana pompka dają znać o sobie, sąsiad posiadający mfa również nie może narzekać na silnik jedyne miejsce gdzie wydostaje się olej to oś sprężarki i to by było na tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YOGI666    0

Ja nie dawno kupiłem MF-255 jest trochę poobijany i ma pogięty lewy błotnik, brakuje mu paru szyb, ma spory luz na kolumnie, a wygląda na suchy poz wyciekiem z rurki która doprowadza olej do sprężarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

u mnie poci się przy rurce od sprężarki po prostu sprężarka wydmuchuje śladowe ilości oleju a tak to ok


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie nie cieknie ale już u mojego brata jest tragedia tam nie cieknie tam się leje no ale jak kto dba tak ma


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U mnie w ferdku, 4 wycieki oleju, z prawej zwolnicy, mocowanie pompki paliwa (być może to ja źle uczczelniłem) minimalny wyciek powierzchowny , już minął rok po kapitalce i olej mi powoli cieknie z uszczelniacza końcowego wału korbowego (przy kole zamachowym) musze troszke dolewać po cięższych pracach polowych i rurka z prawej strony silnika co idzie do sprężarki to też wyciek powierzchowny.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu [ 89r] dwa razy wymieniałem uszczelniacz na sprężarce i troche zaczyna mi sie pocić z przodu przy kole pasowym a poza tym żadnych wycieków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja jak miałem ferdka to pociła się uszczelka pod pokrywą pompy hydraulicznej i z pokrywy skrzyni ,a ze zwolnicy lewej ciekł olej ,a silnik po remoncie nie ciekł a czy przed to nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas teraz jak na swoje lata zaczęły z wom-u często leje ale tego nawet nie naprawiamy wycieki są czasowe raz tak raz nie a tak ogólnie silnik jest suchy i inne podzespoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mój to jest cały zarzygany, ale tylko silnik 85r. i 12 tys mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

u Mnie Mf 255 ma 20 lat i nigdy nie było problemów z wyciekami :)

zawsze jest suchutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

uszczelniał ktoś może wyciek przy lince od obrotomierza ? co tam wymienić żeby się nie lało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy w waszych też cieknie spod pompeczki podającej paliwo, podobnoi w wysłużonych egzęplażach nie do naprawienai t aprzypadłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0
uszczelniał ktoś może wyciek przy lince od obrotomierza ? co tam wymienić żeby się nie lało :P

 

 

Odkręcasz dekielek który trzyma się na 3 śrubach, jest tam w środku symering który musisz wymienic. Jak jest delikatny rowek na wałku rozrządu to możesz skrócic troszkę sprężynkę w symeringu. Dekielek na sylikon, dokręcasz i ma nic nie cieknąc.

Ja po remoncie silnika tak zrobiłem i na razie jest suchutko (ok. 100 mth).

 

 

Ferdek07 u mnie nigdy nie ciekło z pod tej pompki. Obczyśc dobrze płaszczyzny styku, wystukaj sobie uszczelke z cienkiej tekturki i silikon i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Potrzebuje ustawić pompę wtryskową w MF690 1983r. Odebrałem pompę i wtryski od fachowca. Chcę ustawić prawidłowo pompę wtryskową ale nie mam pewności czy dobrze się do tego zabieram. Zaraz po świętach chce to zrobić. 
      Od początku. Kręcę kołem zamachowym, pojawiają mi się dwa znaki jeden po drugim, wnioskuję że to moment wtrysku, dalej kręcę mam jedną kreskę podejrzewam GMP 1 tłoka. Cofam do tych pierwszych dwóch znaków ale nie wiem na który ustawić. Bo jak ustawiam na drugim to w pompie nie mogę ustawić znaku C na koniec segera. Pompa była u dobrego fachowca. Może ja na zły znak ustawiam. Proszę o poradę czy ustawiać na tym pierwszym z tych dwóch czy na dym drugim z tych dwóch. Będę wdzięczny za podpowiedź jak ustawić koło zamachowe żeby potem ustawić pompę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj