22krystianek22

Owijarka Tosia

Polecane posty

Siemka. Moglibyście mi coś powiedzieć na temat tej owijarki ?  Podoba mi sie jej kontrukcja i cena jest atrakcyjna tylko nie mogłem znaleźć żadnych opinie o niej. Piszcie co o niej wiecie i czy jest warta swojej ceny.  Jeśli polecacie jakieś inne owijarki to podeślijcie jakieś linki.  

Chodzi o tą Tosie http://otomoto.pl/oferta/owijarki-do-bel-owijarka-tosia-stawiacz-bel-kolyska-ID6y5mNx.html

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mi także podobała się z wyglądu, choć będę przerabiał ją na samozaładowczą. Solidne wykonanie i malowanie. Posiada licznik bel oraz co najważniejsze nóż do cięcia i przy odpowiednim rozładunku i załadunku bel nie ma potrzeby ręcznej obsługi, gdyż jest w stanie działać jako bezobsługowa. Stawiacza nie mam, gdyż jest mi nie potrzebny. Z owijarką otrzymujemy także kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi oraz katalog części.

Reasumując:

- bezobsługowa (bez ręcznego obcinania i zakładania folii)

- solidne wykonana

- wydłużona żywotność mechanizmów napędowych (łagodny rozruch i zatrzymanie)

- uniwersalna (folia 500 lub 750) regulacja podajnika folii nawet dla bel o średnicy 170cm

- konkurencyjna cena

- atrakcyjny wygląd


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą owijarkę od miesiąca pracuje się nią dobrze, co do wykonania też nie mam większych zastrzeżeń np: na dźwigni odbezpieczającej wyładunek była tak ostra krawędź, że rozciełem  dłoń także mocowanie masztu na który zakłada się folie wydaje mi się mało stabilne i  jakość malowania mogła by być lepsza. Ale mimo to uważam, że stosunek jakość/cena jest nadal korzystna.  


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem o owijarce ale wybrałem Tosię strumyk jak sądzicie to dobry wybór?Cena jest dobra i producent w naszym województwie Solec-Zdrój powiedzieli  mi za tą owijarką 4400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Mogę powiedzieć że na małe areały sprawdza się jak najbardziej, u mnie przepracowała sezon i owinęła 130 bel. Jak dotąd działa chociaż kilka rzeczy poprawię gdy minie okres gwarancji bo są zbyt delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer001    0

Tosia troche przereklamowana no i cena duza widziałem u sasiada podajnik foli delikatny na bebnach dospawane kątowniki a jak wyjmiesz zaslepke z profila to cienkie jak papier

ja kupiłem przed sezonem owijarke stalbet  bebny wzmocnione tłoczone  malowanie proszkowe rama i bieznia gruba zrobiłem w tym sezonku 180 bel jak narazie u mnie i szwagra jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tosia warta jest swojej ceny. Robię nią rocznie niewiele ponad 600 balotów sianokiszonki i działa bez zarzutu, choć fakt blacha w wieżyczce podtrzymująca dolki dociskowe mocowania folii za słaba.

 

Stalbet widziałem u sąsiada: bębny wzmacniane a wyginają się, malowana proszkowo a rdzewieje, jakby stała na dworze ze 20 lat - dałem sobie spokój z tym wynalazkiem.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alaCapone jesteś pewnie spredawcą w zakładzie strumyka tosi tak reklamujesz ze szczególłami  te ich owijarki powiem tak kupiłem w tamtym roku jednoczesnie z kumplem w składnicy owijarke ja marcopolo za 4500 on waszą tosię za 4800 moja chodzi bez zarzutu jemu juz na początku zgiął si e bęben i jak zaczął reklamować to powiedzieliscie ze to jego wina i chłopak musiał sobie radzić sam a w tym sezonie wyrobiła się rolka podajnika i ma taki luz  ze sie zatrzymuje i zle podaje folie no i jeszcze ta rdza co wychodzi z pod tych naspawanych katowników na walcach masakra  a mówłem mu kup to co ja farmer 001 ma racje ze te wasze sa przereklamowane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek2000    0

`


`ja  5 lat temu kupiłem agregat uprawowy hydrauliczny 5,6m od stalbetu i do dzis chodzi jak nalezy i myslałem ze zęby szybko popękają ale w sumie do dzis tylko 8 wyskoczyło ale one są z bagry więc trzymają niezle mam ciezką glebe  a owijarkę mam z sipmy spokój na wieki ale wydatek  tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

koledzy odswieze temat. mom juz drugi rok toske i mam taki problem ze nieraz przy zrzucaniu beli przecina mi folie myslalem ze folia wciska sie w szczeline miedzy bebnem a ta naspawana winklowka ale nalozylem tam sylikon teraz robilem 90 rolek i tez mi przecielo 4szt. co robie nie tak? moze za szybko przewracam? moze za wolno? czekam na wasze opinie z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik5253    0
Dnia 21.05.2017 o 16:30, viperwlkp napisał:

koledzy odswieze temat. mom juz drugi rok toske i mam taki problem ze nieraz przy zrzucaniu beli przecina mi folie myslalem ze folia wciska sie w szczeline miedzy bebnem a ta naspawana winklowka ale nalozylem tam sylikon teraz robilem 90 rolek i tez mi przecielo 4szt. co robie nie tak? moze za szybko przewracam? moze za wolno? czekam na wasze opinie z gory dzieki

U mnie też czasami folia na beli pęknie przy rozładunku co może być powodem?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj