Piters182

Stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piters182    29

Witam posiadam 98 SL heder 3.90m i pytanie czy konieczny jest stół do rzepaku, czy może obyć się bez stołu koszenie rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Da się kośić nawet ten co sypie 4t i więcej, ważne by nie był za wysoki, wiadomo że bez stołu kośi się gorzej i straty są wieksze ale do przeżycia,


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29
Napisano (edytowany)

Doszły mnie takie słuchy że w Claasie jest tak heder skonstruowany że może się obyć bez stołu, porównując do Bizona, NH, JD. Tylko nie wiem czy to jest prawdą. 

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Heder rzeczywiście jest dużo lepiej skonstruowany, nie zmienia to jednak faktu, że kosi się upierdliwie i jak masz kilka ha rzepaku to ok, ale spróbuj tak młócić kilkanaście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

mlocilem i bez stolu i ze stolem.

i powiem tak da sie (ale nie daj Boze rzepak bedzie nierowny ,miejscami stojacy a miejscami lezacy, albo jak poxno pryskales na platek i drogi sa polamane- co sie nawkurzasz, nacofasz i nazapychasz, to twoje)

 

jednak, mimo tego, ze sie da, to nie ma to absolutnie zadnego sensu ekonomicznego.

Z moich szacunkow wynika, ze bez stolu gubi sie przynajmniej ze 200-250kg  na hektarze.

Przemnoz sobie to przez liczbe hektarow rzepaku jaka planujesz kosic, szacunkowa ilosc lat, jaka bedziesz pracowal tym kombajnem i porownaj do ceny stolu.

Od razu sie do niego przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozi20    0

a jaki stół polecacie do Bizona rekord? Jakie w ogóle są rodzaje stołów, bo słyszałem, że "najazdowy" jest najwygodniejszy, ale czym on się różni od innych i w jaki sposób u sprzedawcy wywnioskować, że akurat ten to ten. Proszę o przybliżenie tematu. Widzę na różnych stronach, że cena waha się  granicach 3-5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj