bartek2620

Kosa spalinowa do lucerny ?

Polecane posty

bartek2620    1

Witam drodzy forumowicze mam pytanie odnośnie kosy spalinowej czy szłoby nią kosić lucerne ? Nie chodzi o jej posiekanie tylko kosić tak jak zwykłą kosą ręczną, aby nadawała się do skarmiania- codzienne koszenie ręczne mnie powoli wykańcza :) Dzieki z góry :)

• Like 1

stg    21

bez najmniejszego problemu da radę, pójdzie jeszcze lepiej niż trawę. Jak nie raz kosiłem kosa nieużytki(przy drodze) i szło bardzo dobrze. Znajomy jak bydło hodował to młodemu bydłu też kosą spalinową kosił(trawę). Lucerny kosą nie kosiłem, ale pójdzie bardzo dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mati100
      witam gdzie kupię nowy ekran boczny do zgrabiarki ? najlepiej z napisem fella. nigdzie w necie nie mogę znaleźć
    • Przez panmino
      Czołem,
      planuję kupić kosiarkę i trafia się Pronar PDT 260 z 2014 roku z przebiegiem około 500 ha. Jakie są słabe punkty tych kosiarek, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak Wam się te kosiarki sprawują? Mam już jedną  kosiarkę dyskową na centralnym zawiasie, więc znam zalety tego rozwiązania, chodzi konkretnie o ten model. Pozdrawiam. 
    • Przez panmino
      Czołem, przymierzam się do kupna używanego przetrząsacza bo mój 6,5 m jest jakiś metr za wąski do mojego zestawu kosiarek. Jakie znacie przetrząsacze około 7,5 metrowe ale żeby miały już 8 karuzel a nie 6?
    • Przez ursus993
      Witam na forum znalazlem nawet podobny temat ale moim zdaniem jest dosyć przestarzały bo pierwsze wpisy sa sprzed 12 lat. Administracja może usunąć jak bedzie problem
      A wiec pytanie tak jak w tytule jaka marka portfel mówi bierz samasza albo pronara oszczędzisz. Z tych dwóch to bardziej przemawia samasz ale boję się że po sezonie wszystko sie połamie bo z moją obecną kosiarką to męka nie praca. Znajomi mają maszyny samasza to zdania są podzielone. Podobno te nowe to nawet solidne. Ale rozum mówi bierz zachodnie takie jak pottinger claas krone nawet kverneland itp. To Ci bedzie działać do śmierci ale cena jest duża za maszyny pottingera kupił bym dwie polskie. Można powiedzieć jedna by robiła a druga była by dawcą części.Chcę zmodernizować park maszynowy na nowy sezon maszyny które bym potrzebował to kosiarka 3m zgrabiarka dwukaruzelowa około 8 m przetrząsacz cos około 6,5 m owijarka samozaładowcza ale tu chyba bedzie euromilk. Posiadam 45 ha traw czyli rocznie maszyny będą pracowały na areale o powierzchni ok 135 ha. Budżet z jednej strony jak najmniejszy a z drugiej nie bardzo. Czekam na wyczerpujące opinie o różnych markach wady i zalety itp. 
    • Przez panmino
      Mam kosiarkę czołową dyskową Kuhn gmd702f, gdzie napęd wewnętrzny jest realizowany za pomocą wałka i sprzęgła ze śrubą ścinaną. Na nierównych łąkach śruba jest ścinana często i jest to irytujące. 
      Chciałbym podmienić obecne sprzęgło na cierne lub zapadkowe. Opcjonalnie było montowane sprzęgło cierne Walterscheid o sile działania 900 Nn. Niestety kosztuje ono 1/3 wartości kosiarki, więc go nie kupię.
      Czy mogę założyć zapadkowe? To oryginalne to K92 lub FK96L. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj