PronarekP5

Bankrut ????

Polecane posty

PronarekP5    67

Kto za to odpowiada ?

skąd mają wszyscy ci rolnicy brać piwniądze na dokładanie??

czy minister rolnictwa to taka d*pa ?jak i premier -boją sie nawet do rolników wyjść ;)

kiedy to sie zmieni ??

kiedy nadejdzie czas opłacalności produkcji trzody chlewnej?

co to za cena 1zł. poniżej kosztów produkcji ?

 

ktoś wie kiedy sie to skączy ?

jak myślicie??

 

pozdro PronarekP5


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja wiem kiedy to się skończy,a mianowicie w tedy gdy ilość trzody spadnie a spożycie wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
ja wiem kiedy to się skończy,a mianowicie w tedy gdy ilość trzody spadnie a spożycie wzrośnie

No jeśli świń zacznie brakować to cena na pewno pójdzie do góry ale znowu jak bedzie większa to dużo osób zacznie chodzowć i znowu staniją i co roku to jest tak w kółko raz droższe raz tańsze


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Niedługo zrobi sie nam świński dołek głębszy niż Rów Mariański, wtedy może będzie lepsza cena. Pozostaje tylko czekać aż ruskie zniosą embargo.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

taa i bedą importowac zamiast od swoich brać...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
No jeśli świń zacznie brakować to cena na pewno pójdzie do góry ale znowu jak bedzie większa to dużo osób zacznie chodzowć i znowu staniją i co roku to jest tak w kółko raz droższe raz tańsze

więc może żeby zapobiec takim wahaniom można by wprowadzić ograniczenia w produkcji coś w stylu kwot mlecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak sprowadzamy mięso z zagranicy to to sie nigdy nie skończy i chlewnie pójdą do muzeów żeby pokazać ludziom jak sie dawniej u nas produkowało świnie. A obok będzie pokazany wielki tir i będą mówić a teraz tak sie hoduje świnie ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ale to jest bez sensu nie dbają o swoich rolników tylko sprowadzają z zagranicy a nasze stoi. Tam kupią taniej i lepiej im się opłaca a że rolnik nie ma za co żyć to ich to nie opchodzi.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no niestety jesteśmy w UE i obowiązuje wolny rynek i rząd zabardzo nic nie może zrobić aby ceny były wyższe. może wprowadzenie dopłat do produkcji by trochę pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
no niestety jesteśmy w UE i obowiązuje wolny rynek i rząd zabardzo nic nie może zrobić aby ceny były wyższe. może wprowadzenie dopłat do produkcji by trochę pomogło

Mogli by wprowadzić dopłaty do produkcji albo zakazać przywozić mięsa do polski z innych krojów(ale to jest nie możliwe) ;)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

więc ograniczenie produkcji tylko zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

lub zablokować import z dani itp. bo ponoć coś (może źle słyszałem) 700tyś. ton mięsa wieprzowego w ubiegłym roku zostało z dani przywiezione ;)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie można zablokować importu z Danii bo to UE jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ale można próbować wysyłać masze mięso na ex port, a nie zajmować sie jakimiś tarczami i innymi pierdołami. Co do importu z Danii to powiem tyle że duńscy rolnicy dostają dodatkowe dotacje to towarów które idą na ex sport, a to że mają niskie koszty produkcji to że są bardzo konkurencyjni w tej dziedzinie. Np: u nas średni rolnik ma 10 macior a w Danii 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sądzę, że świnie w Polsce już raczej tak dobrze to niewypalą..... jakby był export, to byśmy mieli się z czego cieszyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

mi sie wydaje ze ci z zachodu chca u nas zrobic skansen, dazac do likwidacji gospodarki. Zobaczcie co sie dzieje z cukrowniami, daja jakies tam pieniadze za ich zamkniecie, tyle ze ze jak teaz cukier mamy po 2.50 zł/kg to ja sie skocza zapasy i nie bedzie produkcji w kraju ciekawe po ile kaza nam placic za ten sprowadzany?? Tak samo jest z zywcem. Co prawda moje godpodarstwo specjalizuje sie w produkcji mleka, ale wielu sasiadow zajmuje sie hodowla trzody i ledwo wiaza koniec z koncem.

Kazdy z tych ministrow zaraz po otrzymaniu stolka zapomina o wszystkim, wazne tylko ze bierze kase to skandal !!! ciekawe ze na nic nie ma pieniedzy a sobie na wyplaty i premie nigdy im nie brakuje


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mi sie wydaje ze ci z zachodu chca u nas zrobic skansen, dazac do likwidacji gospodarki.

Dobrze Ci sie wydaje, nawet dają pieniądze żeby zrezygnować z produkcji na rzecz jakichś pierduł. Mieszkam na Polesiu, kiedyś dawno temu były tu tylko lasy i bagna, ludzie zaczeli wycinać drzewa, porobili melioracje i zajeli sie rolnictwem. A teraz te oszołomy chcą to przywrócić do poprzedniego stanu, wykurzyć stąd te rolnictwo promując zalesianie, agroturystyke, itp. badziewie, a z drugiej strony starając sie maksymalnie dokopać rolnikom, co w efekcie końcowym ewoluuje w taki skansen jak był kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

No tzw. świński dołek będzie w Polsce już niedługo patrząc jak coraz więcej rolników wyprzedaje świnie i odchodzi od produkcji, wtedy ceny przez jakiś krótki okres będą rosnąć ( sklepy mięsne będą miały powód aby podnieść i tak wysokie w porównaniu do ceny jaką dostaje rolnik ceny w sklepach ) ale już za chwile znowu napłynie do nas mięso z zachodu i tak koło sie zamyka.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Dobrze Ci sie wydaje, nawet dają pieniądze żeby zrezygnować z produkcji na rzecz jakichś pierduł. Mieszkam na Polesiu, kiedyś dawno temu były tu tylko lasy i bagna, ludzie zaczeli wycinać drzewa, porobili melioracje i zajeli sie rolnictwem. A teraz te oszołomy chcą to przywrócić do poprzedniego stanu, wykurzyć stąd te rolnictwo promując zalesianie, agroturystyke, itp. badziewie, a z drugiej strony starając sie maksymalnie dokopać rolnikom, co w efekcie końcowym ewoluuje w taki skansen jak był kiedyś...

ale jakby nikt nie brał tych pieniędzy to co by im zrobili. ludzie z własnej woli biorą kasę i rezygnują z produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

ale jak nawet nie wzieliby tych pieniedzy to jak zlikwiduja taka dajmy na to cukrownie to gdzie buraki sprzedasz?

 

Najbardziej tego roku denerwowało mnie ciagle napominanie w TV ze zboze jest takie drogie ze mozna bylo na nim naprawde dobrze zarobic. Fakt bylo drogie tylko ciekawe dlaczego nikt nie bierze pod uwage np. ceny paliwa i nawozow ktore zdrozaly prawie o 100%.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale jakby nikt nie brał tych pieniędzy to co by im zrobili. ludzie z własnej woli biorą kasę i rezygnują z produkcji

I na tym właśnie polega cały mechanizm. Tylko tu nie ma czegoś takiego jak "własna wola", wszystkimi rządzi koniunktura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale jeżeli ktoś naprawdę chce gospodarzyć to tej kasy nie weźmie i będzie dalej gospodarzył. nam też proponowano zrezygnować z produkcji ale nie skorzystaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak długo wytrzymasz wytwarzając coś za co płacą poniżej kosztów produkcji? Co potem? Pytam tak przykładowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

już dawno tego nie wytrzymaliśmy i już od ponad 6 lat świnki na żywo nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj