Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tespis17    23

Witam.

Mam Zetor 6-cylindrowego z zapalaniem 12/24V. Bardzo mnie irytuję ta instalacja, ciągle mi wyskakują jakieś problemy. Chciałbym przerobić na samo 12V lub na samo 24V.  Rozrusznik mam szybkoobrotowy. Na 24V myślę że byłoby się trzeba dużo narobić (zmiana alternatora, żarówek, nie mówiąc o przyczepach)

 

Teraz tak. Myślę  o jednym dużym akumulator. Wywalić tą puszkę 12/24 (albo zrobić ją bezużyteczną.) Tylko nie wiem jak z rozrusznikiem.Czy da radę wymienić automat. i wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

12V będzie miał ciężko odpalić w zimę w zetorze nie wiem czy to dobry pomysł


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3
Napisano (edytowany)

Wujek w 1614 wstawił rozrusznik szybkoobrotowy magnetrona 12v odłaczył ta kostke pod siedzeniem wstawił alternator od omegi 90A i śmiga aż miło.

 

 

Wiesz w ogóle co to jest magnetron? Chyba nie, bo nie ma on nic wspólnego z ciągnikiem.

 

I już zarobiłeś 2 punkty. Jeden za poprawianie posta po moderatorze a drugi za używanie czerwonego koloru.

 

 

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

po pierwsze to masz tylko sam rozruch na 24v a instalacja jest na 12.... 

 

Jesli masz ten oryginalny duży rozrusznik, to raczej na 12 v nie da rady , musiałbys wymienic rozrusznik...

 

Puszka jest nie potrzebna jesli przerabiasz na 12 V

 

I jak przerobisz na 12 V to zapomnij , że na jednym aku bedzie ci palił w zime...  musisz zostawić 2 aku i podłączyc je + do + ,a - do - i bedzie kręcił bez problemów... o czywiście mówimy tutaj o dwóch dobrych aku, a nie jedne 10 letni a drugi nowy... bo w takiej sytuacji o dobrym rozruchu możesz zaponiec...

 

miałem w 1224 rozruch na 12 i nie narzekałem...

 

a jakie masz problemy z instalacja..??  może to błahostka ???   a ty chcesz już tysiące wywalać...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najprościej będzie naprawić instalację, zamiast przerabiać wszystko. To jest prosty i niezawodny układ, a problemy wynikają tylko i wyłącznie z braku wiedzy użytkownika na temat jego obsługi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Z tego co mówi to ma szybko obrotowy rozrusznik a jak podłączysz na 12V to będziesz miał słabszy rozrusznik o połowe.Niech mnie kto poprawi jak źle rozumuje.Jak chcesz przerabiać to rozrusznik i alternator musisz wymienić a akumulator jedn 120do180Ah myślę że spokojnie wystarczy.
Za ten alternator to sorry zapędziłem sie przeciesz jest 12V .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Najprościej będzie naprawić instalację, zamiast przerabiać wszystko. To jest prosty i niezawodny układ, a problemy wynikają tylko i wyłącznie z braku wiedzy użytkownika na temat jego obsługi.

 

Święte słowa.

 

Mam układ 12/24 i już działa z 20 lat bezawaryjnie, inni w tym czasie wymienili już po kilka przełączników i jak mieli problemy tak nadal mają (raz na rok zajrzeć do styków i cała filozofia dbania o włącznik).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Napisałem  w temacie że mam rozrusznik szybkoobrotowy 24V numer katalogowy 0086350913-starter motor. Znalazłem przyczynę chyba najczęstsza w tego typu rozrusznikach automat do wymiany. Jestem zdania że tym mniej kabli i prostszy układ tym lepiej dla maszyny. 

Mam grzałkę w zetorze , płynem zalanym i zimą rzadko zapalam.

 

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie i dlatego je powtórzę. 

 

Czy jak wymienię automat w rozruszniku szybkoobrotowym z 24V na 12V i podłącze na 12V to będzie rozrusznik kręcił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Będzie kręcił ale będzie o połowę mocy mniej może nie wystarczyć na odpalenie, możesz go teraz spróbować na 12V może automat zadziala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy jak wymienię automat w rozruszniku szybkoobrotowym z 24V na 12V i podłącze na 12V to będzie rozrusznik kręcił???

Nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj