lukasz19161

Poszukuję Nawigacji Rolniczej

Polecane posty

lukasz19161    0
Napisano (edytowany)

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, nie mając zbyt wiele wspólnego z rolnictem. Mam do was wszystkich pytanie, a raczej prośbę o pomoc. Mój Wujek poprosił mnie abym pomógł mu znalezc nawigacje rolniczą. Posiada on około 230 hektarów ziemi i szukał czegoś co pomoże mu między innymi w opryskiwaniu ziemi. Przez przypadek natrafiliśmy sie na artykuł o nawigacjach rolniczych z tym, że jesteśmy kompletnie zieloni w tym temacie. W tym momencie następuje moja prośba, czy bylibyście w stanie mi doradzic co najlepiej kupic i w jakims stopniu wytłumaczyc jak to działa i czy w ogóle warto się czymś takim zainteresować ??

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Edytowano przez lukasz19161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

oglądnij to

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-do-nawozenia/test-gps-switch-w-rozsiewaczu-amazone-za-ts-profis-hydro,33.html


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

jeśli nawigacja do jazdy równoległej tzn samo prowadząca to. Tylko AGleader. polega to na tym ze kupuje się antenę cały układ elektroniczny i zawory sterujące układem skrętnym ciągnika. jeśli byś potrzebował jakiś danych albo zdj czy filmów to pisz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19161    0
Napisano (edytowany)

A czemu tylko AGleader ?? To jest aktualnie najlepsza na rynku nawigacja ?? i mogłbyś właśnie coś więcej o niej opisać bo kompletnie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa :)

 

damian83

 

oglądnij to

http://www.agropolsk...s-hydro,33.html

 

A Ty korzystasz z tej nawigacji ??

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowano przez lukasz19161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

oglądnij to

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-do-nawozenia/test-gps-switch-w-rozsiewaczu-amazone-za-ts-profis-hydro,33.html

 

Korzystam i polecam.

 

Wracając do wujka i GPS. Zależy do czego chce go wykorzystywać i jaki sprzęt już posiada (rozsiewacz, opryskiwacz). O ile opryskiwacz zmodernizować tak aby GPS sterował sekcjami to nie problem- bo jakieś 20 tys zł ( w przypadku opryskiwaczy sterowanych komputerami TeeJet czy Muller Elektronik) o tyle z rozsiewaczem wiązać siębędzie jego wymiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Jakiś czas temu też szukałem nawigacji dla znajomego.

Wybór padł na firmę Teejet a dokładnie na model Matrix Pro 570GS + mocniejsza antena i kamera.

Zestaw działa po prostu super. Wykonanie też na najwyższym poziomie. Widać po prostu za co się płaci.

Jest możliwość podłączenia się do komputera w opryskiwaczu żeby aktywnie sterować wszystkimi dyszami co przetestujemy pewnie jeszcze w tym roku.

Można podłączyć nawet 8 kamer, ale to raczej ciekawostka.

Dużym plusem jest bardzo łatwa obsługa urządzenia o czym przekonałem się już wcześniej na targach.

Jest jeszcze model 840GS z większym wyświetlaczem ale budżetu nam nie starczyło  :(

 


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19161    0

A jaki budżet potrzebuję na nawigacje Teejet ?? i ogólnie czego potrzebuje do korzystania z takiej nawigacji , bo kolega wyżej wspominał o jakieś modernizacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Jeżeli opryskiwacz jest w miare nowoczesny ze swoją centralką to zapytaj się czy nawigacja będzie z nim współpracowała. Teejet obsługuje sporo opryskiwaczy.

Żeby wszystkie sekcje były obsługiwane przez nawigacje będzie trzeba dokupić tzn Boom pilot.  Ale wtedy zaczyna się bajka. Sekcje są odłączane tam gdzie już pryskałeś itd :) Przydaje się zwłaszcza na obrzeżach pola.


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj