Skocz do zawartości
eurasty

słaba nieśność kur

Polecane posty

eurasty    0

Witam, ponad miesiąc temu kupiłem 100 kur niosek, 20 tygodniowych. Na poczatku było słabo ok 30 jaj, potem 60 a teraz spadło do 20. Co robie nie tak? Kury maja cały czas dostep do wody. Są koguty, Pasza z pszenicy,kukurydzy i granulowana oraz zielnonka.

maroon88    0

A system utrzymania jaki? Wychodzą na zewnątrz? Może niosą się w innych miejscach?

eurasty    0

Tak maja wolny wybieg, ale sprawdzałem jajek nigdzie indziej nie niosą

Wiadomość z agroFakt.pl

maroon88    0

Muszą gdzieś indziej nieść - jak chcesz się upewnić na 100 procent to nie wypuszczaj ich z kurnika dzień lub dwa i zobaczysz ile jajek będzie  - tylko musza mieć dostęp do światła choć trochę jak je zamkniesz

Stanlab    0

Witam wszystkich hodowców!

Piszę do Państwa w imieniu Firmy Stanlab. Jesteśmy Firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych min. do lekarzy weterynarii hodowców drobiu czy trzody chlewnej. W zależności od potrzeb klienta towary sprzedajemy w ilościach detalicznych jak i hurtowych. Zamówione towary dowozimy pod wyznaczony adres.

W swojej ofercie posiadamy min. kwas l-askorbinowy, salicylan sodu, surowce do dezynfekcji: woda amoniakalna, formalina, dezosan wigor, intra hydrocare (preparat do dezynfekcji linii pojenia) i inne.

Jeżeli jesteś zainteresowany nasza szczegółową ofertą zadzwoń lub napisz:

tel: 81 7100744

e-mail: dhh@stanlab.net

scarlet    0

U mnie była kiedyś kura, która dziobała jajka zaraz po zniesieniu. Może u Ciebie też są takie, które dziobią.

Dawid-Zetor    1

Kolegą miałem to samo.Posiadam 30 kur i jednego koguta.Na dzień miałem gdzieś  ok.1-3 jaj. :(

I też mają wybieg dość duży.

Dwa tygodnie temu obieliłem cały kurnik.

Kupiłem witaminy które dodaje się do paszy i po 5 dniach problem znikł.

Teraz mam gdzieś średnio 12-15 jaj. :)

Edytowano przez Dawid-Zetor

rafal6930    14

Kolegą miałem to samo.Posiadam 30 kur i jednego koguta.Na dzień miałem gdzieś ok.1-3 jaj. :(

I też mają wybieg dość duży.

Dwa tygodnie temu obieliłem cały kurnik.

Kupiłem witaminy które dodaje się do paszy i po 5 dniach problem znikł.

Teraz mam gdzieś średnio 12-15 jaj. :)

Jakie to witaminy i czy nadal kury maja dobra nieśność? Bardzo szybko dały dobry efekt.

szczypka    58

nie 14 a16 godzin światła na dobę proponowałbym do śruty dokupić premix śłonecznik soję i olej sojowy albo słonecznikowy oraz odrobaczyć to stado lewamizolem

Dawid-Zetor    1

Ja stosowałem witaminy Dolmix D.I na prawdę pomogło.

Po 3 dniach było widać efekty.

Teraz trochę słabiej mi noszą gdzieś 6-8 jaj.

Ale myślę że się to poprawi. :)

Edytowano przez Dawid-Zetor

rafal6930    14

Ja mam coś ponad 150 sztuk tegorocznych i tak samo zaczynały nieść coraz więcej a później siadło i było 20 jaj na dzień :/ Wydaje mi się, że podczas tych upałów i zmian temperatur, że raz gorąco a na drugi dzień zimno i wiatr. Pochorowały się i jajek nie było a mi nerwy psuło, bo jaja potrzebne. Faktem jest, że mam słabo przystosowany kurnik i muszę popracować nad nim. Słaba wentylacja jest i podczas upałów sauna w środku niestety. Jak Wy sobie z tym radzicie?

I czy te witaminki do wody dajecie ciągle, czy to co jakiś czas tylko? (np. co drugi dzień)

Edytowano przez rafal6930

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się