mateusz1122

owijarka tanco pasek slizga pomocy

Polecane posty

mateusz1122    15
Napisano (edytowany)

Witam posiadam owijarke tanco autowrap i mam taki problem gdy poloze balota 120x150 sianokiszonki to nie obruci stolu i przeskakuje na zabkach albo slizga pasek moze jest ktos taki kto juz to przerabial bo zalezy mi na tym a sezun juz sie zaczyna nie wiedzialem ze beda z tym takie problemy nizej link do zdjecia jak to wyglada

Ewentualnie gdzie mozna dobrac zebatki i lancuchy bo nic nie moge wymyslec

pozdrawiam

post-37039-0-19064800-1431868526_thumb.jpg

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzałeś,czy obciążony stół obraca się bez zacięć? Tymczasowo możesz używać spray likwidujący poślizg pasków klinowych. Tam nie ma żadnej regulacji naciągu? Moż pasek już się zużył a dokładnie jego krawędzie i nie ma odpowiedniego tarcia. Pasek zamiast opierać się krawędziami dotyka wewnętrzną częścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

pasek bardzo mocno naciagnolem ale i tak jak z ojciec przytrzymamy stol to albo przeskoczy albo scizgnie chyba ze bym odwrucil pasek w druga strone bo zabki sie scieraja z jednej strony bo ten stol tylko w jedna strone pracuje a przelozyl bym w druga. ale na pasku nie widac zeby byl wytarty nawet sa numery wiec nie jest az taki stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tel.kiepsko widać. To jest pasek klinowy ząbkowany czy pas zębaty. Numery się nie zetrą, bo są na grzbiecie. Jeślu jest klinowy to zużywają się boczne krawędzie te skośne. Na kole napedowym są tylko ząbki czy i dużym. Przeskakuje na małym czy ślizga się na dużym? Łożyska na osi stołu są ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15
Napisano (edytowany)

stol jak sciagnolem pasek to w rekach swobodnie obkrece pasek jest z zabkami taki jak w linku przykladowy zabki sa tylko na kole napedowym na tym duzym juz nie ma i wlasnie tam slizga a czasem przeskoczy na kole napedowym kolega mi doradzil zebym z drugiej strony dorobil jeszcze jeden napinacz zeby obiolo bardziej kolo napedowe.

najgorsze jest to ze pasek prawie 500zl

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Dodatkowy napinacz coś pomoże, ale opasanie dużego koła nic nie da. Na małym jakaś poprawa będzie, ale to chyba pasek już zużyty. Sprawdź czy pasek nie opiera się o rowek. Jak będzie się opierać to boki już nie będą ciągnąć a to one przenoszą moment obrotowy.

 

Stół kręci się lekko, ale pusty? Sprawdzałeś jak pisałem z obciążeniem czyli belą? Może łożyska na głównej osi się zużyły i jak dostaną obciążenie to zaczynają pracować te pomocnicze po bokach tworząc opór. Dziwne, że ślizga się nawet na dużym. Szukałeś jakiegoś zamiennika czy pytałeś o oryginał? Jak na taką owijarkę prawie 500 zł da się przeżyć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

problem ogarnolem stol sie kreci ale znow bela nie obraca sie to znaczy obruci sie kawalek i wraca spowrotem i folie lepi w jednym miejscu caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak naprawiłeś? Co dokładniej masz na myśli pisząc, że obróci się i wraca. Bela nie chce obracać się na pasach czy coś innego? To trochę dziwne, bo pasy na owijarce są lepsze niż na zwykłej bez. Pas dopasowuje się i owinie nawet nieforemną belę. Jak jest przekazywany napęd z obracającego się stołu na walce( tak samo jak w zwykłych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

bela przekreca sie tylko w jednym momencie i to bardzo malo sa trybki z jednej strony i zebatka ktora zawsze w tym samym miejscu natrafia na te trybki i przewija ale nie wychodzi to dzis sproboje naciagnac pas i dorobic wiecej tych zabkow pozniej dodam zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj