kamil181293

Farmtrac 7110 dt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil181293    0

Witam jako że minęło trochę czasu od premiery Farmtraca chciałbym dowiedzieć się coś konkretnego o tym ciągniku (tak jak wiele innych rolników )od 2014 roku chyba jest jakaś inna wersja tzn z 110 km > 101,5 km różni się czymś od starszej wersji nie licząc 1,5 km:D? .  Piszcie wszystko z nim związane a głównie awaryjność ;), PS proszę nie pisać ja słyszałem że wójka kolegi kolega widział takiego i.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

Soro sprzedasz farmtraca wciąż znacznie wzrasta z roku na rok to chyba źle nie jest.Nie spełna rok temu gość który go kupił i mieszka nie daleko mnie to narazie nie nażeka , a wręcz przeciwnie ^^

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Gdzie mieszkam jest mało Farmtraców chyba najmłodszy jest muj z 2010 roku  model 670 DT, w sąsiedniej wiosce gościu ma 80 WD nie pamiętam z kturego roku ale chyba z początku produkcji, ma jeszcze jakiś zachodni sprowadzony większy i teraz kupuje Farmtraca110 km to widocznie z tego 80 jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Nowy 7110 nie jest już tak korzystny cenowo,silnik jest mniejszej pojemności na common railu i z filtrem. reszta to to samo. a i ma bardziej rozbudowany komputer pokladowy-pokazuje spalanie,obciążenie, aktualny bieg. mi na gwarancji nadal im ehr-gdzies styki nie łączyły ,no i pompa podnośnika ale to ponoć wyszły takie wadliwe serie pomp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a czy w farmtracku 7100/7110 dt EHR jest montowany w standardzie czy można wziąć sterowanie manualne podnośnikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nowy 7110DT ma silnik Perkins 1204E-E44TA spełniający normę IIIB o pojemności 4400l z CommonRail i filtrem DPF. Nowy 690DT i mniejsze ma mniejszy silnik 3,4l Perkins 854E-E34TA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
promat98    3

My mam z 2014r 110 km jak narazie żadnych awarii. Z tego co mówi serwisant o tych nowych 100 i 110 konnych to jest jeden wielki nie wypał ten filtr cząsteczek stały, bardzo mało jest ich sprzedawanych, za to te mniejsze sa jeszcze bez tych filtrów i sprzedaż cały czas rośnie. Teraz jak ktoś ma do wyboru NH czy DF a Farmtrac'a nowego po tej samej przaktycznie cenie to ludzie wolą inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

cCHCESZ FARTRACA LEPIEJ KUP URSUSA STAREGO NP 80 -TKE MNIEJ AWARYJNY DUZO CZESCI LEPIEJ ZROBISZ JA MAM 685 DT TRAGEDIA lepiej z zachodu kupisz i ciagnikiem 30 lat bedziesz jezdzil keszcze 25 bez awarii hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Botannick    24

cCHCESZ FARTRACA LEPIEJ KUP URSUSA STAREGO NP 80 -TKE MNIEJ AWARYJNY DUZO CZESCI LEPIEJ ZROBISZ JA MAM 685 DT TRAGEDIA lepiej z zachodu kupisz i ciagnikiem 30 lat bedziesz jezdzil keszcze 25 bez awarii hehe

Uzasadnij swoje zdanie .

Chętnie posłucham .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

a co tu uzasadniac 3 rok go mam zloma na 1700 mtg wymienone- pompa wtryskowa , olejowa sprzeglo na800 mth chyba juz nastepne sie szykuje linki od sprzegla gazu od pól biegu i silownika nie chyba po dwa razy a i nie wlancza sie wom juz dwa razy naprawialem . ciagnik ma ladowacz i sporadycznie do paszowozu podpinam generalnie kosze nim kosirka vicon 3 metrybwiec tez nie duza pracuje ten ciagnik gemeralnie na 40 ha z czego 15 orne reszta uzytki z polowych prac ciagnik ciaga wal i brony a i obornik trzesie nic wiecej reszte zalatwia 30 letnia renowka wiec lepiej ci powiem w okolicy tez sa farmtraki i nikt ich nie chwali a ja napewno nie polecam . Szczegolnie serwisu silnikow gdy pompa paliwowa miala 180 mth zepsula sie po 3 tyg przyjechal serwis zabral cala pompe uznal po 4 dniach ze jest uszkodzona z mojej winy i 4 tyg mi ja odsylali po odebralem dwie reklamowki czesc u dilera, oczywiscie czesci jak sie pozniej okazala w wasztacie naprawiajacym pompy brakowalo .ciagnik prawie 3 miesiace stal raty placisz wszyscy ale to doslownie wszyscy maja ciebie w ...... lacznie z producentem silnika i ciagnkow czyli farmtrac oraz diler tagze dla tego drogi kolego nie polecam totalnego zloma marki farmtrac . bo jezeli w gosp pracuje iles tam innych starszych maszyn i ja ich tylko serwisuje praktycznie nie naprawiam a tu ciagnik 3 lata i taki syf to masz obraz tej maszyny. Pozdrawiam Przepraszam za błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

czyli oszukuja u nas jezdza te 7110 3 sztuki razem panowie wzieli to serwis po 4 dni siedzial jak zaczely sie psuć wycieki z piast caly ehr pompy no normalnie co tydzien byli a kupili po mnie i jesscze sie pytali to im mowilem jak jest to ja mam wadliwego oni kupili sie okazalo ze też wadliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

zamierzam po nowym roku kupić nowy ciągnik zastanawiem się nat tymi trzema Farmtrac 7110dt, Ursus 11054 i TYM T 1054. ma ten ciągnik zastąpić starego ursusa 1014 którego z nich polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Obecnie najtańszym z tych 3 jest Ursus. Niestety nie ma on biegów pod obciążeniem. W nowym roku możliwe, że dostanie, ale pewnie z nowym silnikiem. TYM-a nie polecam ze względu na części, a Farmtrac ma zróżnicowaną opinię - często negatywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

mam zamiar wymienić 1014 ponieważ był problem z prasowaniem ( prasa ursus 594) w 1014 był problem z brakiem biegu albo za szybko i ciągnik nie daję rady albo za wolno. z starą prasą sipma clasik nie było tego problemu lecz z nożami już jest. 1014 nie zamierzam sprzedawać będzie pracował z paszowozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Wujek na wiosnę kupił nowego 7110 DT. I szczerze moim zdaniem cena wysoka jak na taki ciągnik i to sporo za wysoka. Za taką cenę mozna kupic dużo dużo lepszy ciągnik o tej samej mocy ale napewno duzo wygodniejszy. z przednim TUZ i WOM i innymi pierdołami tam już w kredytowaniu czy coś tam wyszło bodajże coś koło 210-220 tyś. Ciezkiej roboty jeszcze nie robił bo narazie to kosiarka i prasa w sumie tylko. To z tym idzie raczej na lekko. zobaczymy jak pójdzie do talerzówki czy pługu czy będzie lepiej swzedł niż Belarus 1025. To wyjdzie po zniwach. 

Ale jeśli chodzi o wygode pracy, to za taką cene jest naprawde  ubogo. Klimy nie bral, ale same nawiewy gówno dają, sa tak skierowane przy szybie prawie samej ze nawet jak ustawisz na siebie to ci leci aby na nogi, powinny byc umocowane przy głowie czy coś, z tyłu wyjścia hydrauliczne to porazka, miejśa nie ma wgl, i trzeba się namęczyć żeby coś podpiac czy odczepić, zaczepy bardzo nie wygodne, mocno schowane, co w duzym stopniu zmniejsza promień skrętu, bo nawet kołami do połowy nie skręcisz a to już koła o przyczepe hacza czy o prase np. i trzeba się pilnować, błotniki tylnie to tez tylko patrzec aż się połamią bo jeden juz popekał od kabiny. Ogólnie no ciągnik jak ciągnik, ale cena zdecydowanie za duża jak na taką jakość, żeby on kosztował ze 170tys np to jeszcze by uszło, ale nie taka kasa za taki ciągnik która wygoda jest na poziomie ciut lepsza niż w Belarusie. żeby w takim ciągniku nie było rewersu to jest smiech na sali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Za tą cenę mamy NH T5.105 na skrzyni electrocommand, który go bije na głowe pod każdym względem. Bądz duuużo taniej Pronara 5340 który jakby nie patrząc technicznie jest podobny (ta sama skrzynia, tylny most, podnośnik)

Ale to w końcu Pronar. A pronar czy belarus jedna chwała bynajmniej kiedyś. A w tych ciągnikach no chodziło jako tako wszystko, ale WOM'u to u nich mozna powiedzieć nie było. Benzadzijne rozwiazanie na jakiś taśmach które się paliły co i rusz jak tylko cos mocniejszego sie podpieło. Może teraz już dali coś nowego ale nw. Znajomy ze 3lata temu kupil Pronara to WOM dalej na paskach i też mówił, że przy dyskowej 2.60m chyba wymienial już je 3x. To tak dla informacji xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj